« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 8 sierpnia 2020.Imieniny: Cypriana, Dominika, EmilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Tworzą dzieci idealne? Nowe możliwości sztucznego zapłodnienia

Autor: Kasia80
Środa, 7 czerwca 2017, 19:00
Choć to wydaje się nierealne, istnieje obecnie możliwość wyboru m.in. koloru oczu i włosów potomka. Stosując sztuczne zapłodnienie można bowiem sprawdzić geny i tym samym wpłynąć na wygląd dziecka. W Polsce niewiele się o tym mówi,ale jedna z klinik w Stanach Zjednoczonych już kilka lat temu stworzyła taką możliwość przyszłym rodzicom. Pozostaje jednak pytanie, czy jest to etyczne i jaki wpływ na człowieka będzie miał ten fakt.
W Polsce obecnie o takiej możliwości raczej nie ma mowy. Tym bardziej, że obecnie same In vitro wzbudza ogromne sensacje. Prawda jest jednak taka, że jeżeli ktoś nie zahamuje postępu nauki w tym kierunku, w końcu i w Polsce będzie można wpłynąć na wygląd potomka. Osobiście nie jestem przeciwnikiem sztucznego zapłodnienia, bo wiem, jak wiele małżeństw boryka się z problemem niepłodności. Uważam, że powinno się im pomagać. Sceptycznie podchodzę jednak do możliwości stworzenia dziecka, wedle upodobania rodziców. Istnieją bowiem obawy, że tego typu zabiegi „wymkną się spod kontroli” i rozpocznie się produkcja dzieci. Myślę, że tego chyba nikt nie chce.

Dodać trzeba, że wybór odpowiednich cech u dziecka, wiązałby się z dodatkowymi utrudnieniami, dlatego też mówi się, że raczej niewielu rodziców będzie zainteresowanych tą możliwością.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja