« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 23 lipca 2021.Imieniny: Apolinarego, Bogny, Brygidy, StwoszaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Ułańska fantazja, czyli jazda po parkach w Cieplicach

Sobota, 12 października 2019, 6:09
I nie jest to jazda na koniku tylko pojazdami mechanicznymi po obu parkach, czyli Parku Zdrojowym i Parku Norweskim
W przypadku Parku Zdrojowego śmiem twierdzić, że liczba pojazdów, która dojeżdża w okolice Zdrojowego Teatru Animacji jest nadmierna. Rozumiem, że samochód, który np. zabezpiecza przedstawienie lub inną imprezę dowożąc np. elementy dekoracji jest konieczny czy z zaopatrzeniem do mieszczących się tam restauracjo-kawiarni, chociaż w niektórych przypadkach można by było to rozwiązać za pomocą meleksów - są bardziej ekologiczne a do tego nie rozwijają zbyt dużej prędkości. Reszta użytkowników mogła by zostawiać samochody przed bramą parku i się zwyczajnie przejść.

Zapomniałam również dodać, że obserwowałam niejednokrotnie rajdy służb miejskich dbających o zieleń w parkach, które pojawiają się tam zaopatrzone oczywiście w samochody nie świadczące o pierwszej nowości, więc choćby z tego powodu zanieczyszczają środowisko. I można się bardzo zastanawiać nad tym, czy w tym przypadku mamy do czynienia z parkiem zdrojowym w uzdrowisku.

Druga sprawa to tzw. wolna amerykanka pojazdów, które należą do firm zajmujących się remontem Domu Norweskiego w Parku Norweskim. Tu sprawa jest dość osobliwa. Dom Norweski ma osobną ścieżkę dojazdową do budynku usytuowaną niejako z tyłu od strony ulicy Cervi, przy toaletach, niestety wielokrotnie byłam świadkiem przejazdów po jednej z głównych alejek spacerowych od strony Cervi, oczywiście zwracanie uwagi kierującym niewiele daje, a i sami właściciele tych czterech kółek jakoś nie myślą, że nie tylko powodują zagrożenie dla spacerowiczów, co tym samym przyczyniają się do degradacji parku.

Ze smutkiem stwierdzam, że w niektórych przypadkach pieniądz ma większą siłę przebicia, niż zdrowy rozsądek, nie mówiąc o tym, że daje poczucie wyższości i powoduje braki w elementarnych zasadach zachowania z równoczesnym brakiem przestrzegania przepisów.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~gość | 12 października 2019, 10:50
co ma zrobić inwalida o znacznym stopniu choroby, który ma specjalną kartę ( niebieską) która tak naprawdę upoważnia go do wjazdu pod zakaz.
~Karol | 12 października 2019, 21:09
Tam powinien być całkowity zakaz. Nie wiem co powinien zrobić EDWARD. Ale może mogą zrobić wejście od tyłu gdzie jest dojazd a nie przez park.
~wyborca1 | 23 października 2019, 21:15
Z niewiadomych powodów do Parku Zdrojowego nie można wjeżdżać rowerem (???),a samochody jeżdżą tam i z powrotem. I nie są to bynajmniej inwalidzi. Tzw.vipy nie mogą podejść dwóch kroków do teatru - wstyd.w

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja