Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 11293
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Co z nielegalnymi składowiskami?

Autor: jola32
Niedziela, 28 maja 2017, 7:00
Mimo licznych apeli wielu mieszkańców całej Polski, w tym Dolnego Śląska, a także lokalnych samorządów, wciąż nie uporano się z problemem nielegalnych składowisk odpadów. Okazuje się, że obecnie istnieje luka prawna, którą wykorzystują nieuczciwi przedsiębiorcy do gromadzenia kupowanych przez nich śmieci, gdzie im się podoba.

Nielegalne wysypiska i składowiska znajdowane są co jakiś czas, niemal w każdym regionie. Osoby, które walczą z tym procederem niejednokrotnie mówią, że śmieci, bądź środki chemiczne, gromadzone na nich nie pochodzą tylko z Polski. Niestety niektóre nielegalne śmietniska funkcjonują od lat i mimo wielu interwencji nie udało się ich zlikwidować.

Powiat polkowicki, postanowił walczyć z tym procederem. Miejscowi radni podjęli uchwałę ze stanowiskiem, w którym apelują o zaostrzenie przepisów, dotyczących utylizacji i składowania śmieci oraz środków chemicznych. Chcieliby m.in., aby przedsiębiorcy zabezpieczali środki na ten cel. Uważają także, że odpady powinny być przewożone z punktu A do B (docelowego, legalnego i przystosowanego do składowania i utylizacji śmieci miejsca), a nie pośredniego, często nielegalnego składowiska. Stanowisko to przekażą najwyższym organom władzy i dolnośląskim parlamentarzystom.

Dobrze byłoby, żeby nielegalne składowiska przestały istnieć, bo szkodzą one zarówno środowisku, jak i ludziom. Nie wiadomo też, jak duże straty powstaną przez nie w przyszłości. Przykre jest też to, że dla niektórych chęć zysku jest ważniejsza niż ludzkie zdrowie i środowisko, o dobro którego powinniśmy wszyscy zabiegać.

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group