Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3838
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: To już finał eldorado

Autor: Sąsiad
Sobota, 2 października 2021, 15:21
Mieszkam w tym samym miejscu od 30. lat, z sąsiadami zamieniam kilka zdań podczas spotkań na klatce. Ale jeszcze nigdy nie byłem świadkiem rozpaczy z powodu galopujących podwyżek cen. Ani rozmów na ten temat. Aż do teraz.
Mamy z mężem robotnicze emerytury, skromne, ale zawsze jakoś przy oszczędnościach wystarczały – zagadnęła mnie prawie 90-letnia sąsiadka. - Teraz chyba przyjdzie umrzeć nam z głodu – mówiła ze łzami w oczach. – Tak wysokiego rachunku za prąd jeszcze nigdy nie dostaliśmy, ze skrzynki wyjęłam informację o podwyżce czynszu, a w sklepach coraz drożej. Zawsze wyliczałam mężowi pieniądze, kiedy szedł na zakupy, a gdy ostatnio wrócił okazało się, że zabrakło mu na chleb, bo podrożał. A drożeje wszystko, jak związać koniec z końcem, bo przecież jeszcze leki trzeba wykupić – rozszlochała się sąsiadka.

Mówiła o tym, jak była pełna nadziei, kiedy pojawiły się trzynaste i czternaste emerytury, liczyła że ostatnie lata życia spędzą z mężem we względnym dostatku, bo luksusów nie potrzebują. – A przyjdzie umrzeć nam z głodu – płakała.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group