« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 1 lipca 2022.Imieniny: Haliny, Marcina, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Tokarczuk i NOBEL – nie chcę takiej dumy

Piątek, 11 października 2019, 9:18
Nasz literacki Nobel leci w dół. Sienkiewicz to dopiero był patriotą. Nawet Szymborska oddająca hołd Stalinowi się załapała. Media milczą, chwalą, nikt prawdziwych kart nie odsłania. Nie chcę takiej dumy.
Tokarczuk otrzymała literackiego Nobla. No okej, fajnie. Problem w tym, że na podstawie jej twórczości (książka „Prowadź swój pług przez kości umarłych”) Agnieszka Holland (krewna Bieruta) nakręciła "Pokot". Czym był "Pokot" - nad tym nie będziemy się tutaj rozwodzić, poza tym że to ekofaszystowska, demoliberalna, wielkomiejska w najgorszym wydaniu propaganda przedstawiająca ludzi ze wsi jako żądne krwi potwory.

Mało wam? No to lecimy dalej. Tokarczuk napisała jeszcze coś takiego jak "Księgi Jakubowe".

Przytoczymy tutaj wpis Ariergarda z 2015 roku:

"Jest taka literacka nagroda zwana "Nike", najbardziej prestiżowa w Polsce ponoć, i gdy tylko zostanie ona komuś przyznana to od razu wiadomo, że coś jest mocno nie tak. Z laureatem bądź nagrodzoną książką, a najczęściej w pakiecie ze wszystkim na raz.

Jest mocno nie tak, bo nagroda ta bardzo polityczna jest i służy do wybijania Polakom z głów ich polskiej tożsamości, ku chwale euro-postępu. Można oczywiście zbyć tę uwagę jako paranoiczną i upraszczającą, ale gdyby ktoś się do tego skłaniał to powinien najpierw zapoznać się z wypowiedzią tegorocznej laureatki. Otóż Olga Tokarczuk promując swoje nagrodzone dzieło w publicznej telewizji raczyła oznajmić, że >>musimy [Polacy] na nowo opowiedzieć swoją historię jako kolonizatorzy, jako mordercy Żydów, jako gnębiciele mniejszości<<. Można być jej trochę wdzięcznym, bo rzadko kiedy laureat wykłada sprawy tak jasno. To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości co do owej nagrody, a jeśli nawet wciąż nie, to nic nie szkodzi, bo oznacza to, że i tak wątpiący na ludzi już nie wyjdzie."

A na deser dajemy wam zdjęcie Tokarczuk z naszym ulubieńcem, posłem Mieszkowskim. Rzecz miała miejsce w na wystawie sztuki nowoczesnej w Warszawie, zatytułowanej "Konsekwencje". Tokarczuk i Mieszkowski zrobili sobie focię na tle chrześcijańskiego krzyża imitującego swastykę. Czyli klasyka: Katofaszyzm.

A wy też jesteście dumni z naszej "polskiej" noblistki? Halo, Robert Winnicki, mógłbyś dzbanie konfederacyjny usunąć ten swój pochwalczy wpis na jej temat?

Bo naszym zdaniem nie ma absolutnie czym się chwalić. To już Wałęsa z Noblem jest bardziej do przełknięcia. Poważnie.

(materiał z "OTUA - Lewacki stan umysłu").

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~pff | 11 października 2019, 10:00
Ależ nikogo nie interesuje, czego chce, lub nie jelonekbronek, którego temat temat i tak nie dotyczy.Sądząc po składni i gramatyce osobnik ten książek nie czyta, więc nie bardzo rozumiem jego ból czterech liter. Pani Olga- nasza Dolnoślązaczka, związana z Kłodzkiem jest na ustach całego świata, z dnia na dzień stała się autorytetem i osobą zamożną, jelonekbronek- no cóż...
jelonekbronek | 11 października 2019, 10:26
PFFFFFF za dużo w twoich wypowiedziach domysłów "Sądząc po" i pisania za wszystkich "Ależ nikogo nie interesuje" - rozumiem, że chcesz zabłysnąć ale sorry trochę nie wyszło. A to że Dolnoślązaczka to na mnie nie robi żadnego wrażenia, mamy wiele osób bardziej utalentowanych.
~srebrne wieże+ | 11 października 2019, 10:38
hahaha jelonek moherek się oburzył bo Noblistka mówi prawdę co myśli o takich jak oN
~zaraz listopad | 11 października 2019, 10:41
Powinniśmy być dumni ale co to za duma skoro nagrodę dostaje się za książkę w której z Polaków robi się morderców. Nobel to polityczna nagroda, tak samo jak Oscar i dawno nie mają nic wspólnego z prestiżem. Jakiejś grupie z pejsami zależało na tym aby nagrodzić kogoś kto źle pisze o Polakach i stało się. Nobel jest gównianą nagrodą, bo nie mającą nic wspólnego z literackimi osiągnięciami.
~obo | 11 października 2019, 10:48
Rynce opadajom. Ale błysnąłeś yntelektem.
~pff | 11 października 2019, 11:01
Szwedzi z pejsami i wszystko jasne 🤪. Proszę o rozwinięcie wątku "nagrody za książkę, w której z Polaków robi się morderców", bo uzasadnienie mówi o "narracyjnej wyobraźni, która z encyklopedyczną pasją ujawnia przekraczanie granic jako formę życia". Mam nadzieję, że przebrnięcie przez treść uzasadnienia żadnego z panów nie zabiło 😊
~` | 11 października 2019, 11:12
Minister finansów darował Pani Noblistce podatek od nagrody. Widać kto stoi za Przyjaciolmi Isaaca Stainberga.
~kokospoko | 11 października 2019, 11:55
Ty pewnie z tych co doceniają "zaradność" Banasiów i innych Kuchcińskich. Każdy ma takich idoli jakich ma. Jak cie brzydzi Tokarczuk to czytaj Sakiewicza może też dostanie Nobla. A Tokarczuk zostaw w spokoju bo to lektura nie dla ciebie.
~partia czubków | 11 października 2019, 12:02
Dlaczego to Tokarczuk dostała Nobla? Przecież w PiS jest tylu patriotów!
~Człowiek koń | 11 października 2019, 12:47
Nigdy nie wezmę do ręki lewackich wypocin od tej autorki. Już lepiej gdyby tego Nobla nie dostała. Szwedzi są już narodem straconym i ciągną na dno swoich sąsiadów...
~Kazimierz | 11 października 2019, 13:12
Od kiedy przyznano Nobla Wałęsie, zacząłem zastanawiać się nad politycznym znaczeniem tej nagrody. Dzisiaj doskonale wiem, że żal Nobla z powodu jego wynalazku był zwykłym wybiegiem i kłamstwem w obliczu Pana Boga. Jednotematyczna i egocentryczna Tokarczuk niech będzie przeklęta !
jelonekbronek | 11 października 2019, 14:22
Oczywiście wiadomo, że literacki Nobel jest nagrodą z kluczem, ale nie oszukujmy się - wydźwięk „nagrody Nobla” wciąż mocno działa na wyobraźnię. Oto jesteśmy świadkami kanonizacji nowej postępowej świętej i będziemy regularnie raczeni jej kazaniami przez najbliższe dekady. A kto nie wiwatuje, ten heretyk plujący na świętości i niech się cieszy, że współcześni religijni fanatycy z Europy nie rozpalają stosów, bo że tak będą krzyczeć widać już nawet u mnie w komentarzach.
~oburzona | 11 października 2019, 14:25
Najlepiej jakby dali Pokojową Nagrodę Nobla Jarkowi Kaczyńskiemu, który coraz skuteczniej dzieli Polaków na lepszy i gorszy sort. Zastanawia mnie wpis Kazimierza -katolika, który przeklina Panią Tokarczuk. Czy Bóg dał mu takie prawo?
~pff | 11 października 2019, 14:42
Kazimierza poniosło na amem :) Przeklął noblistkę i zagroził, że- uwaga- nie będzie czytał :D Świat wstrzymał oddech hahahahahahaha
~pff | 11 października 2019, 14:46
@oburzona - musisz im wybaczyć, zabolało ich po prostu. Kolejny policzek dla prawicowego motłochu, któremu nie wiedzieć dlaczego, wydaje się, że ma coś do powiedzenia :)
~xb | 11 października 2019, 15:39
Jak ciebie pff-ie czytam,to widzę, żeś mentalny, a może z profesji, parobek, który magnata chce udawać. Jesteś agresywny, jak najpodlejszy kundelek, który agresją nadrabia braki fizyczne i psychiczne.Motłoch powiadasz? Doberman to ty nie jesteś.
~xb | 11 października 2019, 15:52
I jeszcze dodatkowo żałosny pff-ie, co to za inteligenta robisz i innych pouczasz Składnia twoja i styl twój z zamkniętej grupy na lewackim rezerwacie-blogu. AmeM!
~biblioman | 11 października 2019, 17:08
To bardzo przykre, że wtedy, kiedy mamy okazję do radości, do wielkiego czytelniczego i literackiego święta pojawiają się takie teksty, ale chyba jeszcze bardziej smuci fakt, że portal jelonka umieszcza go w wiadomościach, na pierwszym miejscu i w żaden sposób nie identyfikuje się z osobami, dla których to wydarzenie jest świętem. Nobel nie należy do wiadomości lokalnych i można było sobie darować albo cieszyć się z całym czytającym światem i przypomnieć na przykład, że Olga Tokarczuk była w zeszłym roku w Miedziance. Przynajmniej byłaby równowaga.
~ysa | 11 października 2019, 17:27
Brawo Tokarczuk !!!! - a z pisowskiego ciemnogrodu nikt nie ma nawet cienia szans na podobną nagrodę
~xb | 11 października 2019, 17:45
~ysa | Dziś, 17:27 Skandal, który wstrząsnął Akademią Szwedzką oraz całą Fundacja Nobla, wybuchł już w listopadzie 2017 roku, a dziś obserwujemy jego kulminację. 18 kobiet oskarżyło wówczas Jean-Claude’a Arnaulta, męża członkini akademii Katariny Frostenson, o molestowanie seksualne *.Skandal! Komitet noblowski decyduje o przyznaniu Peterowi Handkemu - człowiekowi, który gloryfikował Miloševicia, znanego również jako ... * Uczciwość Komitetu Noblowskiego została poddana w wątpliwość. Jak donosi „The Times” jeden z jego członków zasiadał w zarządzie firmy farmaceutycznej, która skorzystała na przyznaniu tegorocznej nagrody w dziedzinie medycyny. Szwedzcy prokuratorzy wszczęli dochodzenie. cdn.
~xb | 11 października 2019, 17:47
cd. Prokuratura sprawdza, czy międzynarodowy gigant farmaceutyczny AstraZeneca mógł mieć wpływ na decyzję Komitetu. Gazeta opisuje także oskarżenia pod adresem jego członków, którzy mieli ponoć przyjmować korzyści majątkowe od prywatnej firmy. No, kuźwa, samo dobro i uczciwość. Rzeczywiście wasz " jasnogród" ma pewne nagrody. Jachira czy Neumann?
~pff | 11 października 2019, 19:02
xb- dziękuję za wsparcie, lepszego potwierdzenia moich słów o motłochu, jak twoje spazmy dziś już nie znajdę :).
~Kochający żydów inaczej | 11 października 2019, 20:47
Won od profanowania krzyża, może gwieździe Dawida dorysowac ogonki i zrobić sfastyke. Wtedy ja sobie stanę i zrobię super fotkę na fejsa.
~bolszewio, precz! | 11 października 2019, 21:10
Esbecy do dziś nie mogą przeboleć Nobla dla Wałęsy. Dzisiaj znowu się zagotowali po Noblu dla Tokarczuk. Ten sort tak ma od zawsze.
~Jeleń | 11 października 2019, 21:47
Autor tego posta zdecydowanie nie potrafi czytać ze zrozumieniem oraz nie zna gry symbolu na zdjęciu.... Tłumaczyć nie będę bo i tak nie zrozumie. Później sprowadzi do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem...... Brak słów
~JP3 | 11 października 2019, 21:54
Ciekawe dlaczego można z krzyża zrobić symbol III rzeszy Hasło Reichskonkordat wystarczy.... Kto zna hiostorię będzie wiedział... Tylko ciemnogród nie wie...
~xb | 11 października 2019, 22:04
Teeee jeleń , wysil się i wytłumacz " grę" symbolu. Tylko nie bredź i Indiach. Nie tylko swastyka, ale i sprofanowany krzyż. Narysuj sobie swastykę i później zagraj z polskim, albo nawet niemieckim wymiarem sprawiedliwości, że tak je nazwę. A jak jesteś bardzo dowcipny i odważny, to pożartuj sobie z Allacha, przerób jakoś " dowcipnie" Gwiazdę Dawida itd. Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Odezwałeś się i ...
~Jelonekzenek | 11 października 2019, 22:18
jelonekbronek czy jak ci tam masz ... do chcenia
~@ | 11 października 2019, 23:10
To już nie jest Nobel. To są jakieś jaja! Kiedyś nagradzano LITERATURĘ, ludzi z wizją, pisanie z sensem, zaangazowanie...teraz to dyrdymały, mistyczne, mitologiczne, sentymentalne ocipienie, koszałki opałki!
~Jeleń | 11 października 2019, 23:18
Ej Bronek Jelonek to nie jest dowcip to jest prawda o Rzymskokatolickiej instytucji która zaprzedala się największemu z...zowi w historii..... i co Ty na to? Fakty fakty fakty! Co miał Wermaht na sprzączce od pasa : Gott mit uns... + jeszcze szef instytucji sztamę miał z Naziolami.... Wstyd!
~do @jeleń | 12 października 2019, 7:30
Kościół i kultura katolicka na przestrzeni wieków ściągnęła cię z drzewa - dzieła literackie, muzyczne, malarstwo, filozofia to jest podwalina naszej cywilizacji europejskiej a tacy "tfórcy" jak Tokarczuk cofają nas w cywilizacyjnym rozwoju z powrotem w barbarzyństwo!I ta barbaria chce nas zalać i dlatego jest promowana przez "postępowe" elity.
~@ | 12 października 2019, 7:31
Tokarczuk: "Mój syn nie został ochrzczony w Kościele katolickim, nie poszedł więc do komunii (...) Zamiast komunii zrobiliśmy mu inicjację – wielkie ognisko, uroczyste obcięcie jego długich włosów, dostał prezenty"
~pff | 12 października 2019, 7:43
"Tokarczuk: "Mój syn nie został ochrzczony w Kościele katolickim, nie poszedł więc do komunii (...) Zamiast komunii zrobiliśmy mu inicjację – wielkie ognisko, uroczyste obcięcie jego długich włosów, dostał prezenty"- No i ?
~xa | 12 października 2019, 8:28
"Tokarczuk: "Mój syn nie został ochrzczony w Kościele katolickim, nie poszedł więc do komunii (...) Zamiast komunii zrobiliśmy mu inicjację – wielkie ognisko, uroczyste obcięcie jego długich włosów, dostał prezenty"- No i ? No właśnie , Tokarczuk dostała Nobla za twórczość literacka czy też z "fryzjerstwa". A może nie tylko za twórczość ściśle literacką a trochę za te " demonstracje". Dlaczego tak się zajęła " odkłamywaniem naszej historii " czyli o Polakach. Czy zajęła się taką próbą "odkłamania historii innych narodów"? Na przykład jednego z sąsiadów.A może jest trochę przedłużonym ramieniem różnych Timmermansów, którzy wiedzą, że w demokratyczny sposób usunąć PiSu i ponownie ściśle zwasalizować Polski się nie da?
~pff | 12 października 2019, 10:32
Przeceniasz rolę tego swojego PiS, a sugestia że noblowska kapituła kieruje się chęcią zrobienia na złość jakiemuś starszemu, szczerbatemu Polakowi z Żoliborza jest idiotyczna. Wielu Polaków to wspaniali zdolni ludzie, a że nie lgną do wspomnianego starca, no cóż.
~żałosne | 12 października 2019, 10:45
Dostała Nobla za ANTYPOLONIZM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Anonim+ | 12 października 2019, 10:56
Ale w Was pokładów nienawiści, ogrom nie do ogarnięcia! Żal mi Was - prawdziwi Polacy, od siedmiu boleści - czas się poddać leczeniu, póki nie będzie za późno - a to tylko przez jednego mizernego człowieczka, który haniebnie podzielił polskie społeczeństwo i to w imię - no czego? - utrzymania beznadziejnej władzy!
~xa | 12 października 2019, 11:22
Ja nie sugeruję bezinteresownej chęci zrobienia komuś na złość. To nie są mole książkowe zatopione w poezji i nie znające świata. To są politycy i, jak widać z dochodzeń prokuratorów szwedzkich, biznesmeni, być może łapówkarze. Może jakaś potężna korporacja, której PiS popsuł kosmiczne i nie do końca uczciwe biznesy w Polsce, ich, czyli ten Komitet sponsoruje? I nie tylko ich " sponsoruje''?
~pff | 12 października 2019, 11:59
Nagroda Nobla to tak potężna i prestiżowa, nazwijmy to umownie, marka, że niewiele jest w jej stanie zaszkodzić, a już na pewno nie rzutuje w zaden sposób na ocenę osób nagradzanych. Nawet wasi idole to przyznają.Aczkolwiek z kwaśnymi minami.Rzadko trafia się tak sprawne pióro i taka wyobraźnia, jak w przypadku Tokarczuk i weszła ona jako jedna z kilku, a licząc Żydów- obywateli II RP nagradzanych po wojnie, jako jedna z kilkunastu do grona naszych Rodaków nagradzanych tą najbardziej prestiżową w historii nagrodą. Stękanie jelonkabronka i jego stetryczałych klakierów to anyypolonizm w najczystszej postaci.
~xa | 12 października 2019, 12:26
pff nie ośmieszaj się bardziej niż jesteś. Nie brnij interesownie ideologicznie i antypisowsko w te teorie o apolitycznym charakterze jakichkolwiek nagród we współczesnym świecie, bo stajesz bardziej infantylny niż każdy osesek. Dlatego właśnie, że jest to nagroda nadal prestiżowa, to może być i pewnie jest, chętniej i drożej " kupowana"!
~xa | 12 października 2019, 13:24
Jesteś tłumok. I dlatego kundelku agresywnie ujadasz. Cytujesz brak mojego "się" w zdaniu: Stajesz bardziej infantylny ". I co ? Może twoje AmeM ? Jeżeli ty, na moje ironiczne opinie wobec twoich możliwości intelektualno-a...litycznych i fizycznych, piszesz per " ciemnoto", to widać jaki jesteś wykształcony i kulturalny. Jesteś k...n, ukształtowany najpierw przez "Nie" Urbana i Rozenka, a potem dodatkowo ociosany przez GW i TVN24, Ponieważ masz malutenieńkie "iq", dlatego tanio i łatwo cię ociosali i mogą liczyć, że już zawsze będziesz ich mięsem armatnim. BMW !!! " iq" twoje im to gwarantuje !!! Co ty czytasz oprócz GW? I z kim się stykasz codziennie? Z ludźmi pokroju Neumanna i Bilskiego ? W realu i na fb? To gratulacje. Jesteście w swoim towarzystwie.I siebie warci !!!A ty k...n i cham
~pff | 12 października 2019, 13:43
I z duchem twoim :)
~xa | 12 października 2019, 14:21
Mogłeś się nie odzywać i uchodzić tylko za potencjalnego głupka. Ale się odezwałeś i potwierdziłeś ewentualne wątpliwości.
~do paff | 12 października 2019, 14:39
"Nagroda Nobla to tak potężna i prestiżowa, nazwijmy to umownie, marka, że niewiele jest w jej stanie zaszkodzić" No, cóż...znakiem czasów jest to, że "prestiżowe" marki się sypią, albo stają się przynajmniej obojętne. Co to za "prestiżowe" towarzystwo nadaje Noble, to okazało się w zeszłym roku. Na szczęście nie wygłupili się do końca i dali Nobla Handkemu, co prawda lewak, ale z talentem do pisania. A tak poza tym, nie ma szału. Tokarczyk gratuluję, ale i rozumu życzę:P
~pff | 12 października 2019, 15:03
Najpierw Twain, a potem Łysiak pisali o rozwiewaniu wątpliwości, a nie o "potwierdzaniu", bo to zupełnie co innego by znaczyło :D Ale nie mam wielkich, ba , nie mam żadnych wymagań co do ciebie .Jeśli chodzi o drugiego złotoustego adwersarza- życzenie rozumu noblistce w wykonaniu prowincjonalnego prawaka to objaw megalomanii tak ogromnej, że aż komicznej :D Pocieszni jesteście. Obaj :D
~xa | 12 października 2019, 15:35
Czujny jesteś lewacki hunwejbinie. Ale nie wiesz, że wczoraj w moim poście o 22;.04 było dobrze. Zacytujmy więc ciebie : "Nagroda Nobla to tak potężna i prestiżowa, nazwijmy to umownie, marka, że niewiele jest w jej stanie zaszkodzić..." W jakim jej stanie ? AmeM? Też nie mam żadnych oczekiwań w stosunku do ciebie ( ciemniaki nieporadnie piszą: " co do ciebie").Nie mam złudzeń, bo z g...bicza nie ukręcisz a wróbel orłem nie będzie !
~xa | 12 października 2019, 15:47
Na wszelki wypadek " entelegencie ":Też nie mam żadnych oczekiwań w stosunku do ciebie ( ciemniaki nieporadnie piszą: " co do ciebie"). Nie mam złudzeń, bo z g...bicza nie UKRĘCĘ a wróbel orłem nie będzie !
~Nobel dla DRAJW KLUB | 12 października 2019, 17:01
Tylko wariaci są coś warci
~xa | 12 października 2019, 17:29
@ Neo - Staram się jak mogę. Muszę zejść do waszego POziomu, żeby coś do was dotarło.
~Xd | 12 października 2019, 21:25
@Do dziś 7:30, Kościół i kultura katolicka to propagowanie ciemnogrodu.... Geocentryzm, płaska ziemia, inkwizycja, a...lfabetyzm, chciwość, nienawiść rasowa, nietolerancja wyznaniowa, podwójna mo...lność, odpuszczanie grzechów za pieniądze to jest sposcizna..... to nie ściągnęło nikogo z drzewa. Z drzewa kościół sciągał wisielców..... przeciwników kościoła tylko.....

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja