« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 27 listopada 2021.Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, MaksymilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Houston, mamy problem…

Autor: Obserwator
Środa, 31 stycznia 2018, 16:03
To, że rządzący nami (nie bardzo wiadomo – kto, bo jedni wskazują na prezydenta, inni na premiera, inni na przypadkowych bądź nieprzypadkowych posłów) „odlecieli” od rzeczywistości nie jest dla nikogo żadnym odkryciem. Co najwyżej ta konstatacja może być niespodzianką dla nich samych.
Zapowiada się, że pulsacyjna głupota i fanfaronada władzy zaczyna przynosić pierwsze skutki. Są fatalne, nie tylko dla rządzących, ale też dla nas wszystkich. Chodzi bowiem o to, że „grupa trzymająca władzę” nie uczy się nawet na własnych błędach.

Z hukiem nałożono karę na TVN uznając, że należy z tej wrogiej telewizji zedrzeć (na początek) półtora miliona. TVN potraktowało tę karę z nonszalancją i lekceważeniem uznając – jak się niebawem okazało – słusznie, że chłopcy o mentalności przedszkolaków z piaskownicy sami przestraszą się skutków swoich figli. Po medialnym tryumfie, jaki Krajowa Rada czegoś tam sobie przypisała, szef tej Rady odwołał karę. Po cichu, bez fanfar.

I jawi się pytanie: co się stało, że kara była, w dodatku najsłuszniejsza na świecie, ale teraz decyzja jest zupełnie inna i ona też jest najsłuszniejsza? Czy to znaczy, że pierwsza decyzja była niemądra, czy druga – tchórzliwa? I czego się panie i panowie przestraszyli?

Kilkanaście dni temu ta sama sponiewierana karą TVN wypuściła film o miłości grupy Polaków do Adolfa Hitlera. I znowu mamy problem. Hitler jest dla Polaków symbolem zła, niekwestionowanym przez nikogo. Po jakimś czasie niektórzy z rządzących, którzy coś bajdurzyli o „idiotach”, o „możliwej prowokacji”, o „marginesie marginesu” uznali, że trzeba animatorów tej sprawy zatrzymać (co uspokoi tzw. opinię publiczną), a potem szybko wypuścić (co uspokoi tych „idiotów z marginesu”).
Teraz koledzy tych idiotów, rozzuchwaleni swoją kilkuletnią bezkarnością i wsparciem prawicy dla ich rozmaitych rozrób (z czasów, kiedy prawica jeszcze była w opozycji), postanowili dać wyraz swoim przekonaniom i zorganizować dziś właśnie manifestację pod siedzibą ambasady Izraela.

I okazuje się, że mamy kolejny problem. Nie dość bowiem, że nie wiadomo, jak się z twarzą wycofać z niektórych zapisów nie do końca przemyślanej ustawy, to w dodatku trzeba wytłumaczyć swoim ideowym sojusznikom (właściwie – nieformalnym bojówkom), żeby nie naciskali z tą manifestacją, bo i tak mamy bigos międzynarodowy i jeszcze nam tylko trzeba awantury z ambasadą amerykańską czy izraelską, bo akurat w tym przypadku udało się nam jednym aktem prawnym trafić w żywotne interesy Izraela, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy, a przy okazji – kilku innych krajów.

Minister Spraw Wewnętrznych zastanawia się, jak zablokować manifestację, żeby się nie rozlała, wiedząc, że nie ma całkiem dobrego wyjścia. Jak mówią Amerykanie – stawiam dolary przeciwko orzechom – że ta ustawa w takim kształcie nie będzie uchwalona, problem tylko w tym, żeby znaleźć pretekst do tego, żeby świat o niej zapomniał. Wszyscy jej obrońcy, żarliwie się za nią wstawiający wyjdą na durniów, ale nie jest to problem jednego z posłów, który akurat w tej sprawie w ogóle się nie wypowiadał, więc to znowu nie będzie jego klęska. Pozostają tylko ci „idioci z marginesu”…

W piaskownicy były jednak lepsze zabawy. I tańsze.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~gość | 1 lutego 2018, 7:25
Dobry artykuł. Bezbłędnie i w punkt. Przykre jest to, że mamy takich nieudolnych posłów.
~Widzę | 1 lutego 2018, 7:33
Niestety Polska "brunatnieje" .KCEpiskopatu dziwnie milczy przeciwnie do sekciarzy z Torunia. PIS nie wywinie się z tego skandalu, tubylcze prawnicy po niby uczelniach nie dogadają się ze światowymi kancelariami prawnymi.
~gość | 1 lutego 2018, 7:55
Mi się podobają takie kolory jak brąz, szary albo brunatny dlatego wpsieram chłopaków tak sie noszących. Poza tym mają dobry program "gonić kurvvy i złodzei"
~Real | 1 lutego 2018, 9:17
Tak tak, brunatnieje jak cholera. W poprzednim roku było ponad 200 marszy nazistowskich w Niemczech. Czemu TVNiemiecka tego nie podaje, bo rozumiem że to jest źródło powyższych newsów? Łykacie zmanipulowane fakty jak małpa kit ;)
~Grzechu | 1 lutego 2018, 10:47
panie obserwator, śmieszy mnie pan do łez, skowyt ludzi odsuwanych od koryta władzy, mieliście 8 lat aby udowodnić mi i innym obywatelom Polski, ze potraficie dbać o interesy Polski i Polaków. Pokazaliście ze potraficie dbać o interesy mafii paliwowej, przypomnę tutaj ze roczna malwersacja finansowa na paliwie i wacie były większe niz dzisiaj wydatki 500 plus. Ja wole aby moje podatki były wydawane rozsądnie. A uwazam ze pomoc rodzicom wychowującym dzieci to rozsądna i przyszłościowa decyzja. Wie pan perspektywa dla Polaka praca w montowni za tysiąc ileś tam złotych to za mało, wiem wy i wasze cudowne dzieci będą tyrać w administracji jako nasi nadzorcy.
~haha_haha | 1 lutego 2018, 10:50
dwa ostatnie komentarze są klasyczne dla "nowej komuny". Po pierwsze nie odnoszą się w ogóle do sprawy (tematu tekstu), a po drugie - są pisane według "starej dobrej" komunistycznej zasady odwracania kota ogonem, to znaczy "w Ameryce biją Murzynów". Gratulacje dla P.T. Autorów
~Real | 1 lutego 2018, 11:37
10:50 A stara "dobra" niereformowalna komuna i postkomuna jak zwykle w ten sam deseń, "zaplute karły reakcji".
~Grzechu | 1 lutego 2018, 11:44
do haha to mnie oświeć, co PIS ma do ruchu narodowego, jest to oddzielna organizacja polityczna, mozna się z nią zgadzać lub nie, tyle w temacie, jak dla mnie tvn to antypolska telewizja reprezentująca obce interesy. Przykładem jest tutaj ostania ustawka z hitlerowcami w polskich lasach, taki filmik to mogę sobie i ja nagrać za parę win wezmę kilku aktorów i mam prowokację. Urodziny adolfa obchodzą w maju a on się urodzil 20 kwietnia!!! To był początek do nagonki na Polskę jako kraj nazistów. Jakie interesu narusza Polska ustawa??? izraela ktora by naruszała tezę ze w obozach byli wyłącznie zydzi!!! ukrainy ze jedyną formację wojskową jaką stworzyli walczyli z bezbronnymi kobietami i dziecmi. Jakie interesy zagraza??? odpowiedz mi
~haha_haha | 1 lutego 2018, 12:56
do Grzechu - tylko się chłopie nie zapluj, bo będziesz gorzej widział i nie zobaczysz wtedy, jakie interesy łączą PiS i tych niewinnych, sprowokowanych przez TVN "brunatnych", oszołomionych winami, które dostali za tę prowokację i wypili od razu tyle, że nie skumali, kiedy się Hitler naprawdę urodził i dlatego obchodzili te urodziny swojego idola po terminie. Może im pierwszy tort ze swastyką wyszedł z zakalcem i musieli przełożyć imprę?
~tak,tak | 1 lutego 2018, 13:04
Obserwatorze,kolejny dobry felieton. Dzieki. Realu ! Coś za bardzo odleciałeś ,coś nierelnie zapodajez ! Ależ stara " dobra " komuna ma się całkiem dobrze i jest bardzo reformowalna. Az nadto.Jestem w tym wieku, w moherowym czy dzidziapiernikowym wieku,że pamietam jeszcze zapiekłych i zaciekłych "komunistów" z czasów nieboszczki PRL.Nigdy do żadnej partii nie przynależałam ponieważ za komuny ociec nie pozwalali, a ze zdaniem oćca musiałam się liczyć a potem na wlasne oczy widziałam kto i po co do różnych partii się zapisuje. Mając szerokie grono znajomych, z których ok 60 proc. jeszcze żyje- a biorę pod lupę tylko mohery, bo młodych za bardzo nie ogarniam-to mam dużą populację do obserwacji niemalże ,naukowych. Większość ma w hiwtorii krótszy lub dłuższy romans z PZPR, cd
~tak,tak | 1 lutego 2018, 13:18
cd. potem romansiki z S ( od styropianu), AWS i tu z komuchów refoma na pobożnych, potem różne piczki ( PC) Lagi polskich rodzin, część bardziej ateuszowska odbicie w stronę UWoli, ci z UWoli do PO, a z piczki do pisuarow. Konkludując reforma leciała transferem od PZPR do PiSich.To w szarych obywatelach. A na świeczniku: jaka reforma prokuratora Piotrowcoścostam, od prok stanu wojen. do prok .dekomunizatora! A Obatela, ten rodzinnie: tatuś piewca związku zdradzieckiego i jego kultury. A obatel wżenił się w komuszego kosmonauty ,komuszego generała rodzinę. I czerpał ( i moze nadal te profity procentują)określone korzyści. A pan trupia główka Terleterlecośtamcośtam.A pan Czabcostamcostam. I dziwi mnie na koniec ta willa naZoliborzu. Moi AKowscy krewni, wyksztalceni długo biedę cierpieli
~tak,tak | 1 lutego 2018, 13:23
*zapodajesz ! s -nawiało. PS przypomnę czytelnikom : zaplute karły reakcji ,to nie wymysł komuny,to słowa o praszczurach dzisiejszego ONR i itp.A powiedział je ktoś, kto miał ostry język i politykow sobie wspólczesnych, wysyłał kury s...ć prowadzać.
~Widzę | 1 lutego 2018, 13:26
Grzechu ,co powiesz jak obcy kapitał wycofa się od nas,zabiorą montownie, markety.Pozostanie tylko łojciec i TVTrwam . Czy ty słuchasz wiadomości ? Prezydentowi już nie do śmichu ,słyszysz jego drżący głos? Co czekasz że nastąpi eskalacja nienawiści i Polak stanie naprzeciw Sąsiada? Czyli wojna domowa? Kaczyński by chciał,stetryczały ludzi nie ma nic do stracenia. Radzę ci przeprowadź się do Myszyńca na Kurpie lub jakiegoś miasteczka w Małopolsce i zobaczysz jak traktują rodaka polaka .Zawsze będziesz obcy,zły,nieufny a w dodatku powiedz że jesteś Ewangelikiem i masz żonę ciemnoskórą .To będzie miłość od pierwszego wejrzenia.
~Real | 1 lutego 2018, 14:34
13:04 Ależ to absolutnie nie było do Ciebie. Miałaś bardzo mądrych rodziców. Komuchy są niereformowalne w sensie poczucia wartości, mentalności, patriotyzmu, natomiast są strasznie reformowalne jak idzie o kasę i władzę. Jak Polska byłaby pod okupacją chińską to nosiliby warkoczyki, a do chirurga plastycznego byłaby długa kolejka... panie doktorze, pan przerobi mi oczy na skośne ;)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja