« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 27 listopada 2021.Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, MaksymilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Odkurzanie flagi

Autor: Obserwator
Piątek, 23 marca 2018, 14:38
Z hukiem i fanfarami Pani Prezes Rady Ministrów Beata Szydło obwieściła światu, że będzie przemawiała na tle wyłącznie NASZYCH POLSKICH NARODOWYCH flag, a tego tła nie będą paprały jakieś gwiazdy, choćby były złote na niebieskim. Nie po to wstajemy z kolan, żeby wywieszać za plecami jakieś flagi, o których zresztą złotousta poseł Pawłowicz mówiła, że to szmaty. Mamy swoją dumę i swoje flagi.
Flagi UE poszły do lamusa, czyli gdzieś w okolice pokoju na szczotki i wiadra oraz szmaty. I słusznie – szmaty do szmat!

Lud pisowski, znaczy suweren zawył z radości. Trzeba nam bowiem teraz, po ośmiu latach sprzedajnych rządów PO, honoru i godności oraz wartości. Z tą ostatnią jest trochę problemów, bo poza wartościami duchowymi, które daje Kościół, wartościami wynikającymi z dumy narodowej przydałyby się jeszcze dopłaty unijne. Ale że nam się należą jak psu zupa, albo reparacje wojenne od Niemców, to nie ma strachu – muszą nam dać, bo to nasze.

Niedługo później do lamusa, czyli mniej więcej w to samo miejsce, gdzie wcześniej trafiły flagi unijne, poszła też Pani Prezes Rady Ministrów. Kolejny Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki (już bez fanfar i chwalenia się, jacy to jesteśmy dumni z siebie) wyciągnął i odkurzył unijne flagi, nawet nie zająknąwszy się, że zmienia się tło.

Na tle unijnych flag skojarzył Unię Europejską z zaborcami, co już wygląda na perwersję polityczną. Zwyczajny człowiek nie porównywałby UE do zaborców, wtykając cichcem flagi unijne na swoje tło, w proporcji 1:1 (jedna polska – jedna unijna, równo i sprawiedliwie), bo wydawałoby się, że takiego szpagatu nie wytrzymają spodnie od garnituru, nawet Armaniego. Ale kto powiedział, że Premier Rządu RP jest człowiekiem zwyczajnym? Wygląda to trochę tak, jakby bezdomny „suweren”, wyciągając po mszy świętej pod kościołem rękę po parę złotych napluł na rękę darczyńcy, żeby pokazać, że wprawdzie się łasi, ale swoją dumę posiada.

Czekam chwili, kiedy na tle szeregu flag Polski i UE stanie za mównicą Pani Wicepremier Beata Szydło. I z uśmiechem na ustach, rozkładając ręce, będzie powtarzała znaną skądinąd frazę: „… przez osiem lat Platforma Obywatelska ….” .
Tego się już nauczyła na pamięć, więc to będzie powtarzać ludowi. A lud – jak mówił klasyk Jacek Kurski - „wszystko kupi”. Ciemny lud.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~do : autora - Obserwatora | 23 marca 2018, 14:27
Recydywa? No to: Obserwując Pana/ Pani nadaktywność medialną, dobór i wagę tematów i argumentów, mam tylko dwa pytania. Po pierwsze, czy był Pan lub Pani właścicielem magla? Jeżeli nie to czy był " aktywnym uczniem", którego "charakterystykę" podaję z netu? A oto cytat z netu: Ryszard Petru (albo ci, którzy za nim stali) wskazali na osoby kierujące się zasadą „mówię, więc jestem”. Cierpią one na coś w rodzaju werbalnego natręctwa, co wynika zapewne z ich wcześniejszych doświadczeń, także szkolnych. Bardzo często w podstawówce, a szczególnie w gimnazjum czy liceum spotyka się uczennice (uczniów),które w każdej sprawie muszą zabrać głos,choćby w żadnej nie miały nic do powiedzenia.Wychodzą z założenia,że jeśli mówią, to znaczy, iż odpowiadają na jakieś pytania albo rozwiązują jakieś problemy
~rom | 23 marca 2018, 14:34
czy uczulenie na PIS można wyleczyć ? czy jest jeszcze szansa dla biednego obserwatora ? bo on tak cały PIS całą dobę
~hola ,hola | 23 marca 2018, 14:41
Niemaszki nie miały uczulenia na Adolka i co się stało?
~do : ~hola ,hola | Dziś, 14:41 | 23 marca 2018, 15:46
Masz rację. Gdyby wtedy był taki ... lub nawet, TEN Obserwator pomógłby tym " Niemaszkom" i ostro by skrytykował Adolka ... wąsy i przedziałek oraz grzywkę po tej stronie głowy, to ... Pewnie skutek wtedy byłby piorunujący, podobnie jak teraz. Tylko, ani Morawiecki, ani Szydło nie mają ... wąsów, więc ... flaga?
~Anonim+ | 23 marca 2018, 15:54
Do 14:27 - widzę, że Pan/Pani opanowała funkcję: zaznacz i wklej! Zatem jest postęp, być może wkrótce będzie stać na WŁASNE przemyślenia, a nie tylko te odgórnie zalecane... Trzeba być ślepym, albo totalnie zakręconym, by nie widzieć co się aktualnie "dzieje" w kraju, w wyniku jedynie słusznych (ostatnia wypowiedź premier Beaty)rządów PIS!
~ha haha | 23 marca 2018, 15:55
do: do autora - Obserwatora z 14.27. Trzeba być wyjątkowym t...kiem, albo wyjątkowo śmierdzącym leniem, żeby nie mieć pomysłu na skomentowanie tekstu z jakimś pomysłem, jesli już musi komentować coś, czego nie rozumie . Zadziwiającym zbiegiem okoliczności jeden z komentatorów przekleił swój komentarz z 20.03., z godz. 13.45 w zupełnie innej sprawie i uznał, że na tyle go stać, żeby o 14.27 wlepić treść 23.03. Pomysłowość godna Nagrody Nobla, pogratulować PiS-owi zwolenników
~hola ,hola | 23 marca 2018, 15:55
Beci już nie ma.Krzywo gęby ,czyni gafy za gafami.Wódz przeziębiony.Adolka nacierała spirytusem Ewa .Jako bywalec rżądowy ,powiedz ,kto naciera prezesa. Bo jego zdrowie ,to zdrowie pierwszego sortu i frajda dla tych ,co to wzięli po kilkaset tysięcy za frico np.za rozwalenie armii.A co do flagi mto panna Pawłowicz powiedziała co myśli o tej Unijnej i to wystarczy dla ludu ,który wszystko kupuje.,a za pińcet szczególnie.
~rom | 23 marca 2018, 16:30
- obserwator "kopiuj wklej " - PIS bee, to wystarczą odpowiedzi "kopiuj wklej" . Przecież obserwator cały czas na jedną nutę !
~rom | 23 marca 2018, 16:34
Niemaszki nie miały uczulenia na Adolka i co się stało? chyba Adolfka ?? Ale miały demokrację, jak większości państw europejskich. " Demokracja to najgorszy system, ale nie wymyślono nic lepszego" - teki jeden gruby z cygarem tak gadał.
~do: ha haha | Dziś, 15:55 | 23 marca 2018, 17:12
do: ha haha | Dziś, 15:55 Właśnie , jakim trzeba być t...kiem? Trzeba być dokładnie takim t...kiem jak ty,żeby nie skumać, że " tfurczość " Obserwatora, jednostronna i nudna do " wyhaftowania", bez ważnych treści, nie zasługuje na żaden wysiłek intelektualny przy jej omawianiu. Jaka "treść", takie podsumowanie.PS Czytając twoje wpisy, to radzę ci: lepiej kopiuj i wklejaj czyjeś myśli, bo twojego bełkotu lekko czytać się nie da !!!
~jaku426 | 23 marca 2018, 18:51
Wywody autora można określić krótko "NI DO SKŁADU NI DO ŁADU WSADŻ SE JE W KOBYLE ZADU"
~Widzę | 23 marca 2018, 18:59
Wykształciuch anonim+ ;pani/pan a nie na odwyrtkę. Za chwilę mundial i będzie okazja pooglądać wiele flag innych państw, tylko Nasz będzie z napisami, hasłami, kibolskimi odezwami. Nikt z rządu nie zareaguje. Bosiebojom.
~pronto | 23 marca 2018, 20:02
Idę do schowka na miotły ,zobaczyć jakie tam są szmaty , jena mi się gdzieś zawieruszyła.
~Real | 24 marca 2018, 8:59
"Świat według Obserwatora" i tyle na ten temat.
~Grzechu | 24 marca 2018, 12:16
I nawet Jelonka.com ma swojego urbana w roli obserwatora. Wysokość dopłat unijnych ściśle reguluje traktat pomiędzy Polską a unią europejską wynegocjowana w 2004 roku. Polska w zamian za otwarcie swojego rynku, gdzie jak wiadomo podmioty zachodnie miały duzą przewagę, ma otrzymywać rekompensatę finansową. Urban tez miał awersję do kościoła. Kto chce moze chodzić, komu nie pasuje nie musi i w tyle temacie. Polska jest wolnym krajem i nawet kazdy moze pleść głupoty jak tzw. obserwator.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja