Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 11292
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Czy pod koniec roku wejdzie zakaz palenia węglem?

Autor: Kasia80
Wtorek, 18 kwietnia 2017, 11:48
Zanieczyszczone powietrze, zwłaszcza zimową porą, daje się we znaki w wielu miejscowościach Polski. W całym województwie dolnośląskim również pojawiają się alarmy w związku ze smogiem. Dlatego włodarze regionu zastanawiają się nad wprowadzeniem zakazu palenia węglem we Wrocławiu i uzdrowiskach. Pozostałe miejscowości też mogą spodziewać się restrykcji.

Propozycje, zawarte w uchwale będą konsultowane z samorządami. Eksperci chcieliby, aby mieszkańcy Dolnego Śląska do ogrzewania domostw nie wykorzystywali m.in. węgla brunatnego i mułów węglowych, a także flotokoncentratów węglowych oraz ich pochodnych. Istotna jest także wymiana pieców na takie, które emitowałyby mniej zanieczyszczeń. Natomiast we Wrocławiu i uzdrowiskach może zostać wprowadzony zakaz palenia węglem.

Sama walka ze smogiem jest istotna. Nie wszystkim mieszkańcom podoba się jednak fakt, że musieliby przestać palić węglem, bo na ogrzewanie gazowe nie każdy może sobie pozwolić. Wymiana pieca to dla wielu osób też wyzwanie finansowe.

Jeżeli uchwała faktycznie wejdzie w życie, to zapisane w niej zmiany będą wprowadzane stopniowo do 2028 roku.

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group