« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 8 lipca 2020.Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza, ProkopaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Kurort Świeradów a Uzdrowisko Cieplice

Niedziela, 6 października 2019, 6:12
Całkiem niedawno odwiedziłam po raz trzeci w swoim życiu Świeradów Zdrój z tym, że tym razem nie był to pobyt jednodniowy jak bywało dotychczas, a z kilkudniowym noclegiem.. I tu doznałam niezwykłego odkrycia porównywalnego z olśnieniem…Bywałam już w takich miejscach jak Krynica Zdrój, czy Lądek Zdrój, które wystarczy, że wypowiemy nazwę a rozmówca nasz kojarzy uzdrowisko, jest rozpoznawalne, mające jakiś określony status, markę, która broni się już samą nazwą.Jednak w przypadku Świeradowa jest coś dodatkowego, ta zdecydowana bliskość Cieplic i ogromna przepaść między nimi….
Świeradów oferuje na różnym poziomie cenowym noclegi i w ogromnej ilości-jednak zawsze na wysokim poziomie dbałości o klienta(od pokoi gościnnych po kurorty kilkugwiazdkowe), podobnie wygląda to z ofertą żywieniową(można skorzystać z posiłków serwowanych bezpośrednio w uzdrowisku, lub wybrać jedną z wielu restauracji, które są przy hotelach lub posadowione jako osobne obiekty. Poza tym można znaleźć rozmaitą gamę możliwości poznawczych okolicy- przykładowy Zajęcznik lub Stóg Izerski nie mówiąc już o nowych atrakcjach, które otworzyły się na kuracjuszy i turystów za pomocą środków unijnych(odrestaurowany Dworzec Kolejowy zamieniony na Dom Kultury, czy tzw. Czarci Młyn). Dodatkowo bliskość granicy powoduje, że można udać się do Czech, by zobaczyć pobliski zamek Frydlant, czy nawet pojechać w inną stronę by wybrać się do Goerlitz. Ta szeroka propozycja powoduje, że najstarsze uzdrowisko w Polsce jakim są Cieplice, pozostaje nieco wycofane. Mam wrażenie że również pozostaje z tyłu w stosunku do mieszkańców nie przekonując ich dostatecznie, że z zabiegów można również skorzystać-jeszcze ani razu nie zdarzyło się by do mojej skrzynki wrzucona została ulotka zapraszająca do uzdrowiska. Żal mi bardzo również nie tylko dworca o którym niedawno pisałam, ale także dawnego Teatru Zdrojowego, mającego kiedyś orkiestrę zdrojową i zdecydowanie szerszą ofertę dla kuracjuszy niż jest to obecnie, ale również wcześnie kładącego się spać deptaku zdrojowego zwanego Placem Piastowskim.

Wydaje mi się, że w tym w temacie jest jeszcze sporo do zrobienia, nie wspominając też o przepięknie utrzymanych placach zabaw, a o którym-najbliższym przy ulicy Zjednoczenia Narodowego w naszym uzdrowisku możemy tylko pomarzyć. Mimo to, ze jest wiele jeszcze do zrobienia to lubię te nasze Cieplice i ufam gorąco, że dojdziemy do takiego poziomu rozpoznawalności jak wspomniany i ceniony przeze mnie Świeradów.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~pacyfik | 6 października 2019, 8:18*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.136.183)
Jeśli chodzi o Uzdrowisko Cieplice dziwi bardzo ten wyburzony stary basen , gdzie miał byc plan budowy nowego basenu i gabinetów (kriokomora,..). byla nawet wypowiedz odpowiedzialnej osoby na ten temat...
~zaboberek | 6 października 2019, 9:06*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.139.147)
Uważam,że całe zło Cieplic,zaczęło się z chwilą ich przyłączenia do Jeleniej Góry(z przyczyn politycznych).Od tej chwili renoma tego uzdrowiska zaczęła chylić się do sytuacji,jaka teraz ma miejsce.Władze Jeleniej Góry,traktują Cieplice jako niechciane dziecko,które jest bo jest.Nawet były prezydent miasta M.Zawiła,choć jest mieszkańcem Cieplic,jakby nie zdawał sobie z tego sprawy.Cóż,pozostały tylko wspomnienia.
~przybysz | 6 października 2019, 18:47ccf142.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.129.142)
marcin jest leniem jakich mało taki kurdupel
~tolej | 6 października 2019, 22:15public-gprs221207.centertel.pl (31.*.11.88)
Krynica liga mistrzów,Swerdaów liga europejska,Cieplice - okregówka.W cieplicach nie odczówa sie wogóle ze jest się w dzielnicy uzdeowiskowej,choć jakość wykonywanych zabiegów nie odbiega z pewnością od innych miejscowości uzdrowiskowych
~Kunegunda | 25 października 2019, 3:5937.*.53.121.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (37.*.53.121)
My Ciepliczanie i nasza ukochana córka Maryśieńka chce rozwodu z Jeleniem, rodzina Jelenia i sam Jeleń wmawiają nam że rozwodu nie będzie ? Cieplice Sląskie Zdrój zostały Połączone z Jelenią Górą nielegalnie "Samowolka bez podpisu" Prezydent nie odpowiada na korespondencję pisaną. Ja mieszkaniec Cieplic chcę mieć prwdziwego Ojca i Gospodarza - Cieplic Sląskich Zdrój.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja