« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Poniedziałek, 21 października 2019.Imieniny: Urszuli, Hilarego, JakubaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Prawo i odpowiedzialność

Autor: gochaha
Piątek, 6 kwietnia 2018, 8:38
W marcu 2013 roku w budynku Filharmonii Dolnośląskiej została brutalnie zamordowana 27–letnia harfistka. Matka dziewczyny domagała się od filharmonii i firmy ochroniarskiej wypłaty odszkodowania w wysokości 250 tys. złotych. Sprawę wygrała.
Tak, firma ochroniarska, której pracownik podczas pełnienia służby został zamordowany, a jego ciało zmasakrowane, zapłaci zadośćuczynienie za śmierć dziewczyny. Tak, Filharmonia Dolnośląska, finansowana z pieniędzy podatników zapłaci... Stop! To my zapłacimy zadośćuczynienie za śmierć dziewczyny na terenie instytucji kultury.

Instytucje, firmy, stowarzyszenia, partie, narody i państwa nie podejmują decyzji. Podejmują je ludzie – mający twarze, imiona, nazwiska, pesele, pełniący w określonym czasie pewne funkcje w tychże instytucjach, firmach, partiach itd. Przestępstwa, uchybienia, błędy, niesubordynacja ze strony takich osób powinny skutkować odpowiedzialnością osobistą, czyli zadośćuczynieniem z własnego portfela. Tylko kto wówczas chciałby pełnić zaszczytną funkcję służby ogółowi?

Czas skończyć z rozmywaniem odpowiedzialności. Jeśli ze strony filharmonii czy firmy ochroniarskiej nastąpiło jakieś niedopatrzenie, błąd czy przestępstwo, to dopuściła się go konkretna osoba. Jeśli prawdą jest, że to ochroniarz wpuścił napastnika, to on już za to zapłacił. Jeśli ktoś z filharmonii odpowiada za zaniedbanie, to powinien za to zapłacić. Niemniej...

Sprawca zbrodni przyznał się do winy i odsiaduje dożywocie. Czy w jakiś sposób uczestniczy w spłacie zadośćuczynienia matce harfistki? Bo my tak.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Anonim+ | 6 kwietnia 2018, 10:06aaai33.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.8.33)
Może nie na temat: ale ilekroć słyszę, że "służba" ministrów jest niezwykle odpowiedzialna (co warunkuje wysokie wynagrodzenia)to ogarnia mnie nie do opanowania pusty śmiech! Który i kiedy z ministrów za cokolwiek KARNIE odpowiedział? Jedyna "kara" to utrata stanowiska z niewiarygodnie wysoką odprawą i intratne stanowisko w spółce Skarbu Państwa! Może już dość tej obłudy?
~Mirecki.w. | 18 maja 2018, 7:04public-gprs386140.centertel.pl (37.*.139.157)
Kiedy nastapi reorganizacja naszych sadow i sedziow, bo terminy i obiektywnosc oraz rzeczowosc nie istnieje, brak lawnikow i czynnika spolecznego, korupcja i nietykalmnosc. immunitety nie maja nic z odpowiedzialnocia i rownoscia wszystkich wobec prawa.
~Mirecki.w. | 12 czerwca 2018, 11:03public-gprs393379.centertel.pl (37.*.167.228)
W Polsce nikt nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci za zajmowane stanowisko, czego wymaga sie od obywateli/Polakow/ bo inne nacje sa traktowane ulgowo np. cyganie i zydzi oraz oszusci, zlodzieje i przestepcy. to jest demokracja w p o l s c e.Kiedy nastapia zmiany?./

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja