« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 20 września 2019.Imieniny: Eustachego, Euzebii, FilipinyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Walka z podatkiem PIT – inicjatywa młodych Dolnoślązaków

Autor: ela26
Środa, 10 maja 2017, 7:28
Promowanie czytelnictwa, gotowania czy pomaganie w organizacji czasu, albo walka z podatkiem dochodowym to kilka inicjatyw z wielu, w jakie angażuje się dolnośląska młodzież w ramach różnego rodzaju projektów. większość z nich inicjatywę podjęto w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”, którą organizuje startup społeczny Social Wolves, a patronatem honorowym jest Ministerstwo Rozwoju.
Dzięki udziałowi w tej olimpiadzie młodzież otrzymuje cenny w CV certyfikat zarządzania projektami. Uczniowie, którzy zakończą realizowany projekt, mają również możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju kursach, za które normalnie musieliby sporo zapłacić.

Ciekawą inicjatywą, wydaje się jednak walka z podatkiem PIT, którą podjęli posłowie młodzieżówki z Dolnego Śląska. Warto dodać, że to jeszcze gimnazjaliści (!) Swoją inicjatywę argumentują tym, że podatek dochodowy jest według nich swego rodzaju karą za pracę. Uważają, że jest on wręcz szkodliwy. Ciekawe, czy uda się im coś wskórać? Trzeba jednak docenić już samo zaangażowanie.

Biorąc pod uwagę liczbę organizowanych projektów w ramach różnego rodzaju przedsięwzięć, można mieć nadzieję, że wyrasta nam niezwykle duża grupa przedsiębiorców.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~a | 10 maja 2017, 12:32*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.137.61)
ja tam nie widzę sensu walki z podatkiem dochodowym, lecz widzę sens w walce o to by dochody z niego były wykorzystywane na korzyść obywateli
~super | 10 maja 2017, 13:3381.*.59.34 (81.*.59.34)
Brawo dla tych mlodych ludzi. Podatek jest zwykla kradzieza wlasnorecznie zarobionych pieniedzy. Dlaczego ktos rosci sobie prawa do tego na co ja sam zapracowalem?
~analityk | 13 maja 2017, 14:01public-gprs391944.centertel.pl (37.*.162.73)
Mniejsze obciążenia podatkowe dla przedsiębiorców - więcej pieniędzy na tworzenie nowych miejsc pracy przez pracodawców. Mniejszy podatek dochodowy od osób fizycznych lub jego brak to większy zarobek pracownika. Bez składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, nie ma podatku od spadków i od zysku kapitałowego, a także od płacy pracowników. Utopia? Bynajmniej. Tak jest w Nowej Zelandii. Ale gdy o takich rozwiązaniach mówi się w kraju nad Wisłą, ludzie myślą że to baśnie z gatunku tysiąca i jednej nocy.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja