« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 1 lipca 2022.Imieniny: Haliny, Marcina, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

No dobra, to słówko do was, towarzysze

Wtorek, 3 marca 2020, 8:52
Wy, komuchy, spadkobiercy komuchów i zafascynowane komuchami dzieciaki. Gdy wy mówicie coś o „bezkrytycznym gloryfikowaniu kogoś” albo „unikaniu czarnych kart” to, tak jakby rekin pouczał welonkę żeby nie zjadała innych organizmów, bo to nieładnie.
Wy szukacie u walczących z okupantem „czarnych kart”, bo kilku zachowało się niegodnie, podczas gdy to wasz zasrany reżim torturował i zabijał Polaków w dziesiątkach tysięcy strzałem w tył głowy, a ich ciała grzebał gdzieś pod płotem.

Robercik jęczy o „czarnych kartach”, gdy na lodówce ma Mao z milionami ofiar na koncie i Kolesia Guevarę, który zabijał ludzi i stworzył obóz koncentracyjny dla... homoseksualistów. No ale pewnie zabijał dla „słusznej idei” 🤯

Adrianek płacze o Żołnierzy Wyklętych, a sam nie ma problemu z bandytami ze wschodu, którzy okupowali Polskę przez lata, spustoszyli ją gospodarczo, mentalnie, za pomocą setek tysięcy wojskowych, ubeków i płatnych konfidentów udających przyjaciół, zrobili z całego narodu nieufną armię stłamszonych ludzi z przetrąconymi kręgosłupami. No ale wtedy „wszyscy mieli pracę” 🤦‍♂️

I wreszcie Włodziu, współtworzący ten system, partyjny funkcjonariusz, wychwalający Armię Czerwoną, która jak walec zmiażdżyła Polskę, a potem sowieci wespół z polskimi zdrajcami, eliminowali resztki Polskości, zabijali tych, którzy walczyli z kolejnym okupantem. I Ty Włodziu byłeś z nimi w jednej bandzie pod szyldem PZPR! A dziś masz czelność coś p.... o „czarnych kartach”? Owszem były, ale przede wszystkim Wyklęci to byli ostatni ludzie walczący o Polskę, którą komunizm zgładził, zmiażdżył i mentalnie tak skruszył, że skutki tej okupacji odczuwamy do dziś. No może za wyjątkiem tych, którzy się w tamtym systemie dobrze ustawili, kosztem milionów ludzi. Tak, wy możecie tamte okrutne czasy dobrze wspominać.

I jeśli już przy komuchach i czarnych kartach jesteśmy, pamiętaj kochasiu, że to Ty ten komunizm współtworzyłeś, a Twoi ww. lewi kolesie ten komunizm gloryfikują.

A komunizm w całości to jest jedna wielka p... czarna karta. Cała talia czarnych kart. Z bandytami, kłamcami, zabójcami, kapusiami i zwykłymi bezideowymi cynikami, którzy dla korzyści własnej łamali innym życiorysy.

To paleta czarnych kart, od historii Wyklętych, przez Poznań’56, Gdańsk, Gdynię, Lubin, Radom, Nową Hutę, stan wojenny, „Wujka”, Okulickiego, Inkę, Zagończyka, Roja, Anodę, Romka Strzałkowskiego, Grzegorza Przemyka, Staszka Pyjasa, Jerzego Popiełuszkę... i miliony innych zabitych tylko dlatego, że nie zgadzali się na komunistyczny reżim. To wszystko mówi o waszym, komuszym i postkomuszym rozumieniu demokracji.

I wy rok temu, 4 czerwca obchodziliście 30 rocznicę „odzyskania wolności”, prawda?

Taki właśnie teatrzyk odwalacie, tyle warte są wasze słowa. „Tak, był reżim, zabijał ludzi, nie było wolnej Polski, ale ci, którzy o nią wtedy walczyli, to jest czarna karta historii”.

Wiecie co załgani hipokryci? A idźcie wy w ch.j!

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Real | 3 marca 2020, 9:39
Podstawowa różnica między czasami "Wyklętych", a dzisiejszymi jest taka, że można mówić, można sprzeciwiać się poglądom innych. Pokolenie międzywojnia,dorastające w czasach II RP to byli inni ludzie, wychowani w duchu Polskości, patriotyzmu, dla wielu tak uformowanych młodych ludzi oczywista była walka wobec okupacji niemieckiej i sowieckiej. Największe, najbardziej liczebne podziemie zbrojne było w Polsce, dla takich ludzi konieczne był sprzeciw Powstanie Warszawskie, konieczna była dalsza walka. Bolszewicy, komuniści wymyślili szatański sposób walki "nie matura, a chęć szczera zrobi z ciebie oficera", byłe pastuchy po roku szkolenia zostawali oficerami UB, KBW. Byli gorsi od NKWD gdzie w czasie przesłuchania podstawą była presja psychiczna i na końcu strzał w głowę.
~Real | 3 marca 2020, 9:41
Bydło ubeckie było gorsze znęcało się nad ludzmi, torturowało w okrutny sposób przy przy którym Gestapo to....
~Dorsz | 3 marca 2020, 9:42
Fajnie napisany artykuł; sam nie zrobiłbym tego lepiej. Mam jednak problem z samooceną, czy i ja zaliczam się, z moim życiorysem do tak widzianego świata. Urodziłem się, spędziłem moje dzieciństwo i 10 lat pracy zawodowej w Polsce socjalistycznej ( Rzeczpospolitej Ludowej ). Tak się złożyło, że w mojej rodzinie nie było nikogo, kto przybliżyłby mi prawdziwą historię; również moi nauczyciele w żaden sposób nie informowali ani o Katyniu, ani o rządzie w Londynie, ani w ogóle o tym, o czym teraz wiem. Uważałem zatem Polskę zastaną za kraj, jakich wiele - biedny, szary, zaściankowy, wojskowo-policyjny; ale także ciekawy i z perspektywami na miarę tamtych czasów - po prostu mój. Dzisiaj, to także moja Polska, jestem z niej dumny i mam nadzieję, że będę mógł czcić prawdziwych bohaterów.
~Olo | 3 marca 2020, 9:52
Skołowany przez PiS jelonekbronek niech porozmawia z ludźmi którzy jeszcze żyją i pamiętają tamte czasy i tych PRZEKLĘTYCH bohaterów.
~Real | 3 marca 2020, 9:54
Dorsz, gratulacje i szacunek za taką wypowiedz :)
~banas gate | 3 marca 2020, 9:57
Znowu tego czubka wypuścili z Bolesławca?Towarzyszy poszukaj sobie w moherowych zastępach,tak znajdziesz ich całe stadko,jka np. towarzysz prokurator P.
~jelgor | 3 marca 2020, 10:40
Do ~banas gate. Świetnie skomentowany idiotyczny artykulik.
jelonekbronek | 3 marca 2020, 10:43
Do tych co na mnie pomyje wylewają: nawet nie wiecie jaka mam satysfakcje, że wchodzicie na ten artykuł, czytacie go i kipicie spazmami przed swoim nędznym ekranikiem, a następnie piszecie co wam ślina na język przyniesie, mam ubaw i satysfakcje 101% komuszki :)
~Wytyk | 3 marca 2020, 11:48
To wszystko już było, i było złe. Może zajmij się teraźniejszością, nie po to walczyliśmy,żeby teraz do tego wracać, i żeby cos podobnego szykowali nam ci co nazywają siebie dobrą zmianą. Dobrą? Tylko dla kogo? Z czego Ty masz taka satysfakcję? Z tego, że popierasz bezprawie i łamanie konstytucji. Czym się różni Twoja mentalność od komuchów których krytykujesz? Chyba tylko tym ,że jest zdecydowanie bardziej agresywna, i bezwzględna
jelonekbronek | 3 marca 2020, 12:18
ty wytyk - mnie się czepiasz? a czemu nie czepiasz się tych co mnie obrażają, czemu im nie wytykasz chamstwo i brak kultury? co dwa standardy? dla swoich i tamtych? weź przestań :)
~Wytyk | 3 marca 2020, 12:29
Jak się do mnie zwracasz to trochę szacunku "ty". W języku polskim istnieją wielkie litery. Tykaj sobie kogoś bliższego jak masz.
jelonekbronek | 3 marca 2020, 12:44
sam do mnie piszesz na ty - a potem mi zwracasz uwagę za ja piszę do ciebie na ty - mistrzu, naprawdę mnie bawisz :) a małej litery używam, bo mam ku temu powód - rusz tą swoją nieskazitelną inteligencją dlaczego :)
~Wytyk | 3 marca 2020, 13:00
👎
~ja | 3 marca 2020, 13:00
jelonkubronku tych szukaj w kościele. Od jakiegoś czasu chadza prowadzając w BC ksiunca pod pachę pewien Staszek,Staszek ZMP .On pewnie też czci wyklętych. Znak wtedy - Staszek ZMP w trampkach i okularkach. Wiecznie zalany. Wycieruch KW PZPR Kochanowskiego.Matkę modlącą się poniewierał, ta skarzyła się obcym. Stąd wiedza ma.Wszyscy prawie tu tak wyklętych cenią, jakby z państwa jaśnie państwa pochodzili. A tymczasem większa większość z chamskich dup powypadala i gdyby te wyklęte przeklęte dłużej działały to łby waszych przodków by za zagarnięcie mienia : niemieckich chałup i hektarów rozwalone zostały. Tak, tak ...A ponieważ wyklęci za czasów II w. istotnie bohaterscy byli, za tę jasną część dzialań : wieczny odpoczynek im.
~spocznij | 3 marca 2020, 14:19
Niektórzy to chyba nie zauważyli, że mamy 2020 rok...
~ja | 3 marca 2020, 14:42
a Bronuś , to...onr jakieś ? No bo brak przytyku do jakiegoś co to na bosaka , w lesie, krzyżyki połamane,onegdaj, czynił ?Dla przypomnienia, wielki człowiek, a było mu Józef Piłsudski, zaaprobował onegdaj taki sobie obozik przetrwania- Berezę Kartuską z dedykacją dla min. zaplutych karłów reakcji - ówczesnych ONRowców. Wiedział Józik co to za ... i jak ich potraktować !
~WYRZUTEK | 3 marca 2020, 15:19
Mamy w kraju spora grupę ludzi, którym tak dokładnie pomieszano tzw. wartości, że całkowicie się w nich pogubili. Mówi się niekiedy, ze komunizm był jednym wielkim kłamstwem. To nieprawda; gdyby tak było, nie mielibyśmy tego, co jest, bo kłamstwo dość łatwo od prawdy oddzielić. Komunizm był takim pomieszaniem prawd, pólprawd i zwykłego łgarstwa, które uniemożliwiało jakiekolwiek rozdzielanie ziarna od plew. Na tym właśnie polegała „niereformowalność” socjalizmu. Szczególnie duże szkody wyrządził komunizm zaszczepiając przeróżnym tanim cwaniaczkom przekonania o ich wartości i możliwościach. Przekonania te utrwaliliśmy niestety my sami godząc się na rozmaite „lewe nogi” czy „grube kreski” i licząc na „fachowców z sercem po lewej stronie”.
~WYRZUTEK | 3 marca 2020, 15:22
Jeśli w ogóle była jakaś możliwość wyprostowania tego chorego sposobu myślenia. Odbieramy zabawkę dziecku, które się do niej przyzwyczaiło i które UWIERZYŁO, że mu się ona należy. Wspomniani cwaniaczkowie są wprawdzie na tyle sprytni, aby nas długo jeszcze oszukiwać (np. poprzez zawczasu ustawionych na właściwych pozycjach „swoich ludzi” i posiadane środki masowego przykazu), ale nie są na tyle inteligentni aby we własnym interesie nie stawać się karykaturami Pyrrusa. Ci „bojownicy boju ostatniego” wylądują w końcu na śmietniku historii razem ze swoimi sztandarami, ale na nasz niestety rachunek. I nie chodzi tu o (ogromne!) szkody w jakimś sensie materialne, ale wielokrotnie większe szkody mo...lne.
~WYRZUTEK | 3 marca 2020, 15:33
Kłamstwo dostatecznie często powtarzane zaczyna być w końcu, szczególnie wtedy, gdy nie można go zweryfikować, uznawane za prawdę. Zaczynamy więc wierzyć, że kradzież (np. „rozkułaczanie wsi” czy „nacjonalizacja środków produkcji”) jest sposobem osiągnięcia sprawiedliwości społecznej, a rozwalanie rodziny służy podniesieniu świadomości ludu pracującego. Nasi rewolucjoniści przezornie nie dopowiadają, że „sprawiedliwych” i nowych posiadaczy (można sprawdzić ilu byłych i nowych prominentów mieszka w spółdzielczych mieszkaniach i żyje za przeciętne 2,5 tysiąca PLN miesięcznie) rekrutować będą spośród siebie, a lud pracujący przemawiać ma głosem swych reprezentantów i chlać dobre trunki ich ustami. Dla „roboli” zostaje wegetacja i spłukiwanie strachu i zeszmacenia gorzałką z dyskontu.
rymcycymcy | 3 marca 2020, 15:34
Jakiś furiat z tego Bronka ! :) ...współczuć bliskim i sąsiadom ! :)
~WYRZUTEK | 3 marca 2020, 15:34
A jak lud pracujący źle myśli albo, nie daj Bóg, gada, to na trzy (razy tak) można do nieoświeconych gwiazdą czerwoną ciemniaków dowieźć właściwą urnę wraz z kagańcem (nie oświaty bynajmniej) jeśli potrzeba. Lud ma wierzyć, że jest to jedynie słuszna droga ku powszechnej szczęśliwości. I koniec, kropka, bo tak powiedział WIELKI AUTORYTET. My w to NAPRAWDĘ UWIERZYLIŚMY i odzwyczajeni od myślenia szukamy po omacku wyjścia z szamba, w które wpadliśmy.
~WYRZUTEK | 3 marca 2020, 15:36
Dobrych rozwiązań niestety nie ma, a naszym głównym problemem jest naiwność i wiara, że uda się z tego wyleźć, bo nasi „fachowcy z sercem po lewej stronie”, teraz przebrani za socjaldemokratów, liberałów, czy inną „przewodnią siłę” (konia z rzędem temu, kto pokaże liczące się ugrupowanie polityczne wolne od tych „fachowców”) z poświeceniem (głównie naszej forsy) znowu nas z tego wyciągną. Ta wiara jest matką naszej głupoty i pozwala cwaniaczkom w czerwonych (i nie tylko czerwonych, ostatnio kolory bywają różne) portkach utrzymać swój zdezelowany wehikuł na kolejnym zakręcie historii. Jeśli nie rozliczymy ich z kłamstw, nie wyciągniemy niespełnionych obietnic, oszustw i matactw, to dowiozą nas do następnego, ostrzejszego już wirażu.
~WYRZUTEK | 3 marca 2020, 15:37
Lepiej mieć świadomość swej nędzy i trudnej przyszłości, niż czekać, aż jakiś chłopiec z bajki Andersena krzyknie, ze król jest nagi. Bo królem nie jesteśmy...
~Mroczny Rycerz | 3 marca 2020, 16:35
Moje subiektywne spojrzenie. Pojęcie „zbrodnia wojenna” zostało przyjęte po raz pierwszy w doktrynie wojennej do ogólnego prawa międzynarodowego po zakończeniu I wojny światowej. Złożona definicja tego terminu obejmuje m.in. czyny zabronione popełniane przez wojskowych polegające na rabunku własności publicznej lub prywatnej, niszczenie i palenie osad i wsi, a w szczególności mordowanie ludności cywilnej. Każdy żołnierz, a przede wszystkim oficer Wojska Polskiego, znał zasady pola walki i obowiązujące w danym czasie konwencje wojenne. W tym miejscu należy zaznaczyć, że „Łupaszko”, „Bury” czy „Ogień” i inni byli żołnierzami oraz oficerami Wojska Polskiego, sprzed rozpoczęcia II wojny światowej. Zatem należy przyjąć, że znali obowiązujące prawo....
~Mroczny Rycerz | 3 marca 2020, 16:36
Nie podlega żadnym wątpliwością i żadnej dyskusji, że walczyli o wolną i niepodległą Polskę, walczyli z reżimem i aparatem państwa utrwalającym władzę ludową, byli prześladowani przez Urząd Bezpieczeństwa czy Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ale w swojej chwalebnej działalności partyzanckiej mają również „czarne karty” czy też „rysy na niezłomnym wizerunku”. Mordowanie ludności cywilnej w akcjach bojowych odwetowych, w tym kobiet, dzieci i starców, odmiennego pochodzenia, bo białoruskiego, litewskiego czy też ukraińskiego, o odmiennych poglądach religijnych, bo prawosławnych lub Żydów, niestety w całej rozciągłości tematu wpisuje się w definicję zbrodni wojennej....
~Mroczny Rycerz | 3 marca 2020, 16:38
I nie ma znaczenia, czy w ramach działalności operacyjnej brygad czy też komand AK, dowodzonych przez Szendzielarza, Rajsa czy Kurasia zginęło 40, 400 czy też 4000 niewinnych ludzi. Jest to li tylko statystyka. Czym zatem różnią się działania ww. żołnierzy niezłomnych na Podlasiu, Mazurach czy na Podhalu, od działań partyzantki UPA ?? Bandera też walczył o wolną i niepodległą Ukrainę, i czy nam Polakom się to podoba czy nie, czynił to z pobudek nacjonalistycznych czy też patriotycznych jemu właściwych...
~Mroczny Rycerz | 3 marca 2020, 16:39
Mamy pretensje do Ukraińców, że gloryfikują z...za i stawiają mu pomniki, a obecna władza IV Rzeczypolspolitej, w kontekście walki z komuną, postkomuną, czy też zepsutą frakcją liberalno-ludową, bierze bezkrytycznie na sztandary i ołtarze wszystkich, co latali z karabinami po lesie, nie bacząc na to do kogo i po co strzelali. Cześć i chwała bohaterom! Tak, ale nie wszystkim. Smutne to wszystko, ale prawda historyczna jest najważniejsza. Warto też zastanowić się jak ten problem postrzegają nasi sąsiedzi tj. Litwini czy też Białorusini. Oni też mają do nas Polaków pretensje, tak jak my Polacy do Ukraińców za Stepana Banderę.
~mini | 3 marca 2020, 16:54
To jakiś chory człowiek napisał.
jelonekbronek | 3 marca 2020, 18:35
Prawda boli, to prawda :)
~pff | 3 marca 2020, 18:38
jelonekbronek jak zwykle dużo i bez sensu.Nikt niw neguje nieskazitelności rtm.Pileckiego, nikt nie zaprzecza , że Nil był herosem.Ok. Problem jest innego rodzaju. Mit założycielski tzw. IV RP pptrzebował m.in. herosów.Powstancy Warszawscy i akowcy powiedzieli synowi ulubieńców wladzy ludowej Kaczyńskiemu "nie", ktoś z jego otoczenia wpadł na kiepski pomysł gloryfikacji tzw.podziemia antykomunistycznego. Pomysl w załozeniu kiepski, najeżony rafami w osobach Ognia, Łupaszki, czy sprzymierzonej z Niemcami Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Kaczyński uznał, ze jego zwolennicy to nieuki, a souczonym oponentom dorobi się gębę komuchów i potomków ubeków. Przy okazji wieczny cywil Kaczyński z rodziny bez wojskowych tradycji zgodził sie na Żołnierzy Wyklętych, z wojskiem nie mieli już nic wspólnego.
~s. | 3 marca 2020, 19:10
Czy myślicie, że ludzie walczący 6 lat z Niemcami chętnie porzucali dom i rodziny, szli dalej walczyć z czerwonymi ? Musieli iść bo mieli coś takiego jak poczucie obowiązku wobec ojczyzny. Znali ojczyznę przedwojenną. Znali okupantów niemieckich i zaczynali poznawać okupantów ze wschodu i ich pachołków krajowych. Kierowało nimi coś takiego co nazywa się Honor i Ojczyzna. Terminy obce młodzieży obecnych czasów. Nikt niewinny z ich ręki nie stracił życia. Większość z tych niewinnych w czasie wojny donosiło szwabom a po 45 czerwonym. Część "niewinnych" zabili sami komuniści z powodów sobie tylko znanych. Część "niewinnych" zginęła po pijaku na komisariatach gdy się sami postrzelali między swoimi. Cóż, przypiszemy ofiary Niezłomnym i będziemy tyle razy powtarzać ile nauczył nas dr Goebels.
~pff | 3 marca 2020, 19:20
s- zaprzeczasz wynikom ustaleń IPN ?
~Gregorzewsky | 3 marca 2020, 20:51
Czerwona zaraza będzie z tęczową zatruwać życie NORMALNYM Polakom.Aż zostanie unicestwiona albo wymrze.
~s. | 3 marca 2020, 21:45
pff - potwierdzam ustalenia IPN-u. Wewnętrzna walka o władzę i tylu morderstw w PPR i PPS, których dokonano w czasie okupacji to nawet Niemcy nie dokonali.
~pff | 3 marca 2020, 22:04
@s-nie odwracaj kota ogonem, to po pierwsze. W okresie powojennym zginęło w walkach więcej niż 6 mln Polaków ? Szanuj przynajmniej moją inteligencję, jeśli nie szajujesz sam siebie.Pytam o zbrodnie wojenne dokonywane przez zbrojne oddziały tzw."wyklętych". Przecież to jawne dane, wystarczy umiejętność czytania, dokumenty IPN są pisane prostym językiem, powinieneś dać radę przebrnąć.Zachęcam.
~Iks | 4 marca 2020, 6:58
Ale ktoś tu ma ból zadu, że od strony polityków w końcu zjawisko zostało nazwane po imieniu. Ile jeszcze rząd będzie się podlizywał skrajnej prawicy przez wybielanie z...zy? I tak naprawdę po co to robi?
~na szybko | 4 marca 2020, 8:56
Dzień dobry Państwu, dwie sprawy z mojego punktu widzenia i do przemyślenia: 1- nigdy nie rozliczono tamtego aparatu władzy inne kraje sobie z tym poradziły i dziś nie ma tam żadnej dyskusji 2- nadal istnieje zbiór akt zastrzeżonych w IPN i jest w tym czyjś cel aby nie ujawniać
~Ha ! | 4 marca 2020, 11:03
Zastanawia mnie to, co byłoby gdyby ci przeklęci -wyklęci wygrali walkę o władzę temu jedynemu "legalnemu" rządowi na sp...eniu, czyli na uchodztwie?Przecież w Teheranie,Jalcie, Poczdamie możni tego świata ustalili inaczej... a ten rząd co chlał,żarł i kochał się z kochankami na uchodztwie, nawet o tym nie wiedział co w trawie piszczy!Gdyby trud przeklętych się udał, to obstawiam,ze ci co urodzili się w PRL, byliby być może,jezeli by się urodzili, obywatelami CCCP i legalnie i otwarcie gloryfikowaliby jakiegoś Banderę albo innego złamasa.Dalsze rozważania na niby: Co byłoby gdyby tak ktoś, komu w ch.j dzisiejszy rząd w żaden sposób nie pasi,postanowiłby być patriotycznie wyklętym i w tymże zamiarze,pozbawił życia jakiegoś zwolennika obecnej władzy, jakiegoś biorcę jakiegoś tam plusa.
~Ha ! | 4 marca 2020, 11:09
cd.Żelazna Lady rzekła kiedyś : jeżeli rząd komuś coś daje to zabiera to tobie !Czyli motywacja do patriotycznego gestu dość mocna , nieprawdaż ? Więc bierze bohater wyklęty samochód i... . Za spowodowanie śmierci w wypadku w JG ceni się 2,5 roku w zawiasach.Bohater wyklęty i przeklęty , no bo na łamach JG pojawiłby się dopiero hejt ! Na szubienicę, na dożywocie etc.etc.
~do pff | 4 marca 2020, 11:35
Ależ pff, internet podaje ,że ten pan, o którym prawisz,że nie ma tradycji wojskowych , tradycje ma !Tatko AK , tylko,że kiedy inni z AK, dostawali czapę, ten akurat -willę zagrabioną po piłsudczyku.
~Mondo Cane | 4 marca 2020, 15:19
No proszę, narodził się nam lejeń bronek, czysty niepokalany a dzielny wojak, co PRLowskiego chleba nie jadł bo się brzydzil
~głupek | 4 marca 2020, 21:00
panie sprawiedliwy nie odmawiam racji w sprawie z...zy komunistycznych,ich historia to ok 80 lat. Ujmijmy się za pokrzywdzonych przez KK czynnie prześladujących homoseksualistów, dyskryminujących kobiety, innowierców, naukowców, niewygodnych panujących, wspierających faszyzm, popierający kolonializm JP2 usprawiedliwiał zbrodnie na narodach ameryki mówiąc że poznali dzięki temu Jezusa i zbawienie . czekamy na sprawiedliwe potępienie i tej bandy
~Widz | 4 marca 2020, 22:03
pff, jak zwykle, dużo i bez sensu. Och, przepraszam, wezwanie do czytania w momencie, gdy jest więcej pisarzy, niż czytelników , jest chwalebne. Jeno, ino, ze tak powiem drogi pff-ie, trzeba umieć czytać ze zrozumieniem, czego Ci wyraźnie brakuje. Ponadto, treści i książek jest „na tyle dostatek”, że każdy znajdzie dzisiaj coś, co mu posłuży jak latarnia oświetlająca wiedzę. Lub, jak pijakowi, latarnia do podpierania. Baaaaardzo dużo zarzutów dotyczących „ zbrodni „ żołnierzy wyklętych”, to nie są badania IPN-u współczesnego, tylko kalki z „ badań „ komunistycznych organów prokuratury PRL, PRL-owskich sądów, i peerleowskiej Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich. Przeczytałeś o tym ( ? ), bo przecież czytać „ umisz” ??? cdn.
~Widz | 4 marca 2020, 22:16
Wytłumacz mi, dlaczego komunistyczna prokuratura miałaby być zainteresowana rzetelnym śledztwem w sprawach przeciwników politycznych ??? A może wytłumaczysz mi z poziomu Twojego „ oczytania”, dlaczego świadkami w sprawie Jedwabnego dla komunistycznej prokuratury byli, najprawdopodobniej agenci UB, którzy nie mogli fizycznie być w momencie pogromu w Jedwabnem. Dlaczego zignorowano zeznania świadków mówiących o obecności regularnych oddziałów niemieckich na miejscu i w czasie tragedii? Dlaczego nie ma zgody na ekshumację, która by mogła potwierdzić lub obalić mityczną wersję prof.. Grasa, socjologa zresztą? Dlaczego nie ma grantów badawczych dla badaczy IPN tych spraw, sa tylko granty dla takich „ badaczy”, jak prof. Engelking i Grabowski? To tyle o Twoich „krystalicznych „ źródłach.
~Widz | 4 marca 2020, 22:17
Idźmy dalej. Łaskawie zgadzasz się na kilku bohaterów, natomiast kwestionujesz, na zasadzie, ze nie wszyscy są „ bez skazy”, całe upamiętnienie. Podaj mi więc proszę święto, które nie podlega takiej „ krytyce”. Nie chce mi się rozwodzić, czy święta jakichkolwiek formacji zbrojnych w dowolnym kraju na świecie, dlatego zapytam krótko: ´Czy należy obchodzić Dzień Matki, skoro bez przerwy czyta się o matkach, które zabiły swoje własne dzieci ???” I wreszcie. Przytaczasz swoje, nacechowane jednostronną wrogością legendy miejskie o Kaczyńskim, jego ojcu i jego strategiach politycznych. Nie chce mi się wyjaśniać Ci okoliczności nabycia przez ojca Kaczyńskiego tej n” willi”, wystarczy, że w przeciwieństwie do innych , prominentnych AK-owców , nie był TW służb komunistycznych. cdn.
~Widz | 4 marca 2020, 22:19
Co do Twojej teorii o strategii Kaczyńskiego, opartej na słabo wykształconych, to nie jestem złośliwy i nie napiszę o wnuku dziadka z Wehrmachtu, o którym pisze się, że był zasilany markami przez STASI, który był przywódcą partii „ inteligenckiej”, w której POŁOWA członków zadeklarowało w spisie internetowym, wykształcenie PODSTAWOWE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/438204,ilu-czlonkow-po-to-ludzie-po-podstawowce.html Tak, że tego …. „ entelegenci” z „ łopozycji „. Czujesz „ Bul „ ? Bo " nadzieji" dla was nie ma!
~Widz | 4 marca 2020, 23:11
PS. Literówka, chodziło oczywiscie o prof. Grossa.
~pff | 5 marca 2020, 0:05
Nie było literowki "widzu", jesteś po prostu internetowym mądralą pozbawionym szacunku do słowa pisanego i najzwyczajniej w świecie nie znasz publikacji faceta, którego nazwisko beznyślnie przekręciłeś. Nie znasz także metodologii badań historycznych i obrażasz lepiej od Ciebie wykształconych ludzi z IPN, zarzucajac im bezmyślne kalkowanie dokumentów służb PRL. I mie powinno się fetowac świętami dezerterow ibrabusi. Pracuj nad zwięzłością formy wypowiedzi i staraj się jednak zapamiętywać nazwiska, co pozwoli na uniknięcie kolejnego ośmieszenia guglowo-wikipediowy mędrcze.
~też komuch z lat | 5 marca 2020, 0:44
Tylko żałosny d...l wszystko generalizuje,choć kilka razy się zastrzega, że tak nie można bo to czy tamto.Niewielu zaś bierze pod uwagę to,że gdyby nie Armia Czerwona, to Niemcy zapanowały by w Polsce na setki lat. Bez wyniszczającego starcia z ZSRR, Niemcy spokojnie by odparli lądowanie aliantów, a może nawet znając sytuację, nikt by się nie kwapił do takiej akcji. Oczywiste jest, że ruskie wykorzystywali Polskę jak się da, ale tak postępują ZAWSZE I WSZĘDZIE zwycięzcy. Od TUTSI i HUTU, po Inkwizycyjne hordy w Am. Płd., a także w każdej innej wojnie, choćby tak niedawnej jak na Bałkanach. Świadomie usuwając w cień te okoliczności, popełnia się polityczne skruwysyństwo, łatwo skacząc po karkach dowolnie wybranych "wrogów". Takich gadów jak autor tego gówna należy usunąć i to skutecznie.
~Real | 5 marca 2020, 6:53
0:44 no, a gdyby nie amerykańskie dostawy sprzętu, uzbrojenia, żywności dla CCCP Hitler pokonałby Ruskich. Amerykańska gospodarka nie miała sobie równych, już 1944 posiadała najlepsze, najszybsze i najlepiej uzbrojone samoloty tamtych czasów, Niemcy nie mieli żadnych szans. Posiadała też jako jedyna broń atomową, scenariusz jaki napisałeś to czysta propaganda. Gdyby w 1944 nie było lądowania wojsk sprzymierzonych w Normandii, to rok później bomby atomowe spadłyby nie tylko na Japonię, ale też na Berlin i Monachium.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja