Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 2562
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Jeszcze o zakazie wstępu dzieci do lat 6 w restauracji

Autor: roxettetylosand1991
Sobota, 5 października 2019, 13:55
Jak sobie dobrze przypominam, ten temat rozgrzał niemal do czerwoności nie tylko czytelników Jelonki, ale także dyskusje przy rodzinnych stołach...

Wobec tego chciałam jeszcze odnieść się do tego tematu zwłaszcza dlatego, że tak się złożyło, iż w ostatnim czasie sama korzystałam z moim dzieckiem z restauracji.

Moim zdaniem rozwiązaniem nie jest ustalenie jakiejś wyimaginowanej granicy wieku, dlatego, że może się niestety okazać, że 6 lat jest nie wystarczająca, bo dzisiejsze wychowanie, a może przede wszystkim podejście rodziców powoduje, że dziecię i wieku 12 czy nawet 15 lat nie będzie wiedziało jak się ma w restauracji zachować. Taki zakaz powoduje jedynie poczucie dyskryminacji, bo ja wiedząc o takim zakazie za czas jakiś jak moje dziecko podrośnie już tam nie pójdę, a pewnie i bez niego już się tam nie pokażę, po prostu...

Teraz jednak odwrócę nieco sytuację - mianowicie podejście restauratorów do klientów w dwóch aspektach. Pierwszy do przedziwne w większości takich miejsc menu dla dzieci. Bardzo często okazuje się, że jedynie co mogą zaproponować to smażonego kurczaczka z fryteczkami lub naleśnika z bombą cukrzycową pod tytułem nutella, bita śmietana, jakiś przesłodzony dżemik lub czekolada. Znikoma, lub nawet zerowa ilość warzyw, propozycji wegetariańskich, a przynajmniej dań niesmażonych.

Druga kwestia to zbyt głośna muzyka, nie mówiąc już o tym, że bardzo często nie dostosowana do klimatu miejsca, nie mówiąc o guście klientów, gdzie prośba o chociażby zminimalizowanie natężenia głośności spotyka się z oburzeniem pracowników lub brakiem jakiejkolwiek reakcji.

Na szczęście na swej drodze spotykam już inne pozytywne przypadki, które dają nadzieję na zmianę złych przyzwyczajeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group