« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 25 maja 2022.Imieniny: Grzegorza, Leona, Magdaleny, UrbanaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Każde wakacje kredytowe w końcu się kończą

Autor: RobertObaz
Wtorek, 10 maja 2022, 12:31
Premier dzisiaj (10.05) na konferencji prasowej ogłosił rozszerzenie „tarczy anty-putinowskiej”. Problem w tym, że działania zabezpieczające ekonomicznie kredytobiorców są spóźnione i pozostawiają wiele do życzenia.
Propozycje Premiera to nic innego jak „wakacje kredytowe” o których słyszymy od dłuższego czasu. Problem w tym, że to oferta, która niczego nie rozwiązuje, tylko przesuwa w czasie konieczność spłacenia rat. Banki, którym rząd PiS służy nadal zarobią swoje ale nieco później.

Propozycje zgłoszone przez Mateusza Morawieckiego, to spóźniona próba ucieczki przed odpowiedzialnością za inflację. Jeśli przez wiele miesięcy nic się nie robiło to teraz rząd szuka na szybko rozwiązania. Konsekwencje są takie, że obecnie w Sejmie nie ma bardziej gorącego tematu wśród posłów PiS niż druga kadencja Prezesa Glapińskiego. Nic dziwnego skoro tak zwane „sukcesy” rządu w walce z inflacją a więc jej wzrost do 12% to zasługa tego bliskiego współpracownika Premiera i kompletnej ignorancji Premiera. Inflacja to zawsze zła wiadomość dla naszych portfeli, dla rządu i budżetu już niekoniecznie, co tłumaczy spóźnioną reakcję PiSu na problemy milionów Polaków.

Gdyby jednym słowem opisać Adama Glapińskiego to najlepiej pasuje do niego określenie „gawędziarz”. Długie, rozwleczone konferencje, które merytorycznie nie wnoszą nic w zakresie walki z inflacją. Z tego powodu Lewica złożyła wniosek o wycofanie kandydatury A. Glapińskiego. Wszyscy mamy przeświadczenie, że z jego gadania dla Polek i Polaków nie wynika nic dobrego. 12% inflacja i wysokie stopy procentowe stanowią obecnie zagrożenie dla bezpieczeństwa ekonomicznego nas wszystkich.

Zaproponowanie na dokładkę całej tej ekonomicznej „katastrofy” tak zwanych „wakacji kredytowych” stanowi z perspektywy nas wszystkich grę na czas. Każdy kto wie jak takie rozwiązania działają wie, że z każdych wakacji trzeba wrócić. Więc PiS w zasadzie umywa ręce od monstrualnych rat kredytów i mówi wszystkim kredytobiorcom jakoś sobie poradzicie bo nie chcemy szkodzić bankom. Takie rozwiązania sprawią, że raty będzie trzeba spłacić ale nie dzisiaj tylko w momencie, w którym inflacja się rozpędzi na dobre a ceny wzrosną jeszcze bardziej.

Rząd traci czas na pracę nad nowymi wskaźnikami, które na koniec mogą okazać się jeszcze bardziej szkodliwe dla kredytobiorcy. Lewica podtrzymuje swoje stanowisko i apelujemy o głosowanie ustawy dotyczącej zamrożenia WIBORu. Dzięki temu realnie można ulżyć tym, którzy boją się, że nie będzie ich stać na spłatę rat za własne mieszkanie.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~A co z tym | 10 maja, 14:46
4 960 000 000 długu i rośnie , kiedy koniec pisowskiej o r g i i ?
~asdf | 10 maja, 15:26
Dokładnie, to "gra na czas", samo używanie określenia "putinflacja" to kpina z inteligencji Polaków. Obecna inflacja jest skutkiem blokady covidowej, kolejna fala(związana z wojną i gospodarką Ukrainy-żywność) dopiero nadejdzie. Czują, że pali im się grunt pod nogami, bo ukraińcy zaczynają się tu czuć lepiej niż u siebie, wszystko drożeje, a Polacy płacą.. każdy ruch Warszawy jedynie pogarsza sytuację, każda "obniżka" generuje straty dla uczciwie pracujących, utrzymywanie Ukraińców i niekończący się strumień gotówki transferowanej do Kijowa dopiero zacznie zbierać żniwo i wtedy się nie pozbieracie :- ))))
~omc mgr | 10 maja, 17:31
Trafiłem w "10" czytając tylko tytuł artykułu. Tak też myślałem, że to "przemyślenia" posła Obaza.
~gigi | 10 maja, 17:41
PIS-owskie antypolskie łaj.no pożycza pieniądze od instytucji finansowych na tarcze antykryzysowe ,czternaste emerytury problem w tym że nikt nie udzieli niewiarygodnemu skompromitowanemu bankrutowi pożyczki na normalnych warunkach więc PIS owskie złodziejskie g.ów.no gwarantuje kredytodawcom że podniesie kilkukrotnie stopy procentowe aby banki mogły legalnie okraść Polaków z oszczędności a sektor prywatny z pieniędzy działających na rzecz gospodarki do których Morawiecki obiecał kiedyś że i tak się dobierze ,jeżeli jakiś de.bil jeszcze tego nie wie to pieniądze ukradzione kredytobiorcom poprzez podnoszenie stóp procentowych są dodatkowym zyskiem banków
~mieszkamtu | 11 maja, 12:11
Oni mają mieszkania my spłacamy ich kredyt
~maciejus | 12 maja, 18:52
Nie chce mi się za darmo szkolić Pana Posła, wystarczy, że muszę się dokładać do jego uposażeń. Ale proponuję się najpierw dowiedzieć czym jest pieniądz, inflacja, stopy procentowe, kredyt nim zacznie się głosić takie szkodliwe i zwyczajnie durne pomysły na kolejne rozdawnictwo nieswoich pieniędzy.
~nihilscire | 13 maja, 11:03
...w pełni się zgadzam z Panem posłem...druga kadencja igno.ranta Glapińskiego, to gwarantowana wygrana opozycji w przyszłych (przyspieszonych zapewne)wyborach...nie ma tego złego...
~Stefan W | 14 maja, 14:16
Trolle ujadają, a więc jest dobrze.
~--> A co z tym | 15 maja, 14:38
Metoda lewicy na dewastacje gospodarki dokonaną przez PiS jest: odbieranie majątków i mieszkań tym co mają (oświadczenie Zandberga) i jeszcze większe rozdawnictwo.
~` | 15 maja, 17:00
To zobacz co sady robia jak jest traktowany Giertych .. dlaczego Polska nie dostała kasy z uni... przez kogoTuska sprawa.i platformy...aaaaa szkoda gadac...za tuska nie bylo wojny na uk...a inflacja była kase zabral z ofe i powiedzial ze to nie moje ..zlodziej
~PO-bieda, niedola i zdrada. | 16 maja, 6:35
Wybierzcie z powrotem tego waszego geniusza Donalda Tuska i Wincenta Rostowskiego specjalistę od PININDZY i od wszystkiego to ONI WAM dadzą wszystko co będziecie chcieli usłyszeć a nawet więcej wam obieca. Oni mają świetną zasadę----DWA RAZY OBIECAĆ TO JAK RAZ DAĆ. Donald już raz nadawał wszystkim.
~->PO-bieda | 17 maja, 9:01
Ani jedna zorganizowana grabież czyli tzw. "afera" PO nie została przez piS rozliczona, ani jedna osoba nie trafiła za kratki dlatego, że PO i PiS to jedna banda.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja