« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 22 września 2021.Imieniny: Joachima, Maurycego, TomaszaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Jak Elżbieta Witek potłukła demokrację

Autor: RobertObaz
Czwartek, 12 sierpnia 2021, 14:00
Środa była z pewnością czarnym dniem w historii Polski. To, co mogliśmy wczoraj obserwować jest zjawiskiem nieznanym, żeby nie powiedzieć obcym w każdym dojrzałym państwie prawa. Na oczach milionów, którzy śledzili obrady Sejmu połamano kręgosłup polskiemu parlamentaryzmowi, a na żywo mogliśmy wszyscy oglądać jak Jarosław Kaczyński dobija targu z posłami Kukiz’15.
Mimo wygranego przez opozycję głosowania, wystarczyła godzina, by Paweł Kukiz doszedł razem ze swoimi kolegami do wniosku, że się „pomylili”, ale skoro ich zdaniem nikt nie umarł, to nic się nie stało, a zwykłe „przepraszam” powinno wystarczyć. Otóż nie! Stało się i to całkiem sporo. Panowie z Kukiz’15 podnieśli rękę za kneblowaniem mediów i wiązaniem rąk dziennikarzom. W ciągu kilku minut spacyfikowano niezależne dziennikarstwo. Wczoraj umarła wolność słowa a na koniec także i demokracja.

Reasumpcja przegranego głosowania, przez Elżbietę Witek to nie tylko złamanie zasad parlamentarnych oraz regulaminu Sejmu. To jawne naplucie na demokrację i parlamentarną większość, która wyraziła swoją wolę w czasie głosowania. Chociaż o banalności zła jako problemie moralnej odpowiedzialności napisano już wiele, to wczoraj Pani Marszałek swoją decyzją dopisała kolejny rozdział, który będzie pamiętany przez kolejne pokolenia. Na oczach Polek i Polaków potłukła demokrację.

Politykom PiS-u daleko jest więc do przyzwoitości, która cechuje chociażby naszych sojuszników z NATO. Czy trzeba przypomnieć postawę Mike Pence’a, wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, który gdy zobaczył, że decyzje Donalda Trumpa prowadzą do obalenia rządów demokracji stanął po stronie prawa? Przyzwoitość w państwie demokratycznym wygrywa z draństwem. Gdzie więc dzisiaj znalazła się Polska?

Lewica nie zgadza się z parlamentaryzmem opartym na draństwie i tworzeniu prawa ograniczającego wolność tych, którzy patrzą władzy na ręce. LexTVN to kolejna cegiełka wyjęta z fundamentów naszej demokracji. Ile jeszcze możemy znieść, nim cała konstrukcja się zawali i obudzimy się w Polsce Kaczyńskiego, Ziobry, Kamińskiego czy Suskiego?

Dlatego Lewica wczoraj, jako pierwsza, złożyła wniosek o odwołanie Elżbiety Witek z funkcji Marszałka Sejmu. Liczymy, że pozostałe kluby parlamentarne poprą nasz wniosek a konsekwencją będzie przywrócenie debaty parlamentarnej na właściwy tor. Chociaż każdej partii rządzącej o ciągotach autorytarnych władza się podoba i łatwo jej nie oddają, to opozycja, w tym Lewica, zrobi wszystko, by PiS raz na zawsze odsunąć od sprawowania rządów w Polsce.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~obaz do domu | 12 sierpnia, 14:12
Środa była najpiękniejszym dniem w historii Polski od 1989 roku. Rozpoczęto proces usuwania z życia publicznego wpływów amerykańsko-izraelskich. Historia będzie nam wdzięczna.
~TVNWSI | 12 sierpnia, 14:14
Tutaj nie chodzi o żadną demokrację ale o walkę z PISem za wszelką cenę. Jak Sikorski gwałcił demokrację jako marszałek, było spoko. Teraz wycie. W sumie to znakomicie. Zasada oPOzycji jest niezmienna; co wolno Francji i Niemczech, nie wolno Polsce. Wyborcze Lisweeki i inne brukowce już niemal komentują wycofywanie wojsk amerykańskich z Polski w ramach restrykcji. Jutro napiszą że wojska amerykańskie do Polski wkroczą ale w imię walki o obrone demokracji. Brednie i majaki oPOzycyjnych mendiów sięgają absurdu...
~TVNWSI | 12 sierpnia, 14:14
Tutaj nie chodzi o żadną demokrację ale o walkę z PISem za wszelką cenę. Jak Sikorski gwałcił demokrację jako marszałek, było spoko. Teraz wycie. W sumie to znakomicie. Zasada oPOzycji jest niezmienna; co wolno Francji i Niemczech, nie wolno Polsce. Wyborcze Lisweeki i inne brukowce już niemal komentują wycofywanie wojsk amerykańskich z Polski w ramach restrykcji. Jutro napiszą że wojska amerykańskie do Polski wkroczą ale w imię walki o obrone demokracji. Brednie i majaki oPOzycyjnych mendiów sięgają absurdu...
~myśląca głową nie macicą | 12 sierpnia, 14:15
POstKOmuna broni się zaciekle. Nie ma co się dziwić. Czerwona dolina.
~pff | 12 sierpnia, 14:35
Panie Robercie, jak Pan widzi twardogłowy elektorat zachwycony i chyba o to im chodziło, choć znana mi osobiście Witek nie była sobą i była wyraźnie przerażona, najprawdopodobniej scedowano na nią ten syf i się podjęła.Nie wiem, w imię kariery? Jej sumienie. Realnie tvn24 będzie nadawał w myśl jakiejś zaginionej poprawki Suskiego bez koncesji, albo na koncesji tvn24bis, za kilka lat powrót do tematu prz okazji wznowienia koncesji dla naziemnego tvn. Kaczyńskiemu życia braknie na te intrygi i dymanie wlasnych wyborców. Poprawka to zapewne skutek tupnięcia nogą sekretariatu stanu USA. Obrzydzenie bierze patrząc, jak oni kończą. Konuniści w 89 grali bardziej honorowo.
~won | 12 sierpnia, 14:49
Ech ty bolszewicki antypolski płatny pachołku przez obcych bydlaków !!!!
~fyfyfy | 12 sierpnia, 14:52
te wszystkie kazuistyczno-faryzejskie oszustwa rzymscy katolicy maja od wieków w genach
~dindon | 12 sierpnia, 14:54
ileż tu kaczej s w o l o c z y !
~s. | 12 sierpnia, 16:26
W kraju jest najlepiej od zakończenia II wojny i żadne ujadanie tego nie zmieni.
~Człowiek koń | 12 sierpnia, 16:53
- Jakbyście, panowie kościołowi, osiem lat du.py nie liz@li, tobyśmy tu nie stali - woła ktoś do posłów PO.
~Qaz | 12 sierpnia, 16:53
Nie którym jeleniogorzanom nie przeszkadza to że demokracja jest deptana. To tacy kukizowcy ...za 500zl sprzedadzą rodzinę, tak o was pisze:)
~Człowiek koń | 12 sierpnia, 17:06
Stanisław Żuk wieczna hańba i infamia!
~Jarko w jeleniej góry mowi | 12 sierpnia, 17:27
Jelenko nie buj sie obudzicie sie rano 27 września i tvn 24 bedzie poniewasz jak nawet nie dostanie konczefi od radiofoni to i tak bedzie tvn24 27września poniewasz ameryka bedzie nadawać bez konczefi a ameryka nikomu nie oda tvn24 nawet eropie po nie jest taka jak naw rzad tvn był jest i będzie az do koncza świata i jeden dzien duwej nic nie wrabia tvn24 po ameryka sie zapeszpieczyła i bedziemy mieli wolne media w całej polsce dali byście lebiej joko jelonka piniądze na tego chopczyka tak jak tał tvn pieniądze a nie krytykować tvn24 on jest chory ten chopcyk trzeba mu pomucz prosze o pomoc nasza olimpika zutem iszczepem juz tała dla tego chopcza medal srebny i pniądze marysia andrejczyk ja tez talem piniądze temu chopczykowi ile miałem ma na imie michałek prosze jelenia góre o pomoc ira
~Pawko | 12 sierpnia, 18:52
Jebać was pisowskie kurwy.
~***** *** | 12 sierpnia, 20:25
Dni pisiorów sa policzone,pisi elektorat czyli patusy na socjalu wyją jak kundelki
~do 20:25 | 12 sierpnia, 21:03
Trzask - i po długopisie!
~Oj Robercik | 12 sierpnia, 21:06
Pytasz: "Przyzwoitość w państwie demokratycznym wygrywa z draństwem. Gdzie więc dzisiaj znalazła się Polska?". Odpowiadam - PRZY OKRĄGŁYM STOLE.
~nihilscire | 12 sierpnia, 21:08
...paradoksalnie wczorajszy spektakl politycznego qrestwa w efekcie prowadzi do szybszego końca "dyktatury ciemnaków"...koncern Discovery oficjalnie poinformował rząd morawieckiego, że zamierza podjąć kroki prawne wobec Polski w związku z tzw. ustawą lex TVN...Discovery zaznacza, że ma zamiar agresywnie bronić swoich praw...a więc chwdpis...dożywocie dla odpowiedzialnych, to zbyt łagodny wymiar kary...
~L. | 12 sierpnia, 21:10
Dla Jelonki komentarz z godz. 18:25 jest zgodny z regulaminem i bardzo kulturalny.Pozdrawiam
~***** PO:-) | 12 sierpnia, 21:32
***** TfałszN
~Witold_Rydzyk | 12 sierpnia, 21:49
Ale pisiorow tu dużo było ich ... dni wasze policzone gardzimy wami suweren
~Poseł | 12 sierpnia, 22:27
A co te darmozjady tak patrzą.
~TVNWSI | 13 sierpnia, 8:53
~Witold_Rydzyk - tak, tak, pogarda to wasza podstawowa cecha...
~konti | 13 sierpnia, 9:15
nie róbcie z ludzi idiotów. w inetresie kazdego z nas jest to zeby nasze sprawy były na pidesytale a nie jakiegoś David Zaslav. Brońmy nszych intersów a nie intersów obcych którzy traktuja nasz rynek jak krowę dojną.
~nihilscire | 13 sierpnia, 9:46
~TVNWSI | Dziś, 8:53: pogarda nie jest cechą, to silne uczucie niechęci, postawa i wzorzec zachowań w stosunku do osób bezwartościowych i moralnie nagannych...czyli wszystko się zgadza...pogarda w stosunku do pis ma swoje uzasadnienie...
~Nienormalność polityczna | 13 sierpnia, 10:32
"Trzeba anulować bo przegramy" to już PiS-iorska normalność.
~Szczęść Boże | 13 sierpnia, 10:53
Jako program to macie tylko chamstwo, zbydlęcenie własne i obyczajów !!!!
~polakmaly | 13 sierpnia, 12:55
Oj, Obazku! Co Ty pierniczysz? Sam jesteś potłuczony...
~Dede | 13 sierpnia, 16:14
Panie Obaz 3 razy czytałem . Nie mogę :) toż to jakiś bełkot lemingowego frustrata .
~Dede | 13 sierpnia, 16:18
Ups :) lewicowego :)
~TVNWSI | 13 sierpnia, 23:38
U was pogarda jest cechą. Jak u innych tolerancja. To wasze DNA. Wy nie potraficie inaczej traktować ludzi z którymi się nie zgadzacie. Jeżeli nie macie innych możliwości, "tylko" nimi gardzicie. Gdyby stworzyły wam się możliwości, takich byście eliminowali. Tak jak to robiliście pod rozkazami ZSRR
~Dede. | 14 sierpnia, 0:06
Niemcy przywieżli Lenina w 17 roku do Rosji za swoje marki . Zrobił zadymę na kilka , wiele , wiele lat :))) Teraz przysłali Króla E:))) Co z tego będzie ? Król siedzi i myśli . Dylemat :) . Polak nie jest tumanem. Mam nadzieję .
~nihilscire | 14 sierpnia, 0:14
do TVNWSI: weź jakąkolwiek wypowiedź pisiego ajvhc i odwróć ją o 180 stopni - wtedy jest prawdziwa...
~Dede. | 14 sierpnia, 0:39
do nihil. jakim ty szyfrem nadajesz :)))
~Dede. | 14 sierpnia, 0:47
Nihil :) Uśmiałem się . Dobranoc . :)))
~xy | 14 sierpnia, 19:18
~nihilscire | Dziś, 0:14 tak się doopku POdnieciłeś, że zapomniałeś zacząć swój bełkot od wielokropka. Koniec świata, de.bil się opuszcza.
~do rozpuku | 15 sierpnia, 13:07
A w rodzinie wszyscy zdrowi ???
~z netu | 15 sierpnia, 13:34
"Jest w nas potencjał wielkości i jest potencjał małości. To wynika z tego, że istnieją, tuż obok siebie, dwie Polski - a jeśli istnieją dwie Polski, to muszą też istnieć dwa narody Polaków. Te narody oddzieliły się od siebie i zaczęły wieść życie osobne kilkaset lat temu. Jeden to naród patriotów, drugi - naród kolaborantów. W narodzie patriotów marzenie i wielkości Polski jest wciąż żywe" "Naród kolaborantów jest ogarnięty i obezwładniony obsesją swoje małości, nędzy, podłości, znikczemnienia. Co oczywiście nie przeszkadza i nigdy nie przeszkadzało polskim kolaborantom twierdzić, że kolaborują z przyczyn patriotycznych. (...) Naród kolaborantów jest przekonany, że w interesie kolaborantów jest poddanie się obcej sile, zewnętrznej potencji, że to jest jedyne wyjście w fatalnej polskiej s
~nihilscire | 16 sierpnia, 11:45
...uwaga pisie dzbany, komunikat Zarządu Spółki TNV S.A.: ""Biorąc pod uwagę trwające półtora roku nieuzasadnione wstrzymywanie przez KRRiT decyzji o odnowieniu koncesji dla TVN24, musimy być gotowi na każdą ewentualność. Dlatego w lipcu br. został złożony wniosek o przyznanie holenderskiej koncesji na nadawanie i została ona przyznana. Jeśli KRRiT nie wyda decyzji o przedłużeniu koncesji TVN24 do 26 września, dalsze nadawanie umożliwi, zgodnie z polskim i unijnym prawem, koncesja holenderska"...czyli misterny plan wielkiego stratega i jego popychadeł w pisssduuuu!
~nihilscire | 16 sierpnia, 11:55
~xy | 14 sierpnia, 19:18 - widzę, że zmieniłeś swój pornonick z "xxx" na "xy" ale poza tym zostałeś tym samym pisowskim nieukiem i trzymasz żenujący poziom pisowskiego dzbana...
~nihilscire | 16 sierpnia, 12:08
..."Przychodzi Qukiz do restauracji. - Mam rezerwację. - Pana godność? - Nie mam."…
~do nihilscire | 16 sierpnia, 16:28
Zabolało, a będzie boleć jeszcze bardziej. Ty jako osoba "uczona" i z najniższym IQ masz już doświadczenie. Nauki pewnie PObierałeś(aś) u Rzońcy, a może Rostowskiego. Ci ekonomiści coś kiedyś mamrotali o "piniondzach" których przy ZIELONEJ WYSKIE nie był. TUSK ich nawet nie szukał, dlatego oskubano OFE by ratować budżet. A Ty osoba uczona nie pomogłaś(eś) w ratowaniu ówczesnej gospodarki. Budowa dróg na EURO 2012 było wielką katastrofą, sporo firm upadło, a teraz się buduje mimo pandemii i nikt nie bankrutuje. Ciekawe, że ci UCZENI tak budowali, że 7 lat od otwarcia mostu musi się go wyburzyć bo grozi katastrofą budowlaną, to chyba wynik trzęsienia Ziemi, albo raczej nadzoru. To wszystko przez "uczonych" których poznaliśmy z taśm u SOWY.
~nihilscire | 16 sierpnia, 16:43
...ze swoim bólem doopy nie musisz się publicznie obnosić...jak boli, to znaczy, że twój rząd partaczy ru...a cię od tyłu...albo luzuj pośladki albo więcej maści, podobno mniej boli...wytrzymasz ku chwale Rzeczpospolitej Wolskiej i w imię homunkulusa, grabarza Polski...
~Sławek | 17 sierpnia, 8:22
Komunistyczny bełkot !!!
~Drobny przedsiebiorca | 17 sierpnia, 12:34
obaz czerwony psiaku
~soclib | 17 sierpnia, 21:21
Lenin powiedział że kucharka może zostać ministrem,teraz za PISu została marszałkiem a i presesem sądu najwyższego. Nie zamkniecie nas wszystkich to nie Afganistan.
~nihilscire | 18 sierpnia, 19:38
..."- W przypadku reasumpcji głosowania w Sejmie mamy do czynienia z poważnym występkiem, niegodnym marszałka Sejmu. Konsekwencje prawne wobec marszałek Witek są bardzo prawdopodobne. Mowa o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 231 Kodeksu karnego, czyli nadużyciu uprawnień jako funkcjonariusza publicznego - mówi Wirtualnej Polsce prof. Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego." ...elka pakuj szczoteczkę...
Lucjan13 | 18 sierpnia, 21:13
Pokażcie mi rzetelnego polityka w czasach pokomunistycznych! Każdy się szmaci! Kukiz to prorok, bo po pijaku opisał jaki będzie! W swoim zawodzie każdy ma jakieś cele, u polityków widać obecnie włażenie w d... różnym postaciom za kasę, albo widać konfabulacje i rosnące nosy. W życiu brak jest takiej prostej rzetelności, nie ma "trybu mistrzowskiego", to, co robię, robię najlepiej jak potrafię, z największą starannością i wspomnianą rzetelnością! To tak, jak pewien sklep 1001 drobiazgów w JG, nigdzie czegoś nie było, tam była szansa dostać! Nie megalomania i bajkopisanie, a proste robienie swojego, brak teraz tego w zwykłym życiu, o polityce nie wspominając!

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja