« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Poniedziałek, 23 maja 2022.Imieniny: Dezyderiusza, Emilii, IwonyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Mieszkańcy Jeleniej Góry złożyli podpisy pod uchwałą In Vitro

Autor: RobertObaz
Wtorek, 22 marca 2022, 11:23
W czerwcu 2021r. razem z młodymi mieszkańcami Jeleniej Góry apelowałem do Prezydenta Miasta o uchwalenie programu in vitro, który stanowiłby ważny element demograficznej polityki prowadzanej przez Jednostkę Samorządu Terytorialnego. W lutym w naszym mieście zawiązał się Społeczny Komitet Uchwałodawczy: „Program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Jelenia Góra”.
Celem, tych młodych zaangażowanych w projekt młodych ludzi, było zebranie podpisów pod inicjatywą oddolną uchwały w sprawie in vitro. Dzisiaj możemy z radością ogłosić, że ten cel został osiągnięty.

We wtorek 21 marca w pierwszym dniu wiosny w Urzędzie Miasta zostały złożone wymagane podpisy pod inicjatywą społeczną. Przedstawiciele Komitetu spotkali się także z Panem Prezydentem Jerzym Łużniakiem i zadeklarowali chęć współpracy. Bezpłodność jest chorobą i nie ma poglądów politycznych. Wierzymy, że w tej sprawie możemy wspólnie zbudować lepszy wymiar polityki demograficznej dla Jeleniej Góry. Tego typu rozwiązania przyjęło wiele miast w całej Polsce.

Zjawisko niepłodności zawsze towarzyszyło ludzkości, ale od kilkudziesięciu lat nasila się i stanowi ważny wieloaspektowy problem wymagający pomocy medycznej. Niepłodność jest szczególną chorobą, ponieważ dotyka młodych ludzi w okresie ich największej aktywności i wywiera silnie negatywny wpływ na funkcjonowanie rodziny, stan emocjonalny pary, jej funkcjonowanie społeczne i zawodowe. Program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego jest odpowiedzią na ten problem. Problem niepłodności dotyczy 10 - 16 % populacji. Zatem niepłodnością dotknięte jest ok. milion par. Program dla Jeleniej Góry jest odpowiedzią na te wyzwania w XXI wieku. Lewica jest przekonana, że Jelenią Górę stać na realizację tego typu projektów medycznych, które przysłużą się rozwojowi naszego miasta i uszczęśliwią wiele rodzin.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~prawica | 22 marca, 11:53
Tylko jedna osoba młoda na obrazku, pewnie też mało ją to obchodzi. P. pośle akcja na medal. Dużo was. Brak zajęcia rodzi różne dziwne pomysły.
~płodny | 22 marca, 12:04
To Mróz będzie uratowany
~do oszustów | 22 marca, 17:51
A ilu tych mieszkańców było ???? I czy wiedzieli co podpisują ????!!!
~oszuści !!! | 22 marca, 22:42
To nie jest leczenie bezpłodności ponieważ osoba ta jest dalej bezpłodna !!!
~wlan | 23 marca, 12:29
Popieram i jestem za. Tylko dlaczego problem leczenia bezpłodności ma rozwiązywać samorząd a nie państwo? 9 % podatku zdrowotnego nie wystarczy?
~muza 24 | 23 marca, 12:36
Mniej tabletek antykoncepcyjnych, to i płodność będzie większa.
~ordynator | 23 marca, 16:17
In vitro nie powoduje leczenia bezpłodności !!!! Wbijcie to sobie w te durne łby !!!
~gość-portalu | 27 marca, 15:02
Zgłaszam fakenews. Przestancie rozpowszechniać kłamstwa. Invitro nie leczy bezpłodności.
~smiech | 28 marca, 21:28
mlodych???? to jakis zart same stare klapy.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja