« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 28 maja 2022.Imieniny: Augustyna, Jaromira, Justa, JustynyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Lex Kaczyński bez większości w Sejmie

Autor: RobertObaz
Środa, 2 lutego 2022, 11:30
Zakażeń w Polsce przybywa i chyba nikt już nie wierzy, że rząd jest w stanie wypracować strategię na walkę z pandemią. PiS nie potrafi nawet przeprowadzić reformy podatków w taki sposób by Polki i Polacy na tym nie stracili a co dopiero walczyć w sposób skuteczny z pandemią.
W Polsce mamy blisko 60 tys. nowych przypadków Covid. Gdy w całej Europie wprowadza się obowiązkowe szczepienia, tworzy się metody walki z fake newsami antyszczepionkowców w Polsce to właśnie oni decydują o tym jakie prawo i kiedy ma powstać.

Gdy partii rządzącej pali się grunt pod nogami (bo trudno ukryć partactwo przy tak dużej liczbie nowych przypadków i rosnącym zapotrzebowaniu na łóżka szpitalne) Jarosław Kaczyński wychodzi i rzuca na stół ustawę, która w mediach nazywana jest zupełnie słusznie Lex Konfident.

Powiedzieć, że miejsce tej ustawy od samego początku było w kuble na śmieci to nic nie powiedzieć. Ustawa nie tylko nie wprowadzała obowiązku testowania, powszechności używania w przestrzeni publicznej paszportów covidowych ale wynagradzała donosicielstwo i tworzyła pozory przeciwdziałania zakażeniom.

Niezwykle trudnym zadaniem byłoby domaganie się odszkodowania od wskazanej osoby w zakładzie pracy, która była niezaszczepiona lub nie wykonała testu. Ustawa ta nie zobowiązuje nikogo do jego wykonania a także nie wyciąga konsekwencji za jego brak. Prawo, które chciał uchwalić Jarosław Kaczyński nie wprowadzało narzędzi, które mogłyby wykorzystać te podmioty, które mają stosować limity i ograniczenia. Zamiast tego dostaliśmy przepisy, które nie zmieniały absolutnie nic w dotychczasowej polityce rządu a dodatkowo legitymowały donosicielstwo.

Prawo stanowione przez PiS charakteryzuje się wieloma wadami. Wielokrotnie najważniejsze ustawy trzeba łatać poprawkami na kolejnych obradach Sejmu. Nic więc dziwnego, że nawet sami posłowie Prawa i Sprawiedliwości odwrócili się plecami do tak skonstruowanej ustawy. PiS nie miał większości a napięcia wewnątrz partii stają się coraz większe. Jak napisał poseł Lewicy - Marek Rutka: „Nie ekscytujmy się wczorajszym głosowaniem. Potrzebujemy natychmiast w Sejmie nowego projektu, skutecznej ustawy antycovidowej”.

Lewica taki projekt złożyła a dodatkowe propozycje ogłosiliśmy w sobotę 29 stycznia na konwencji programowej. Tak dla obowiązkowych szczepień wyraziło: OPZZ, Forum Związków Zawodowych, NSZZ Solidarność, Business Center Club, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego. Z powodu Covid-19 zmarło już ponad 100 tys. Polek i Polaków zacznijmy działać.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~gość_portalu | 2 lutego, 13:22
Lewacy z Razem poprzyznawali sobie po 200 tys pensji. Znany portal fakt-czekingowy napisał, że to kłamstwo bo nie 200 a 199 tys.
~nihilscire | 2 lutego, 13:44
...pisowcy może wyglądają na idiot.ów, może mówią jak idio.ci...ale nie dajcie się zwieść pozorom...oni naprawdę są idio.tami...
~BRZECHOTNIK | 2 lutego, 14:29
Pan Obaz uprawia propagandę i pisze jak oczadzony. Totalny odlot - szczególnie w kwestii zdrowia i modnej choroby. Zero orientacji, zero rozeznania i zero wątpliwości. Panu Obazowi wyraźnie marzy się zamordyzm. Czy właśnie na tym chce zbić swój kapitał, nie tylko polityczny?
~prawica | 2 lutego, 16:21
Lewakom chodzi tylko o zamęt . Czym gorej tym lepiej, może dojdzie do strajków. Ludzie nie chcą przymusu . Chcesz to się zaszczep twoja wola. Ja zaszczepiłem się w trzech dawkach bo chciałem. Inni nie to ich problem .
~Leon | 2 lutego, 19:03
Pani Obaz proszę śledzić co się dzieje w Europie i na świecie. Dania mimo covida już zniosła wszystkie obostrzenia (maski, paszporty, przymusy, segregację itd), To samo zapowiedziały już Anglia, Hiszpania, Finlandia Szwajcaria, ponad 70 % stanów amerykańskich, inni leczą iwermektyną (Japonia, Indie, Indonezja), w Afryce (1,4 mld ludzi) gdzie najmniej szczepień - praktycznie nie ma pandemii, a Izrael (80 % zaszczepionych 3 x) bije rekordy zachorowań. Wnioski nasuwają się same.
~... | 2 lutego, 19:36
Kolejny raz PIS ośmieszył opozycję. Wiadomo, że to głosowanie to zgrabna ustawka.
~JGA | 2 lutego, 19:37
Lewica i tak nie dostanie mojego glosu. Rzdziliscie tym krajem niemal pół wieku od 1945 a efekty mamy do dzis. Jelenia Góra nigdy nie miała prawicowego prezydenta i tez efekty widac. Prawicowego=dbajacego o miasto a nie o siebie i swoich... Covid to zadna pandemia. Dlaczego? Ano dlatego chocby, ze ten, kto dbal o swoja odpornosc to nawet nie odczul zarazenia( ja dowiedzialem sie po 10 kmiesiacach gdy zbadalem swoj poziom przeciwcial) wiec jak mozna mowic o smiercionosnej chorobie, pandemii. Społeczenstwo czuje, ze ktos robi je w jajo...
~ooo | 2 lutego, 20:08
To prowokacja by zobaczyć tych niepokornych i opluwać opozycję
~Zenek | 2 lutego, 20:09
Obaz nie zaśmiecaj swoją osobą i wypocinami przysłanymi z KC przestrzeni publicznej. Nie kłam i nie siej nienawiści. Podobna Wiosna była pełna miłości. Czyżbyś zapomniał o korzeniach?patrząc na wasze postulaty,w czym jest gorsze testowanie na wniosek pracodawcy od obowiązku szczepienia. Tobie ireszcie opozycji nie chodzi o walkę z pandemią tylko o cyniczne jej wykorzystanie aby dorwać się do koryta.
~Derek | 3 lutego, 7:43
Czuby z obrazka muszą w końcu sobie zdać sprawę że szczepienie nie hamuje przenoszenia. Czyli szczepy przenoszą tak jak nieszczepy, czyli preparat jest sprawa tylko i wyłącznie osoby która go bierze i ma do wyboru ochronę przed wirusem (dyskusyjne patrząc na Izrael czy Irlandię) lub zakrzepice, zawał, zapalenie osierdzia czy małopłytkowość po szczepieniu za które nikt nie bierze odpowiedzialności... Dlatego obowiązek sensu nie ma
~Hydraulik | 3 lutego, 11:02
A kiedy będzie Lex Lewica?
~do rozpuku | 3 lutego, 13:02
Tak. Naczelnik kopnął w klatkę i małpy zaczęły wyć !!!! I o to chodziło aby przenieść zainteresowanie idiotów na mało ważny temat !!! Brawo Naczelnik !!!!
~000 | 5 lutego, 8:07
Tak to jest, jak się hoduje państwo z dykty przez tyle lat, a jak przychodzi co do czego, to się okazuje, że nic nie funkcjonuje tak jak powinno. Służba Zdrowia w naszym kraju od zawsze była niedofinansowana, zaczyna się pandemia i nagle wszystkich olśniło jak jest ch.v.jo.wo, normalnie objawienie chyba, od Matki Boskiej i Jezuska. Jakie cyrki jeszcze były jak personel masek nie miał,
~do ~nihilscire | 5 lutego, 19:31
.. nihilscire może wygląda na idiot.ę, może mówi jak idio.ta...ale nie dajcie się zwieść pozorom...on naprawdę są idio.tą...

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja