« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 24 lipca 2021.Imieniny: Kingi, KrystynyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Jeszcze o zakazie wstępu dzieci do lat 6 w restauracji

Sobota, 5 października 2019, 13:55
Jak sobie dobrze przypominam, ten temat rozgrzał niemal do czerwoności nie tylko czytelników Jelonki, ale także dyskusje przy rodzinnych stołach...
Wobec tego chciałam jeszcze odnieść się do tego tematu zwłaszcza dlatego, że tak się złożyło, iż w ostatnim czasie sama korzystałam z moim dzieckiem z restauracji.

Moim zdaniem rozwiązaniem nie jest ustalenie jakiejś wyimaginowanej granicy wieku, dlatego, że może się niestety okazać, że 6 lat jest nie wystarczająca, bo dzisiejsze wychowanie, a może przede wszystkim podejście rodziców powoduje, że dziecię i wieku 12 czy nawet 15 lat nie będzie wiedziało jak się ma w restauracji zachować. Taki zakaz powoduje jedynie poczucie dyskryminacji, bo ja wiedząc o takim zakazie za czas jakiś jak moje dziecko podrośnie już tam nie pójdę, a pewnie i bez niego już się tam nie pokażę, po prostu...

Teraz jednak odwrócę nieco sytuację - mianowicie podejście restauratorów do klientów w dwóch aspektach. Pierwszy do przedziwne w większości takich miejsc menu dla dzieci. Bardzo często okazuje się, że jedynie co mogą zaproponować to smażonego kurczaczka z fryteczkami lub naleśnika z bombą cukrzycową pod tytułem nutella, bita śmietana, jakiś przesłodzony dżemik lub czekolada. Znikoma, lub nawet zerowa ilość warzyw, propozycji wegetariańskich, a przynajmniej dań niesmażonych.

Druga kwestia to zbyt głośna muzyka, nie mówiąc już o tym, że bardzo często nie dostosowana do klimatu miejsca, nie mówiąc o guście klientów, gdzie prośba o chociażby zminimalizowanie natężenia głośności spotyka się z oburzeniem pracowników lub brakiem jakiejkolwiek reakcji.

Na szczęście na swej drodze spotykam już inne pozytywne przypadki, które dają nadzieję na zmianę złych przyzwyczajeń.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~` | 5 października 2019, 14:29
Wychowanie dzieci? Chyba masz tu tableta i zamknij papae. Ja jestem zmęczona bo całą noc spędziłam z moim ci...tym księciem.
~Ziutek Wentylek | 6 października 2019, 13:11
A co przeszkadza w wyborze innej restauracji lub lokalu? Wolność rynku na tym polega, że właściciel ustala zasady korzystania z jego lokalu i to później owocuje zyskiem lub stratami.A my jako konsumenci mamy prawo wybrać dany lokal i zostawić, bądź nie, swoje pieniądze. Ot proste i nie ma potrzeby bicia piany nad tym "problemem", są ważniejsze sprawy.
~Jel... | 6 października 2019, 19:51
super obsługa a do tego muzyka w Bosmanie
~rumcajs54 | 7 października 2019, 10:17
(...) wstępu dzieci do lat 6 w restauracji." A może "do restauracji" ?
roxettetylosand1991 | 19 października 2019, 21:59
A wybrać to Ja sobie mogę, czy chcę kuchnię chińską, czy polską, a nie czy restauracja jest z zakazem wstępu dzieci do lat 6! Bo to mnie dyskryminuje i eliminuje. To jest danie przyzwolenia, pewien precedens, który może być wykorzystywany na różne sposoby wobec obywateli. A zakaz wstępu do tylko dla psów w restauracjach jest tak naprawdę słuszny.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja