« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 24 lipca 2021.Imieniny: Kingi, KrystynyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Trzask.. i po Polsce

Autor: Aligator
Wtorek, 30 czerwca 2020, 20:26
W czwartek 25.06.2020 ok. godz. 12:43 autobus warszawskiej linii nr 186 jadący trasą S8 momentalnie skręcił w prawo i spadł z mostu Grota–Roweckiego. Zginęła 1 osoba, a 20 zostało rannych.
Wydawałoby się, że to tragiczny wypadek drogowy jakich wiele, ale gdy zaczynamy drążyć jego przyczyny, odkrywamy swoiste jądro ciemności, przestępujemy próg piekła. Kolejne informacje, które w związku z tym wydarzeniem wychodziły na światło dzienne, muszą budzić najwyższe zdumienie.

Oto bowiem okazuje się, że kierowcą był 27-letni Tomasz U., który prowadził autobus pod wpływem narkotyków, a konkretnie amfetaminy. Woreczek z tą substancją w ilości 0,54g znaleziono także w kabinie kierowcy. Jak donosi "Rzeczpospolita":

"Również - co jest wstrząsające - ślady amfetaminy znaleziono w wielu miejscach w kabinie kierowcy. Była tam również deseczka do wciągania tego narkotyku - co może świadczyć o tym, że zażywanie tego narkotyku nie było jednorazowym incydentem, a spożywanie narkotyku odbywało się w kabinie."

Od kolejnych informacji na temat tego kierowcy włos jeży się na głowie, gdyż jak się okazuje, został on zatrudniony w maju 2019r., mimo że uprawnienia do kierowania autobusem przegubowym (trudniejszym w obsłudze) uzyskał miesiąc wcześniej. Co jednak najbardziej bulwersujące, od listopada 2014r. do marca 2018r. "był 13-krotnie karany za wykroczenia w ruchu drogowym, w tym za przekroczenie prędkości, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych". W tym czasie miał także odebrane prawo jazdy, które zdołał jednak odzyskać.

Jak do tak niespotykanego wypadku mogło w ogóle dojść? Jak to jest możliwe, że kierowcą autobusu miejskiego w stolicy dużego, europejskiego państwa, od kilkunastu lat rządzonego przez partię ludzi światłych, nowoczesnych, wykształconych, otwartych na wszelkie światowe i europejskie standardy, jest zwykły narkoman i pirat drogowy? W jaki sposób mogło dojść do zatrudnienia kogoś takiego?

Światło na tę sprawę rzucają nieco informacje podane przez serwis Infobus.pl

Otóż okazuje się, że ten młody kierowca był zatrudniony w firmie Arriva Polska, której właścicielem jest niemiecki Deutsche Bahn i która działa jako niezależny operator niektórych linii autobusowych w Warszawie. Możliwość taką uzyskała dzięki przetargowi rozpisanemu w styczniu 2018r., czyli jeszcze przed wyborami samorządowymi, kiedy miastem rządziła Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jednak 13 lipca 2018r. urzędnicy Zarządu Transportu Miejskiego wykluczyli Arrivę z tego przetargu, stwierdziwszy liczne nieprawidłowości: brak odpowiedniego zaplecza technicznego oraz niekompletną i nieprawdziwą dokumentację, w której podano ewidentnie zaniżony koszt utrzymania autobusów.

Ale okazuje się, że w mieście rządzonym przez Platformę Obywatelską wszystko jest możliwe - nawet to, że taka firma, mimo że z przetargu została wykluczona… to go wygrywa. W kwietniu 2019r., czyli już po tym, jak Rafał Trzaskowski wygodnie rozsiadł się w stołecznym prezydenckim fotelu, ZTM podpisuje umowę na obsługę 50 autobusów Solaris Urbino, opiewającą na kwotę 291mln zł.

Z głupia frant można by zapytać: a po co w ogóle jakaś niemiecka firemka kontrolowana przez Deutsche Bahn ma zarządzać flotą warszawskich autobusów? Nie lepiej, żeby to po prostu ZTM - skoro został do tego powołany i ma w tym doświadczenie - kupił autobusy, zatrudnił kierowców i woził ludzi, a zyski przeznaczał na nowe inwestycje, na premie dla pracowników lub w inny sposób sprawiał, by zostały one w Polsce?

Ktoś odpowie: bo na tym polega outsourcing, że Arriva wozi ludzi za stosunkowo niską cenę 7,44zł za wozokilometr, na czym miasto oszczędza. A ja na to odpowiem: niewiele wyższą cenę 9zł/wozokilometr oferują Miejskie Zakłady Autobusowe, z tym że one mają tę "wadę", że zatrzymują zyski w Polsce, co jest nie na rękę tym, którzy za wszelką cenę chcą realizować niemieckie interesy. A cena Arrivy być może dlatego jest tak niska, że zatrudniają kierowców z łapanki i kończy się tak, jak na załączonym obrazku.

Jest to tym śmieszniejsze, choć to śmiech przez łzy w obliczu tego, co się stało, że w 2019r. firma Arriva organizowała konferencję pod hasłem: "doskonałość oparta na kompleksowości". Ten ich copywriter musiał chyba wcześniej terminować w jakimś kabarecie!

Ja natomiast mam taki apel do Szanownych Wyborców Pana Trzaskowskiego. Moi drodzy, wybieramy prezydenta Polski. To znaczy, że jest to prezydent Polski, a nie Niemiec czy jakiegoś innego kraju. On ma realizować polskie interesy. Jasne, że nie można się zamykać na obcy kapitał, jeśli ma on ewidentnie korzystną ofertę. Ale czy naprawdę sądzicie, że Warszawa, jak również inne duże miasta nie są w stanie własnym sumptem skoordynować transport publiczny? Jakie korzyści przynosi współpraca z Deutsche Bahn, jeśli efektem tej współpracy jest katastrofa w ruchu lądowym? Jaki jest sens współpracy - od 2014r. z niemiecką spółką ITWH, która zarządza siecią kanalizacyjną w stolicy, skoro efekt jest taki, że widzimy "gejzery" na środku zalanych i niemal nieprzejezdnych warszawskich jezdni?

Czy naprawdę nie nabieracie podejrzeń, że coś tu ewidentnie "nie sztymuje", tzn. że politycy i samorządowcy z PO mają przedziwną predylekcję do faworyzowania niemieckich firm, co łączą też ze sceptycyzmem wobec projektów mogących choćby w niewielki tylko sposób zagrozić niemieckiej gospodarczej dominacji w Europie, jak np. projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego?

Wiem, że Rafał Trzaskowski jest przystojny, elokwentny, oczytany, że mówi dobrze po angielsku i po francusku. Czy jednak nie jest ważniejsze to, aby prezydent po prostu dał zarabiać Polakom, a nie jakimś dziwnym firmom zagranicznym, które oszczędzają na czym tylko się da, by jak najwięcej zyskać, a jak najmniej ponosić społecznej odpowiedzialności za wszelkie nieprawidłowości i błędy?

Mam nadzieję, że wezmą Państwo te moje spostrzeżenia pod uwagę.


Źródła:
https://www.tvp.info/48724157/jest-areszt-za-tragiczny-wypadek-autobusu-na-s8-kierowca-zmienil-zdanie

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Warszawa/Wypadek-autobusu-w-Warszawie.-Kierowca-byl-pod-wplywem-amfetaminy

https://www.rp.pl/Katastrofy/200629489-Kierowca-na-kilka-sekund-przymknal-oczy.html

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/warszawa-wypadek-autobusu-na-trasie-s8-prokuratura-kierowca-byl-pod-wplywem-narkotykow-4621144

http://infobus.pl/przegubowa-bitwa-warszawska-ztm-wyklucza-arrive-za-oszustwo-_more_106743.html

http://infobus.pl/arriva-wreszcie-z-umowa-w-warszawie-54-nowe-urbino-18-cng-_more_113809.html

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~kibic | 30 czerwca 2020, 21:35
Gratuluję i dziękuję z rzetelną analizę problemu. Szkoda, że w Jeleniej górze w przewadze są postkomunistyczne głupki o mentalności wasala. Zmienili tylko swego pana z Moskwy na Berlin i Brukselę.
~soclib | 1 lipca 2020, 8:14
Może byś się zajął pedofilią w twoim kościele katolickim. Może kantami w rządzie PiSu?
~PAD2020 | 1 lipca 2020, 9:18
Fajna analiza, dupowlizusy Niemców kwiczą
~Wanda L | 1 lipca 2020, 9:20
Poprawię nieścisłość (zapewne jest ich w tekście znacznie więcej). Arriva to nie firemka. We wrześniu 2018 zatrudniała 61845 pracowników w całej Europie, a jej siedziba mieści się w Sunderlend w Wielkiej Brytanii - właścicielem jest faktycznie DB. Cenię rzetelne dziennikarstwo.
Aligator | 1 lipca 2020, 15:30
Szanowna Pani Wando, pisząc o "firemce" miałem na myśli polską filię tej spółki. To określenie nie miało na celu podkreślenia jej wielkości, lecz miało wyrazić mój lekceważący stosunek do tego przedsiębiorstwa. Na podobnej zasadzie Pani mogłaby użyć wobec mnie określenia "facecik" i niekoniecznie odnosiłoby się to do mojego wzrostu. Szanowny Panie soclib, każdy pisze, o tym, co uznaje za ważne. Serdecznie zachęcam Pana do tego, by sam opisał Pan przypadki pedofilii w Kościele lub "kanty w rządzie PiS-u". Wtedy może i ja uznam te tematy za ważne. W tej chwili jednak w centrum mojego zainteresowania leżą strategiczne interesy Polski. Pozdrawiam i zachęcam wszystkich zwolenników PO do szerokiego wypowiadania się, ich głos jest mile widziany.
~soclib | 1 lipca 2020, 19:09
Proszę ;tylko czytać !//www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ks-isakowicz-zaleski-szokuje-w-nowej-ksiazce-kosciol-ma-byc-przezroczysty/rped8pg Co do przekrętow rządów PiSu dowiesz się niebawem .
Aligator | 1 lipca 2020, 20:54
Szanowny Panie soclib, jeśli ten link do artykułu kieruje Pan do mnie, to od razu informuję, że nie jestem zainteresowany tym tematem, gdyż wg mnie ma on niewielkie znaczenie w kontekście funkcjonowania całego państwa. Jeśli chce mnie Pan nim zainteresować, to niestety musi Pan sam przedstawić nurtujące Pana zagadnienie. W przeciwnym razie nasza dyskusja polegać będzie jedynie na przerzucaniu się linkami do artykułów zgodnych z naszymi poglądami, a nie wymianą poglądów.
~JPiSJPOJPSL: | 1 lipca 2020, 23:32
Abba ojcze....Prezydent dosc duzego kraju kleczal i tanczyl jak pajac na sznurku przed kim? Szeregowym ksiedzem, wykluczonym z redemptorystow. Latwiej bedzie napisac przed kim nie kleczal...Zas samorzady zobowiazane sa do oglaszania przetargow, ten warszawski polegal na kryterium cenowym. Tak wtedy mowila ustawa Prawo o Zamowieniach Publicznych. Nie to, co wasz guru-Lukasz Sz. zakupuje nieistniejace maski, respiratory etc. od firm-krzakow. Bez przetargu i bez odpowiedzialnosci (Kartonowa tarcza v1.0). I wszyscy (wyborcy Podpier**l i Spier**aj) mowia ok, on dobrze robi bo nam dal 300+, podatek+, 500+,oczko+,VAT+. Dobry pan, "ONI" tez kradli. A teraz sobie zyczycie waloryzacji "pincetplus" bo juz nie wystarcza na podstawowe zakupy-slowo klucz:dewaluacja wynikajaca z podazy. A male firmy tona
~qwerty | 3 lipca 2020, 15:04
Pisonka od kilku tygodni prowadzi ostrą kampanię na rzecz reelekcji du*y. na szczęście jeleniogórzanie się na to nie nabiorą.
Aligator | 3 lipca 2020, 21:30
Szanowny Panie "JPiSJPOJPSL", niestety nie podejmuję się polemiki na tak niskim poziomie. Sprowadzanie problemu przetargu na obsługę linii do konieczności spełnienia kryterium cenowego jest najczystszej postaci absurdem. To tak, jak ja bym stwierdził, że propaganda w TVP jest OK, bo "dziennikarze mają prawo mieć swoje poglądy". Również inne Pańskie stwierdzenia są lekko "od czapy". Wolałbym jednak, byśmy podczas dyskusji podchodzili do oceny tych spraw w sposób nieco bardziej analityczny, a nie sypali bez ładu i składu jakimiś "wiązankami" i wziętymi z sufitu oskarżeniami w stronę nielubianych polityków. Szkoda, że zwolennicy opozycji prezentują tak niski poziom jak ten zaprezentowany w dwóch ostatnich wypowiedziach.
krasnal99 | 4 lipca 2020, 16:13
Przewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej – Niezłomni, więzień polityczny PRL, poseł na Sejm RP I,II,III kadencji i członek Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego, Adam Słomka w czwartkowej rozmowie z Aldoną Zaorską na antenie telewizji internetowej PL1.TV stwierdził, że Rafał Trzaskowski „reprezentuje układ wprost funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, bo ich zatrudnia w urzędzie miasta (…) Jeden jest moim osobistym oprawcą zresztą (…) Trzaskowski powiedział, że to są fachowcy i będzie ich zatrudniał (…) to jest człowiek służb, zresztą rodzina jest z układu ubckiego”. Lider KPN powiedział też na antenie PL1.TV, że Konfederaci będą popierać w drugiej turze Andrzeja Dudę.
~kibic | 5 lipca 2020, 13:45
Pan Trzaskowski jest winien wypadku,odpowiada za zalanie miasta?Iloraz inteligencji budzi zastrzeżenia dla członków przewodniej partii.
Aligator | 5 lipca 2020, 15:40
Szanowny Panie kibic, Rafał Trzaskowski nie jest winien wypadku ani nie odpowiada za zalanie miasta, natomiast jako wieloletni prominentny polityk Platformy i od 2 lat prezydent stolicy jest współwinien braku odpowiedniej reakcji na te zdarzenia, zaniechań odpowiednich reform i nadzoru nad tymi inwestycjami, a także jest winien tego, że popierał to, co się działo przez lata kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz, kiedy np. budowano oczyszczalnię "Czajka" najdrożej jak tylko się dało, za to niezgodnie ze sztuką budowlaną i wbrew opinii ekspertów, których sami zatrudnili do wydania tych opinii. Nie widać u niego śladu refleksji. Jest to w gruncie rzeczy zadowolony z siebie bubek i goguś, który odsuwa od siebie wszystkie niewygodne pytania, za to oskarża Dudę o "wspieranie pedofili". Absurd!
~znów ja | 26 sierpnia 2020, 1:03
i to własnie co tu widzę przekonało mnie żeby bojkotować jelonkę ...

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja