« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 8 sierpnia 2020.Imieniny: Cypriana, Dominika, EmilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Dokąd zmierzasz Jelenia Góro?

Autor: takie tam gadanie
Piątek, 26 października 2018, 15:01
Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieć w Jeleniej Górze kolejne pięć lat, takie jak podczas poprzednich dwóch kadencji, co w jednym z programów bodaj telewizyjnych dotychczasowy zastępca i obecny faworyt jeleniogórzanom obiecał. A to oznacza pięć lat sennych – bez rozwoju, bez perspektyw, z rosnącym długiem...
Za to nadal ze świętym spokojem urzędniczej rzeszy w magistracie, miejskich spółkach, itp., która ożywia się codziennie o godz. 15.15, kiedy to szybko trzeba umyć po znojnym dniu kubki (po kawie, herbacie – niepotrzebne skreślić) i punktualnie o godz. 15.30 – wyjść do domu. Kto tego nie widział, albo nie wierzy, niech w tym czasie wybierze się tam ze sprawą urzędową.

Ale co tu narzekać. Jest jak jest. Kandydat na szefa miasta z partii rządzącej, do takiej władzy już w kampanii przed pierwszą turą się nie palił i kampanię zwyczajnie przespał. Teraz, to już raczej dobry Boże nie pomoże, z czego pewnie ten kandydat w duchu i skrytości serca bardzo się cieszy, bo nie o taką karierę mu wszak chodzi. A zresztą jego partia postrzegana jest przez wielu, mówiąc kolokwialnie, ambiwalentnie.

No więc będzie, co będzie – już do tego przywykliśmy. Miejmy tylko nadzieję, że za pięć lat młody kandydat z piątki startujących na początku wyścigu – dobrze wykształcony, przytomny, rozumiejący rzeczywistość - na tyle okrzepnie, że jeleniogórzanie powierzą mu swoje miasto. Albo znajdzie się ktoś inny, kto będzie miał pomysł, siły i ambicję, żeby zrobić naprawdę coś dla ludzi i nie wikłać się przede wszystkim w polityczne wojenki. A wtedy – być może – Jelenia Góra rozkwitnie, jak np. Legnica, Nowa Sól czy ostatecznie Wałbrzych, bo Zielona Góra już dawno zostawiła nas w tyle. To tyle.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja