Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 9399
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków witało wiosnę

Autor: DBMaciek
Poniedziałek, 20 marca 2023, 20:50
W ostatnią sobotę, 18 marca 2023 r., Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków w składzie 37 osób tradycyjnie, jak co roku spotkało się na terenie ruin zamku "Stary Książ" w Wałbrzychu. Tym razem tematem wiodącym DTMZ nie było jednak porządkowanie terenu zabytku, lecz integracja z naturą pod kryptonimem - "Żegnamy zimę, witamy wiosnę".

Było ognisko, smażenie kiełbasek, wspólna zabawa, zwiedzanie terenu i co najważniejsze, kupa śmiechu - co radość w serca wnosi.
Nie zabrakło też symbolicznej "marzanny", która jako postać mijającej zimy w płomieniach odeszła w zapomnienie.
Pod koniec zlotu część Grupowiczów przeprowadziło mini inscenizację, rekonstrukcję teatralną w plenerze pt. "Waldenburg 1945 - skarb Tielsch'a", której pomysłodawcą był Robert Cyrta, członek DTMZ, były piłkarz, który jeszcze kilka lat temu grał w naszych lokalnych klubach.

Serdecznie dziękuję aktywnym Grupowiczom za przybycie i udział w spotkaniu.
Bardzo miło było wspólnie się spotkać, ale jak to mówią, wszystko co dobre ... trwa nadal – mów Robert Matwiejów, szef Grupy.

Kolejny zlot Towarzystwa (duży, 3 dniowy), odbędzie się w pierwszy tydzień po Świętach Wielkanocnych. Zakwaterowanie mamy zapewnione u naszych przesympatycznych i niezastąpionych przyjaciół właścicieli Pałacu Książęcego we Wleniu, państwa Osieckich. Jak co roku wiosną, nasze DTMZ będzie pomagać w pracach na rzecz Wieży Książęcej w Siedlęcinie. Spalimy jak zawsze trochę kalorii dla "Sir Lancelota" z wieży.

W pierwszych dniach czerwca DTMZ zorganizuje przy Pałacu Książęcym we Wleniu inscenizację historyczną pt. „Bitwa o Pałac”. Będzie więc okazja do zobaczenia Grupowiczów w akcji, w boju między siłami niemieckimi a Aliantami.

Twoja reakcja na artykuł?

19
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group