« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 1 lipca 2022.Imieniny: Haliny, Marcina, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Rząd zarabia na inflacji

Autor: RobertObaz
Wtorek, 21 czerwca 2022, 11:48
PiS przekonuje nas, że inflacja to sprawka Putina a Morawiecki ignoruje fakt, że symptomy skokowego wzrostu inflacji były w gospodarce widoczne znacznie wcześniej niż agresja Rosji na Ukrainę. Ze strony rządu takie działanie, to przykład zasłony dymnej, która ma zdjąć odpowiedzialność z polityki Prawa i Sprawiedliwości.
Mamy czerwiec inflacja wynosi już 14% a za chwilę będzie jeszcze większa. Paliwo jest już po 8 zł a w telewizji Prezes Orlenu łaskawie ogłasza wakacyjną promocje. Czy ktoś w tej sytuacji ekonomicznej wyobraża sobie co się stanie gdy pewnego dnia Morawiecki wstanie lewą nogą i postanowi nie przedłużać tarczy antyinflacyjnej rządu? Taki scenariusz jest możliwy bo polityka PiS została utkana na bazie fałszywych przekonaniach i niedopowiedzeniach.

Myślę, że coraz mniej osób przekonanych jest, co do polityki rządu. Jeszcze mniej uważa, że Morawiecki wie co robi. W budżecie na 2022r. z premedytacją zapisano inflację na poziomie 3,6% przy tym wskaźniku upierano się nawet wtedy kiedy Senat podwyższył ten wskaźnik do 7,6%. Poprawki Senatu zostały odrzucone. Co ratował rząd? Źle zaplanowany budżet skrojony pod propagandę.

Najgorsze w tym wszystkim jest zachowanie samego Premiera, który zamiast zadbać o sytuację ekonomiczną Polaków zadbał o siebie. W tym samym czasie, kiedy PiS odrzucał poprawki Senatu Morawiecki jak powiedziała Agnieszka Dziemianowicz – Bąk: „kupił obligacje indeksowane inflacją, czyli postawił własny majątek na to, że inflacja będzie rosnąć, że Polacy będą biednieli. Wszystko wskazuje na to, że premier publicznie deklarował, że inflacja będzie spadać, a prywatnie obstawiał, że będzie rosnąć. Zachował się tak, jak trener drużyny, który na konferencji przed meczem mówi, że wierzy głęboko w to, że drużyna wygra mecz, a po konferencji biegnie do bukmachera i obstawia, że przegra”

Wtorkowy poranek przyniósł nam jeszcze jedną wiadomość – Jarosław Kaczyński odszedł z rządu i namaścił swojego następcę. Odszedł ponieważ boi się być w rządzie kojarzonym ze wzrostem cen, bezradnością i kolejnymi skandalami politycznymi. Wie, że nadchodzi przesilenie, które wymiecie jego kolegów na boczny tor polityki. Trudno zresztą stwierdzić, że obecność Kaczyńskiego w rządzie zmieniło coś w zakresie naszego bezpieczeństwa. Dzisiaj wiemy, że kwestie bezpieczeństwa ekonomicznego w ogóle nie interesowały Prezesa PiS – jego obecność w rządzie była podyktowana interesem skłóconej wewnętrznie partii, która straciła kontrolę nad inflacją i finansami publicznymi.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Putin | 21 czerwca, 12:22
Komentator pożal się Boże.
~***** *** | 21 czerwca, 12:26
Wiadoma sprawa.Ale pociesza fakt że pierwsza będzie wyć z głodu biedota,czyli pisowski elektorat i to już jesienią.
~ale ale | 21 czerwca, 12:41
Papaj Mróz i inflacja plus
~aaa | 21 czerwca, 12:47
Widać obazowo pełoski jad
~do rozpuku | 21 czerwca, 14:24
AAAAAAAAAAA !!! to dlatego tak pchacie się do Rządu !!!!!
~Xyz | 21 czerwca, 16:25
Wy tzw. lewica, chcecie tylko naszego dobra. Szybko chowajcie swoje dobra przed nimi.
~rolka historii | 21 czerwca, 17:01
pan na mównicy był za segregacją sanitarną, przemocą, opaskami na rękę, autobusami nur fur zaszczepieni....Chciał zamykać w barakach i obozach tych co nie chcieli przyjąć zakrzepicy czy zapalenia mięśnia serca, był za biciem rowerzystów, biegaczy , spacerowiczów i rolkarzy bez wiadomo czego na twarzy...warto się zastanowić zanim poprzecie go w jakichś wyborach, bo blisko było w poglądach do Niemiec lat 30tych
~Obatelki | 22 czerwca, 9:15
Cenzura. Powtarzam. Gruby Obas pozbawiony jest silnej woli i determinacji. Schudnąć Obaz. Pokaż determinację. Wtedy może ktoś tobie uwierzy.
~Xyz | 22 czerwca, 13:16
Nie feruj wyroków ppśpiesznie. Są też choroby powodujące nadwagę i to ekstremalną. Nie tylko obżarstwo!
~Obywatel Kane | 22 czerwca, 13:37
Przypominam. Gruby Obaz i jego bolszewicka szajka chcieli nas przymusowo szczepić preparatem powodującym zakrzepicę udar choroby serca.
~nikt taki | 22 czerwca, 13:41
Rzad zarabia na inflacji. Niesłychane, ze takie BZDURY krążą
~Zenek | 22 czerwca, 13:43
Dajcie mu spokój. Przecież ten aparatczyk musi mówić i pisać co jego szefowie partyjni każą. Przekaźnik i tyle. Człowiek bez własnego zdania, przyklei się do każdej formacji a by dotrzeć do koryta
~Mietal walus | 23 czerwca, 4:51
Widziałem w tv komentarz tego posła na żywo.. kto ci dał tyle mandatów na posła.. ludzi, czy wy myślicie..
~Drobny przedsiebiorca | 23 czerwca, 8:26
Panie Obaz a Pan kasiorke to bierze z czego jak nie z rzadu ??? Idz Pan lepiej baru pilnować
~plop | 23 czerwca, 11:46
Nie zawsze za inflację należy obwiniać Rząd. Jednak obecna powinna być o około 50% niższa. Byłaby gdyby nie szaleństwa z TK i TSUE. Gdyby nie kary z UE. Gdyby nie darowizny za nic. Gdyby nie pieniądze na kolegów, dodruki ciężarówek pustych pieniędzy. Przecież swego czasu w bankomatach były tylko świeżutkie 200 - setki i 100 złotówki.
~Takie fakty | 23 czerwca, 13:56
Obaz jesteś tak dur.ny , że nawet nie chce mi się odnosić do twoich bredni
Tanake | 24 czerwca, 9:32
Obaz zacznij porządkować JG. Twoi kumple po linii politycznej siedzący w spółkach miejskich i raczej mało co robiący, ale za to dobrze zarabiający. Napisz Pan może jakiś komentarz na ten temat.
~szuger53 | 24 czerwca, 10:31
Sami złodzieje sobie podnoszą pensje,a emeryt kudzba suchy chleb wp,,,,,la,Źygać mi sie chce jak widze te mordy z chęcią bym ich ,,,,,

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja