Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 3671
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków porządkowało teren przy zabytkowej wieży

Autor: DBMaciek
Środa, 19 kwietnia 2023, 21:17
W miniony weekend grupowicze z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków zawitali do Pałacu Książęcego we Wleniu. Pałac, tradycyjnie stał się bazą wypadową „w teren”.

W sobotę od rana, "foto-zwiedzacze" (26 osób) brali udział w wiosennych porządkach wokół Wieży Książęcej w Siedlęcinie. Usuwali m. in. śmieci i połamane gałęzie z terenu obiektu. - Po pracy udaliśmy się na zwiedzanie okolicy. Odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach Śląskich-Zdroju, wieżę widokową na Sołtysiej Górze, zapory wodne w Pilchowicach i Wrzeszczynie (tu dodatkową atrakcją był zrzut wody z zapory) – wylicza Maciej Pawlik, rzecznik DTMZ.

Zlotowa niedziela rozpoczęła się tradycyjną jajecznicą na śniadanie. Po niej grupowicze poszli zwiedzać Wleń. Byli na Rynku, w pobliskim tunelu kolejowym, na stacji i na zamku Lenno.

- Wszystkim 26 osobom z DTMZ serdecznie dziękuję, za przyjazd i udział w pracach na rzecz wieży książęcej w Siedlęcinie. Państwu Osieckim, właścicielom Pałacu Książęcego we Wleniu, również należą się serdeczne podziękowania za zakwaterowanie i gościnę. Drodzy moi, do miłego zobaczenia na kolejnym zlocie - mówi Robert Matwiejów, szef Grupy.

Kolejny zlot w Pałacu Książęcym we Wleniu zostanie zorganizowany w dniach 16 – 18 czerwca br. Wtedy w „zlotową” sobotę odbędzie się inscenizacja historyczna pt. „Wleń. Bitwa o Pałac” z udziałem Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group