« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 27 listopada 2021.Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, MaksymilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Empatia bankstera

Autor: Obserwator
Wtorek, 20 lutego 2018, 15:24
Mateusz Morawiecki, Premier Rządu RP należy do kręgu ludzi władzy, o których swego czasu przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości mawiali „bankster”, co jest „zgrabnym” połączeniem dwóch pojęć, ilustrującym naraz i profesję i charakter człowieka, zajmującego wysoką funkcję w banku przejętym przez kapitał obcy, w sensie – zagraniczny.
Odkąd syn Kornela Morawieckiego został Premierem słowo to wypadło z codziennego użycia PiS, choć zapewne się pojawi w innych okolicznościach, kiedy już premierem nie będzie.

I teraz nasz Premier z „banksterową” elegancją i finezją od czasu do czasu cenzuruje politykę obcych państw, nawet niekoniecznie pozostających z nami w sporze ze względu na utwory naszego Sejmu. Dość przypomnieć, że skomentował niewiele ponad rok temu wybory w USA tekstem, że różnica między H. Clinton, a D. Trumpem jest dla nas jak różnica między dżumą a cholerą. Nie wziął wtedy pod uwagę, że jednak z nich któreś z nich wygra, a ponoć jesteśmy zaprzyjaźnieni z USA, nie tylko ze względu na sojusze wojskowe. Ciekawa byłaby odpowiedź na pytanie dziś - czy zdaniem naszego Premiera wygrała w USA dżuma, czy cholera? Komu dziś ściskamy dłoń w geście szczerej przyjaźni?

Chociaż może lepiej nie pytać, bo Pan Premier przy prostszych pytaniach potrafi podstawić nogę samemu sobie i trudno znaleźć innego szefa rządu w świecie, kto z równym, niekłamanym entuzjazmem mnoży nam (i sobie) wrogów, a przynajmniej buduje trudne sytuacje tam, gdzie ich nie było, nie ma i nie potrzeba.
Przykłady lekkości w odpowiedziach na pytania dotyczące naszych relacji z Izraelem i środowiskami żydowskimi w świecie wejdą z pewnością do podręczników dyplomacji, a precyzyjnie do rozdziału p.t. „Jak nigdy, w żadnym języku i w żadnym przypadku nie rozmawiać o trudnych sprawach”. W zasadzie ten rozdział byłby gotowy, gdyby spisać rozmaite występy naszego Premiera.

Tyle, że na potrzeby naszej współczesności warto nie powtarzać tych wpadek w kolejnych publikacjach, bo one niczemu dobremu nie służą. Zresztą Pan Premier z pewnością wymyśli jakiś (spory) aneks do wspomnianego rozdziału o dyplomatycznych gafach i będzie większy wybór materiału naukowego. Warto się jednak zastanowić – dlaczego mówi to, co mówi?

Dlaczego wykształcony, mądry człowiek, reprezentujący z pewnością ogładę towarzyską i (z jeszcze większą pewnością) osobistą elegancję, wspominany przez swoje koleżanki i kolegów ze szkolnej ławy w superlatywach, dziś jest symbolem niezdarności dyplomatycznej w całym świecie?

Ciśnie się na usta jedna z opcji odpowiedzi (bo przecież przyczyny mogą być złożone),że w jego przypadku określenie „bankster” jest doprawdy celne i oddaje cechy osobowości. Bankowiec u władzy jest bowiem zawodowo wyprany z jakichkolwiek oznak empatii. Rozumie ruch i obrót pieniądza, zna się na wartości akcji, nie są dla niego żadnym problemem wizje fuzji spółek i banków, nie ma jednak za grosz – skoro mówimy o pieniądzach – wrażliwości na potrzeby ludzi innych, niż on sam. Posiada i reprezentuje potrzebę władzy, ale już niekoniecznie odpowiedzialności. W „prawie wielkich liczb”, a w takim świecie operuje, nie ma miejsca na „jakiegoś” człowieka.

W świecie, jaki nas na co dzień otacza potrzebny jest i rzeźnik z toporem, ale i chirurg ze skalpelem. Tyle, że każdy na swoim miejscu. W tym przypadku ktoś miejsca pomieszał i do delikatnej operacji zabrał się fachowiec z toporem. Z pacjenta nie będzie więc co zbierać.
Niestety – pacjent, to znaczy my, nie ma wyboru. I musimy się poddać takiej terapii, jaką ordynuje nam rzeźnik.

Do zobaczenia w lepszym świecie.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Bambo | 20 lutego 2018, 17:12
Kolejne pulp fiction naszego zezowatego obserwera. Wyłącz szanowny obserwerze telewizję i idź się przejdź w plener. Niekoniecznie z toporkiem, czy sklapelem, bo za wycinkę drzew UE może potępić. Parafrazując słowa obserwera: "wytykającego z sensem, czy nie bez sensu wszystko jak leci niekoniecznie pozostając w zgodzie z jego poglądami, kreując swoje utwory [czyt. wypociny]. Więcej więc "utworów" w tonacji dur, a nie minor szanowny panie!!!. Wtedy rzeczywistość przestanie wadzić i obudzisz się pan nie z ręką w nocniku, ale tym lepszym świecie. Bo ten świat kreujemy sami. Ani toporek, ani skalpel nie jest do tego potrzebny. PS. Znowu napisałeś pan o sobie.
~Boss | 20 lutego 2018, 17:28
Podstawową sprawą jest to że żaden premier rządu Polskiego czy to mianowany przez PIS czy PO nie powinien prowadzić rozmów dyplomatycznych z kryminalistą którego Izraelska policja usiłuje wsadzić do więzienia od ponad dwóch lat Netanyahu nie ma żadnego poparcia wśród mieszkańców Izraela popierają go tylko miliarderzy od których bierze łapówy razem z żoną i synem ten człowiek nie dotrwa do końca kadencji i skończy niedługo w więzieniu zacznie rządzić opozycja w Izraelu rozmowy zejdą na inne tory sprawa się zakończy ucichnie również loża szyderców zawsze aktywna gdy pewne wpływy i interesy są zagrożone takie ataki na Polskie władze,podpuszczanie Polaków przeciw Sobie ,szydzenie z nich zastraszanie ośmieszanie w świecie znane są od zakończenia drugiej wojny światowej czas to zakończyć
~Real | 20 lutego 2018, 18:08
Jak już i w felietonie i w komentarzu wymienione zostało państwo Izrael i Żydzi, to może dwa fakty. Pierwszy, izraelskie elity polityczne są najbardziej skorumpowane na świecie. Drugi, na bramie ambasady polskiej w Tel Awiw namalowano swastyki, czyn haniebny. Nie oglądam, ale w wiadomej TV i gazecie o tym powiedzieli? Jakby tutaj, oczywiście w "..", "lewico", "lewacy" powiedzieć, może tak, IMHO kończy się (chyba?) czas tresowania Polaków przez inne państwa. Ps. Morawiecki zgadza się jest banksterem, ale jest nieporównanie lepszy dla Polski od Tuska - promocja, PL na sprzedaż ;)
~Grzechu | 20 lutego 2018, 19:29
I znowu pan "głupiutki obserwator" co on ma jakiś układ z portalem Jelonka.com? otóż panie "głupiutki Obserwator" ja się w zupełności podpisuję pod odpowiedzią Pana Premiera Morawieckiego, a to ze wpływowe lewackie i przychylne izrealowi media przekręcali te słowa to juz inna historia.
rymcycymcy | 21 lutego 2018, 0:46
..zielony palec w górę ! :)
~Widzę | 21 lutego 2018, 1:44
Jak mu dali to stanowisko to był "pan" teraz już się mówi Morawiecki za parę dni może tygodni będą pisać Ob.M.,,Cieniutki boss nie pleć andronów ,"superkomputer "gruby dżon" już cię zarejestrował .
~k1 | 21 lutego 2018, 9:43
Myślę,że obecnemu premierowi zależy na kraju, co nie koniecznie można powiedzieć o jego poprzednikach.
~Anonim+ | 21 lutego 2018, 10:35
Właśnie mamy ewidentny przykład jednoosobowego rządzenia krajem, przy dużej liczbie niekompetentnych "wykonawców poleceń" nie jest się w stanie zapanować nad właściwą i oczekiwaną linią stanowisk pseudo decydentów. Właściwie to nie chciał bym być w ich skórze,ustawiczny lęk przed publiczną wypowiedzią, która może być tą "niewłaściwą" i ostateczną, generuje nieznośny stres. Można przyjąć dwa rozwiązania: pierwsze, jakie stosuje (a właściwie to NIEMY) Marszałek Sejmu, albo służalcza, bezkompromisowa postawa Marszałka Senatu ze swoim "wyważonym" bełkotem... Najważniejsze, że jest marchewka (bardzo dojna Polska), a i kij się znajduje dla niepokornych! A opozycja: szkoda pisać... Chyba Bismarck miał rację.
~Real | 21 lutego 2018, 11:00
10:35 nie zareagowałbym gdyby nie ostatnie Twoje zdanie. Raz, to było powiedziane przeszło wiek temu. Dwa, wypowiedział to znany polakożerca. Trzy Polski wówczas nie było, była pod zaborami. Cztery, tereny Polski były peryferiami Cesarstwa Niemieckiego, terenami o które się nie dba, a...lfabetyzm prostych Polaków był na rękę zaborcom. Pięć, to właśnie trzy mocarstwa knuły, szpiegowały, płaciły żeby zniszczyć, pozbawić I RP niepodległości. Sześć, to Rosjanie i Niemcy podczas II WŚ planowo i w porozumieniu (SD i NKWD) wymordowali większość polskiej inteligencji, zniszczyli wielopokoleniową polską tradycję. I siedem, zaprezentowałeś w tym zdaniu antypolonizm mozolnie krzewiony przez Prusaków, Sowietów, komunistów, nazistów i z premedytacją, albo z głupoty prezentowany przez tzw. lewaków!
~Anonim+ | 21 lutego 2018, 11:20
Do 11:00 - wszystko prawda, ale przytoczenie Bismarcka miało znaczenie wyłącznie "gospodarcze" - zapewne Ci znane. Bo w tej dziedzinie (jak myślę) wcale nie jest dobrze, jak podaje PIS.
~Real | 21 lutego 2018, 11:44
11:20 Jak wymordowano inteligencję, zabito "polski intelekt", to nie oczekuj cudu. Nie da się w 1-2 pokoleniach osiągnąć tego co można osiągnąć tradycją, naturalnym rozwojem społeczeństwa, narodu. Spójrz na gospodarcze osiągnięcia II RP, to było zaledwie dwadzieścia lat, port w Gdyni, COP, ba nawet kolejka na Kasprowy Wierch, najnowocześniejsza na ówczesne czasy i dużo innych przykładów. Przez dwadzieścia lat z niczego, dosłownie ze zrujnowanych terenów osiągnięto tak wiele.
~paradise | 21 lutego 2018, 12:37
Morawiecki jest spoko i całe szczęście, że jest naszym Premierem. Nareszcie jest rząd, który dba o interesy Polaków.
~San escobar | 21 lutego 2018, 12:37
świetny artykuł,i najważniejsze że kupionym za pińcet piana z ryja cieknie.
~różnica | 21 lutego 2018, 13:11
Udowodniono ,że inteligencja ma się do rozumu tak jak wódz do żeniaczki.Po tej pierwszej zapowiedzi o wyborach u Jankesów ,zdał egzamin i wódz wysłał do do boju.Zauważćie minęło dwa lata i Bank Zachodni kwitnie bez Morawieckiego.Gdyby nie ta cholerna gołębica Strosmajera ,to by ten pan zrozumiał ,że jak zrobi swoje ,to Namiestnik ,zrobi to samo z nim ,co z Escobarem i innymi niekumatymi,.No mamy jeszcze gejzery intelektu .Szef Senatu ,pani Pawłowicz ,pan Piotrowicz ,pan Sasin ,nie mówiąć o szefach służb siłowych.
~do : autora - Obserwatora | 21 lutego 2018, 14:25
Do : autora Obserwatora : to tylko Morawiecki ma się wykazywać empatią ? A to słowo jest nieznane poza Polską ? Nie znają tego słowa ambasador Izraela czyli pani Azari i jej szef Netanjahu ? A może zakwestionujesz nie tylko stwierdzenie " baknstera " Morawieckiego, ale też sprawozdanie z dzienników kronikarza getta warszawskiego Emanuela Ringelbluma? Pewnie nie czytałeś, podobnie jak Netanjachu : " Okrucieństwo policji ż...owskiej było bardzo często większe niż Niemców, Ukraińców, Łotyszów. Niejedna kryjówka została „nakryta” przez policję ż...owską , która zawsze chciała być plus catholique que la pape, by przypodobać się okupantowi. Ofiary, które znikły z oczu Niemca, wyłapywał policjant ż...owski. (…) Do powszechnych zjawisk należało, że zbójcy ci za ręce i nogi wrzucali kobiety na wozy ".
~do : Anonim + | 21 lutego 2018, 14:32
Czy mógłbyś mi podać chociaż jeden przykład, kiedy jakikolwiek funkcjonariusz partyjny lub państwowy poprzednich rozdań wypowiedział się wbrew oficjalnej linii partii i rządu / słynne esemesowe " przekazy dnia" PO / i nie poniósł konsekwencji ? Może Olechowski i Rokita u Tuska ? Eeee chyba zły przykład :).
~do : San escobar | 21 lutego 2018, 14:41
Ponieważ twój wpis charakteryzuje się pełnym szacunkiem dla adwersarzy , to ja w takim samym stylu. Dla ciebie pińcet szmondaku, to byłaby fortuna, którą zarobiłeś przez całe dotychczasowe życie. I dlatego drzesz ryja na na dzieci i rodziców, którzy to wsparcie państwa otrzymują. Na kupienie ciebie wystarczyłaby flaszka najtańszego wina i ewentualne poklepanie po brudnym ramieniu.
~historia | 21 lutego 2018, 15:41
potwierdzi ,że pińcet ,to nie głupota walczących o władzę a błąd.Skutki pińcet i zdobycie przez to władzy ,będzie miało tragiczne dla Polski skutki.Mądrzy Polacy ,politycy, mogli pomóc biednym ale nie w tej pińcetowej postaci.Te pińcet ,bierze Morawiecki czy ,nie , mu się należą.Zapytajcie/Te pińcet to początek komuny ,PRLu ,.Czy tego nie widzicie i nie czujecie ,bojąc się wypowiadać?
~Real | 22 lutego 2018, 7:14
11:31 masz rację udowodniono, w dodatku organoleptycznie - "nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera".

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja