« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Poniedziałek, 26 lipca 2021.Imieniny: Anny, Grażyny, MirosławyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Coraz więcej Polaków popełnia samobójstwo

Autor: jola32
Piątek, 16 czerwca 2017, 15:32
Dane na temat liczby osób, które chcą odebrać sobie życie są zatrważające. Jak podają media w ubiegłym roku prawie 10 tysięcy osób próbowało popełnić samobójstwo. Ponad 5400 nie udało się uratować. Przy czym podobnych dramatów mogło być więcej, bo nie wszystkie uwzględniane są w statystykach.
Z informacji, z jakimi zapoznałam się wynika także, że statystycznie więcej osób odbiera sobie życie niż umiera w wypadkach komunikacyjnych. Polska ponadto ma znacznie większy wskaźnik samobójstw niż średnia Unii Europejskiej.

Przyczyną samobójstw są ludzkie dramaty. Czasami też ogromne obawy, związane z kłopotami finansowymi i „złe widoki na przyszłość”. Wszystko to bowiem powoduje ogólne przygnębienie i depresję. Niestety bywa też tak, że nawet najbliżsi, ani lekarze nie są w stanie odwieść człowieka od samobójstwa.

Przyznam szczerze, że te dane zszokowały mnie. Nie spodziewałam się, że aż tyle osób próbowało sobie odebrać życie. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie każdy jest w stanie udźwignąć wszystkich problemów, jakie przynosi życie. Poza tym dzisiejszy świat stawia przed ludźmi ogromne wymagania, z którymi nie każdy sobie radzi. Można chyba pokusić się o wniosek, że warto rozmawiać ze swoimi bliskimi i wspierać ich w trudnych sytuacjach. W ten sposób będą wiedzieli, że zawsze mogą na nas liczyć.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~mim | 17 czerwca 2017, 8:16
Przekornie to brak wojen, wolność i dobrobyt potęgują ilość prób samobójstw.
~On | 17 czerwca 2017, 8:36
Nic się z tym nie da zrobić ! Liczby samobójców, choć szokujące, będą rosły. I to raczej nie "brak wojen", "wolność i dobrobyt",jak pisze -mim- powyżej, powodują depresję. W ciągłym pościgu za dobrami doczesnymi, za zapewnieniem jak najlepszego bytu rodzinie, przyszłości dzieciom, martwieniu się za innych, zbawianiu świata; zapomniałem o sobie, o swoich potrzebach, własnym rozwoju. Pomagałem innym materialnie, organizacyjnie i duchowo. A potem, gdy nóżka mi się podwinęła i znalazłem się na skraju rozpaczy; nikt nie przyszedł mi z pomocą, wyciągniętą ręką. Nie miałem nawet kilkudziesięciu złotych na leki. Najbliżsi ograniczali się do milczącego współczucia lub proponowali, bym wziął się w garść, że praca mnie uleczy, itp. W konsekwencji próbowałem się zabić; niestety, nie udało się.
~Ciekawy | 17 czerwca 2017, 9:31
Co ludzi doprowadza do samobójstw? Niskie wypłaty i za wysokie podatki, jak Ci ludzie mają żyć? za co? za najniższą krajową?
~Bambo | 17 czerwca 2017, 9:53
Mówi się że to brak kasy na życie, brak perspektyw, upadek systemów płatniczych, wyzysk nowobogackich "bambrow", pogon za piniadzem jednych kosztem innych i wiele innych. To tragedia. Ale o upadku systemu wartości nikt nie wspomni!
~emeryt | 17 czerwca 2017, 10:16
Dlaczego rosnie liczba samobojstw bo nastapil calkowity rozpad rodziny, kazdy domaga sie pomocy ipieniedzy nie dajac nic od siebie wzamian a dochodzi nawet do nienawisci w rodzinie zamykanie sie w swoim najblizszym kregu, Unikanie odwiedzin i rozmow. jak pomoc to tylko mniea nie innym. takie zachowanie jest widoczne takze we wszystkich urzedach sadach i innych instytucjach dzie kwitnie biurokracja i nic nie robienie i pilnowanie swego stolka i odsylanie do kogo innego ale ja nie wiem i prosze szukac. tak samo w sluzbie zdrowia terminy i brak lekarzy / chyba ze prywatnie/wszedzie liczy sie tylko pieniadz, nie mowiac nic o sporcie i rekreacji dla mas bo to wcale nie istnieje. Nikt sie tymi sprawami bez nalezytej zaplaty nie zajmuje i nie ma zamiaru. ogolna znieczulica i biurokracja.
~do 8:16 | 17 czerwca 2017, 10:16
jak ci brak wojen i się nudzisz to sp.....j tam gdzie one są , a nie że chciałbyś leczyć ludzi mordując ich i zmuszając by codziennie walczyli o życie, cywilizowani ludzie chcą żyć w spokoju nie martwiąc się o jutro, a zwierzęta którym testosteron naciska na mózg i nie mogą wytrzymać bez mordowania się nawzajem - powinny być zamykane w klatkach a jeszcze lepiej usypiane, co do lichwiarzy, tyranów i wyzyskiwaczy przez których ludzie kończą ze sobą lub cierpią to już szkoda tu pisać co im się powinno zrobić
~do 10:16 | 17 czerwca 2017, 10:18
nie dając nic ? no to zobacz na fiszkę przeciętnego pracownika (jak wiele godzin jego ciężkiej pracy nie idzie na niego) no i na podatek vat
~____ | 17 czerwca 2017, 10:26
inna sprawa to czasem ktoś ma doła (nawet bardzo często, bo w kraju gdzie wypłaty są wschodnie a ceny zachodnie to nie dziwota) ale zaraz znajduje się cała masa "życzliwych" idiotów próbujących pocieszyć w nieprofesjonalny sposób no i samobójstwo gotowe, czasem ktoś coś pisze a wszyscu hózia na Józia że frustrat że malkontent , a może on ma depresję ? i wbijacie mu gwóźdz do trumny ? - powinien iść do psychologa ? no to spróbujcie od naszego państwa otrzymać pomoć w tej sprawie
~gery | 17 czerwca 2017, 10:36
Życie bez Boga!Bez rodziny!Wszelkie używki !Nieustanny napływ złych informacji z mediów !!!Nieodwzajemniona miłość ! Brak pasji ! Brak perspektyw i marazm życia codziennego !Stres w pracy !Jest wiele powodów aby sobie próbować odebrać życie...!Lecz ,aby to przetrwać należy pamiętać ,iż nie żyjemy sami dla siebie, tylko dla innych..........!!!
~PiS łupi poddanych | 17 czerwca 2017, 10:41
To ogromna liczba! I to w kraju rządzonym przez kler katolicki do spółki z politykami. To ich wina. I jednym i drugim powodzi się świetnie. Przykładem jest Sadurska /ta od Rydzyka/ z kancelarii Dudy. Zarabiała po kilkanaście tysięcy miesięcznie u Dudy. Było za mało to teraz zarabia po 90 tysięcy PLN w PZU. Ku chwale Pana.
~yarozbaw | 17 czerwca 2017, 10:44
Hahaha masz ciemny ludu swoją dobrą zmianę,damy radę :D
~do gery | 17 czerwca 2017, 10:46
oczywiście że nie żyjemy tylko dla siebie za każdym razem gdy coś kupuję i widzę jak wielką częścią jest podatek vat , jak wielka część mej codziennej pracy idzie na państwo, jak wiele pracy wykonują a jak mało za nią dostaję - czuję się jakbym rozdał olbrzymie bogactwo
~wesołe czasy | 17 czerwca 2017, 11:47
Patologia w sosie 500 +
~Real | 17 czerwca 2017, 12:20
Statystyki i fakty - liczba samobójstw w Polsce, dane policji. 3839-2011, 4177-2012, 6101-2013, 6165-2014, 5688-2015, 5405-2016. "Albom" ślepy, "albom" czytać nie umiem. Gdzie tutaj jest wzrost liczby samobójstw, w dodatku powiązany z "dobrą zmianą"? Gołe liczby podają, że od objęcia rządów przez PIS liczba samobójstw zmalała o 760 osób rocznie. Jak ma być "politycznie" to proszę jest ;) Chociaż zmniejszenie liczby wiązałbym bardziej z... "psychiczną edukacją" społeczeństwa. Najzwyczajniej to nie jest wstyd pójść do psychiatry po pomoc. Depresja to jest groźna choroba cywilizacyjna, ale przynajmniej farmakologicznie wyleczalna. Ale jeśli taką osobę otaczają głupi, ciemni, prości ludzie, bo przecież do psychiatry chodzą tylko wariaci, to mamy tragedię.
~30latek | 17 czerwca 2017, 14:17
wiecej zakładów pracy na 3 zmiany po 9-10 złoty na godzine , do tego wiecej kulawych kredytów...
~JGK | 17 czerwca 2017, 16:37
Pazerni i zachłanni chcą jeszcze więcej i więcej ale po CO ?
~Rafik | 17 czerwca 2017, 16:52
Ja tez mysle by to zakąnczyc.Za bardzo cierpie i ani psycholog ani psychiatra nie sa w stanie mi pomoc.
~AD966 | 17 czerwca 2017, 17:31
Dużą winę ponosi telewizja ,pokazując wypaczone obrazki życia na ful, dużo złego czynią księża zamienili kościoły w sale zgromadzeń politycznych .Alkoholizm ,narkotyki , ćpunctwo ,rozpasanie seksualne. To jest naturalna selekcja doboru gatunku, biała rasa zaczyna być słaba trzeba nowejkrwi .
~lem | 17 czerwca 2017, 17:36
ciekawa byłaby liczba samobójstw za komuny i w czasie wojny, bo coś mi się wydaje że teraz wyglądamy dużo gorzej. Najwiekszy wzrost samobójstw przypada na czas Balcerowicza
~M.Orderca | 17 czerwca 2017, 17:52
To normalne. Średnia życia rośnie, ludzie doznają różnych problemów fizycznych i psychicznych. Jednostki słabe, które obecnie młodo popełniają samobójstwa, kiedyś by odeszły we wczesnym okresie życia. Z różnych powodów. Inni zaś nie dożywali momentów, które ich dziś do tego kroku pchają. Nowotwory, wypadki, nieszczęścia - tego jest coraz więcej i ludzie nie wytrzymują. Oczywiście: są i inne popychające zdarzenia, które kiedyś nie istniały. Ale i odwrotnie:Dziś nie powiesi się osobnik, który to zrobiłby kilkaset lat temu, kiedy mu groziło np. spalenie na stosie. Nie szukałbym wielkich przyczyn w rozwoju, postępie i szybkości życia - jak to robi wielu. Po prostu nie mamy żadnych możliwości porównawczych, jak nasza rzeczywistość i to co mówi nam historia. Bo nie da się czegoś dwa razy przeżyć
~Real | 17 czerwca 2017, 18:55
...Ale znieczulica komentujących. 16:52 Rafik, potwierdź kolejnym wpisem, że napisałeś serio. Czasami dobrze jest zmienić lekarza, czasami dawkę leków, czy leki. Daj znać!. I pomyśl jaki ból możesz zadać swoim bliskim, NIE SOBIE.
~Real | 17 czerwca 2017, 19:15
Przeczytałem posty które podaje Google, nick Rafik, IP różne. Piszesz na tym portalu od 11 lat. Na podstawie Twoich wpisów mogę powiedzieć/napisać, jesteś wartościowym człowiekiem, kulturalnym, czułym na ludzką krzywdę. Jesteś przyzwoity. Potrzebujesz pomocy? Pomogę :)
~I po co ? | 17 czerwca 2017, 20:10
Lepiej wyjechać z tego kraju i niewracać , byłem świadkiem jak 15 letnie dzieci płakały , mówiąc , że nie mają życia w tym kraju i chcą z niego wyjechać bo widzą co się dzieje tak było 6 lat temu, teraz wiele się zmieniło ale życzliwi urzędnicy jak chcą kogoś wykończyć to wykończą , jedna urzędniczka , To mi powiedziała kiedyś tak ! Dziecka nie powinno się kominiarzem straszyć , ale napisać podanie zawieść i namówić do złożenia podpisu celem fałszerstwa , przefaxować do sądu i umieścić w rodzinie zastempczej to błachostki . Potem mówić jaki to b...k z Tego rodzica :). . . Policjanty to za czasów PO jeszcze za gnembienie takiego rodzica to awans dostawali , a dzieci płakały . Potem było tak, rodzic zabrał dziecko, wyjechał za nim wyjechało z 20 znajomych, i dalej wyjeżdżają .
~I po co ? | 17 czerwca 2017, 20:20
Lepiej wyjechać z tego kraju i niewracać , byłem świadkiem jak 15 letnie dzieci płakały , mówiąc , że nie mają życia w tym kraju i chcą z niego wyjechać bo widzą co się dzieje tak było 6 lat temu, teraz wiele się zmieniło ale życzliwi urzędnicy jak chcą kogoś wykończyć to wykończą , jedna urzędniczka , To mi powiedziała kiedyś tak ! Dziecka nie powinno się kominiarzem straszyć , ale napisać podanie zawieść i namówić do złożenia podpisu celem fałszerstwa , przefaxować do sądu i umieścić w rodzinie zastempczej to błachostki . Potem mówić jaki to b...k z Tego rodzica :). . . Policjanty to za czasów PO jeszcze za gnembienie takiego rodzica to awans dostawali , a dzieci płakały . Potem było tak, rodzic zabrał dziecko, wyjechał za nim wyjechało z 20 znajomych, i dalej wyjeżdżają .
~Było tak! | 17 czerwca 2017, 20:30
Na małej Wsi kilka lat i były inwestycje na miliony , może nawet na 20 może więcej, mogły powstawać przystanki autobusowe inwestycje mogły rosnąć , teraz niema inwestycji na ikilkaset tyś i już nie będzie :) bezpowrotnie , wystarczyło zniszczyć tylko 1 osobę . Potem tam wyrośnie las i będzie bardzo mały podatek , to moja opinia do akt nie jawnych i uzasadnienia pracowników windykacji :) takie to cuda . :)
~Taka strata:) | 17 czerwca 2017, 20:49
Nie wspomniałem o obywatelach z Niemiec , Holandi , Belgi , co zasięgali porad nabywając ziemie i nieruchomości , za rozmowę i doradztwo płacili , pieniądze nawet nie chciałem bo to tylko rozmowa , ale dla nich musiało to być wiele skoro jeden drugiego przysyłał , jeden z Karpacza z Hotelu to 3 dni mnie szukał po okolicy:). Troszkę teraz te inwestycje znikły :).
~jestem... | 17 czerwca 2017, 21:20
...jeleniogórskim buraczkiem i dodaję żałosne komentarze.
alexpand52 | 17 czerwca 2017, 22:28
Po co oglądają TVPIS.
~@#$%^&*( | 17 czerwca 2017, 23:13
Problemy osobiste, czy rodzinne to pukuś...Tam, gdzie człowiek całkowicie wysiada to konfrontacja człowiek - urzędy, sądy, bezmyślne państwo i procedury. Proces Kafki wiecznie aktualny!
~do :alexpand52 | 17 czerwca 2017, 23:38
alexpand52,żeby odreagować lata oglądania TVPO i poczuć się wreszcie dobrze.
~Ładnie | 18 czerwca 2017, 0:54
KTO ZAJE..Ł NAJWIĘKSZĄ PSZCZOŁĘ W MIEŚCIE?????:(
~Rafik | 18 czerwca 2017, 12:31
Mnie moze pomoc tylko jedna kobieta.Ale jej juz przy mnie nie ma.I nie umiem bez niej zyc.
~Gea | 18 czerwca 2017, 14:26
W krajach skandynawskich odsetek jest jeszcze większy. I jaki z tego wniosek?
~asd | 18 czerwca 2017, 17:12
po treści tego, nazwijmy to artykułu, mam ochotę popełnić samobójstwo. to smutne.
~Marysia | 19 czerwca 2017, 17:11
do 14:26- W krajach skandynawskich-przynajmniej w polnocnej ich czesci- zimowa pora jest ciemno przez cala dobe. To powoduje depresje spowodowane brakiem swiatla dziennego. To calkiem inna bajka.- Czysta biochemia. Polska bida prowadzi Polakow na skraj nedzy i rozpaczy. Powszechna choroba alkoholowa.Presja mediow, gdzie pokazywany jest w reklamach i serialach piekno, bogactwo i sielanka.Naduzywanie srodkow odurzajacych.Presja i glupota kosciola katolickiego w wielu sprawach- niechciane ciaze itp. To sa powody.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja