« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 27 listopada 2021.Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, MaksymilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Nasz Drogi Prezydent Miasta – oświadczenie

Środa, 24 listopada 2021, 9:53
Pan prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak w wydanym oświadczeniu w sprawie ostatniego wzrostu opłat abonamentowych, wprowadzonych przez Przedsiębiorstwo WODNIK Sp. z o.o., informuje, iż podwyżka ta jest „znacząca i dotkliwa”.
Pan prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak w wydanym oświadczeniu w sprawie ostatniego wzrostu opłat abonamentowych, wprowadzonych przez Przedsiębiorstwo WODNIK Sp. z o.o., informuje, iż podwyżka ta jest „znacząca i dotkliwa”.
Pisze w oświadczeniu również: „zwróciłem się do Zarządu Spółki o poddanie dogłębnej analizie możliwości wdrożenia większego zróżnicowania podwyżki w stosunku do podmiotów różnej wielkości.” Nasuwa się zatem pytanie, co Pan Prezydent robił do tej pory? Nie interesował się jako nadzór właścicielski kondycją Spółki? A może razem z Zarządem Spółki liczył na to, że wprowadzone podwyżki jakoś uda się przepchnąć i nikt specjalnie nie będzie się przeciw nim buntować?

W kolejnym zdaniu Pan Łużniak stwierdza: „(…)Moim zdaniem bowiem wprowadzenie tylko dwóch wysokości abonamentów może być krzywdzące dla mniejszych firm, które będą w tym przypadku ponosić nieuzasadnione ekonomicznie koszty,(…). Czyżby Spółka dorzucała odbiorcom końcowym koszty wygenerowane w zupełnie innym miejscu przez kogoś innego? A może to Spółka generuje zbyt duże koszty funkcjonowania np. administracji a koszty techniczne nie wzrastają w tak znaczącym stopniu?
Na końcu oświadczenia prezydent miasta podsumowuje:
„Otrzymałem zapewnienie, że Zarząd Spółki „WODNIK” dokona raz jeszcze analizy skutków ekonomicznych podjętych przez siebie decyzji. Przedstawi bardziej zdywersyfikowany system podwyżki opłat abonamentowych, co będzie rozwiązaniem racjonalnym, uwzględniającym wielkość podmiotów, a przez co – bardziej sprawiedliwym.
Informację w tej sprawie Zarząd Spółki „WODNIK” przedstawi w najbliższym czasie.”
A jeszcze wcześniej w oświadczeniu napisał:
„Wodnik”, podobnie jak inne spółki miejskie są zakładami autonomicznymi, zarządzanymi samodzielnie, stąd bezpośrednie interwencje samorządu w takich sytuacjach są – w świetle przepisów prawa – niemożliwe.”
Ale jak interwencje nie są możliwe, jak Pan prezydent Łużniak zwraca się do Spółki aby zweryfikowała swoje taryfy tak aby były „sprawiedliwe”? A kiedy Spółka drogą ciężkiej i mozolnej analizy zmieni taryfy na bardziej prokonsumenckie. W jednym miejscu oświadczenia stwierdza się, iż władze miasta chcą poznać tylko przyczyny podwyżek a w innym, iż czekają na ustalenie sprawiedliwej opłaty, sugerując pewne rozwiązania... I tutaj radni mają pole do popisu aby czuwać nad tymi zmianami i nad tym aby nie miała miejsce sytuacja z ręcznym sterowaniem spółkami miejskimi z ratusza. A jeśli Spółka potrzebuje sugestii z zewnątrz, już po dokonaniu zmian, to pojawia się pytanie co do tego czy Spółką kierują osoby mające do tego predyspozycje. ? Czy po wprowadzeniu innej taryfikatora nie ucierpią finanse Spółki? Kto pokryje braki wpływów z tytułu opłat, które przez taki manewr powstaną? Czy to nie będzie działanie na szkodę Spółki? Czy będzie to działanie win-win?
I na koniec, czy gdyby Pan Grzegorz Stankiewicz, nie zadzwonił do Pana prezydenta Jerzego Łużniaka w sprawie wysokości opłat abonamentowych, to czy prezydent miasta interweniowałby sam z siebie czy potrzebuje kogoś aby ktoś wskazał odpowiednie działanie palcem? Jeśli tak, to co to za prezydent?

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Grzesiek_5 | 25 listopada, 2:54
Wodnik to spółka miejska, stołki rozdane przez prezydenta. Tylko idiota może uwierzyć w teksty, że prezydent nie wiedział o tych podwyżkach. Jak wynika z przepisów: Opłata abonamentowa jest opłatą, którą odbiorca usług jest obowiązany zapłacić przedsiębiorstwu wodociągowo-kanalizacyjnemu, a w jej skład wchodzą wymienione elementy: 1. koszty poniesione przez spółkę w związku z utrzymaniem w gotowości do świadczenia usług urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych, 2. koszty poniesione przez przedsiębiorstwo w związku z dokonaniem usługi odczytu wodomierza lub urządzenia pomiarowego – są to koszty wynagrodzenia pracownika dokonującego odczytu, 3. koszty poniesione przez przedsiębiorstwo w związku z dokonywaniem rozliczenia należności - są to koszty wynagrodzenia. CZYLI WODNIK = KOSZTY WZROSŁY.
~w********j !!! | 25 listopada, 11:56
Czy dalej będziecie tego szkodnika trzymać w ratuszu !!!!!!
~tylko naiwni uwierzą | 25 listopada, 13:49
Co to za prezydent , co nie ma zielonego pojęcia o tym co się dzieje w mieście? Ogólnie to jest to szyte grubymi nićmi i tylko durny elektorat się da nabrać - ale to właśnie elektoratowi prezydenta dostały się te podwyżki, więc może czas najwyższy myśleć przy stawianiu krzyżyka przy kolejnych wyborach.
~Cieplik | 25 listopada, 19:12
Może Pan prezydent celowo tak postępuje aby go pozbawić stanowiska,bo ma dość a wstyd mu abdykować.
~Anonim | 25 listopada, 21:31
Cieplik- moze masz racja, bo teraz jest rzadzic bardzo ciezko. Ci co rzadza, maja nad soba rzadzacych nie majacych pojecia o rzadzeniu. Jak chcesz byc rzadzacym, to wpierw popracuj w kiosku, ale samodzielnie.
~won | Wczoraj, 12:20
Najpierw obić ryja a potem się zobaczy jak mawiają klasycy z PO !!!!!

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja