« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 14 sierpnia 2022.Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, MaksymilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

W szpitalu zarażają niemowlęta RSV

Niedziela, 26 grudnia 2021, 21:53
Na oddziale pediatrii jeleniogórskiego szpitala, kładzie się świadomie dzieci zdrowe razem z dziećmi zakażonymi wirusem RSV. Skutkiem czego, jest zakażenie wirusem RSV u 6 tygodniowego niemowlęcia.
Na oddziale pediatrii jeleniogórskiego szpitala, kładzie się świadomie dzieci zdrowe razem z dziećmi zakażonymi wirusem RSV. Skutkiem czego, jest zakażenie wirusem RSV u 6-tygodniowego niemowlęcia. Dziecku podawany jest tlen oraz kroplówki.
Czym jest wirus RSV?
Wirus RSV jest częstą przyczyną infekcji górnych dróg oddechowych i płuc. Atakuje zarówno dzieci, jak i dorosłych.
U niemowląt najczęściej powoduje groźne zapalenie oskrzeli, a w cięższych przypadkach płuc. Zakażenie może doprowadzić nawet do niewydolności oddechowej albo do astmy oskrzelowej.
(2) „U niemowląt poniżej 3 miesiąca życia choroba może przebiegać z bezdechami i niewydolnością oddechową. Kolejnym ważnym czynnikiem ryzyka ciężkiego przebiegu zapalenia oskrzelików jest wcześniactwo, szczególnie po przebytym noworodkowym zespole zaburzeń oddychania.”

15 grudnia skierowano dziecko w wieku 6 tygodni na SOR Pediatryczny jeleniogórskiego szpitala.
Dziecko wypisano ze szpitala 20 grudnia z objawami w postaci „'szmerów' na oskrzelach do leczenia domowego”.
Dziecko zostało przebadane podczas przyjęcia na oddział pediatryczny pod kątem zakażenia COVID-19 oraz RSV, wynik negatywny w obu przypadkach. Przez cały czas pobytu na oddziale, dziecko przebywało w pokoju razem z dzieckiem zakażonym RSV mającym tego zakażenia objawy.
Na pytanie skierowane zarówno do lekarzy jak też do pozostałego personelu na oddziale zajmującego się dzieckiem: czy zdrowe dziecko powinno przebywać
w jednym pomieszczeniu z zakażonym dzieckiem, padała odpowiedź: iż nie ma takiej możliwości aby się zaraziły bez bezpośredniego kontaktu.
Poniżej przedstawiam zalecenia w postępowaniu z RSV:


1. Zalecenia Konsultanta Krajowego w dziedzinie Pediatrii oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie Neonatologii w zakresie zasad zapobiegania zakażeniom wirusa RS w grupach wysokiego ryzyka
„Proponowany sposób postępowania
Postępowanie profilaktyczne
Na podstawie dotychczasowych doświadczeń bardzo istotnym elementem zapobiegania zakażeniom RSV jest edukacja rodziców, opiekunów i personelu medycznego dotycząca zmniejszania ryzyka ekspozycji i przenoszenia wirusa.”

oraz

2. „Kluczowe znaczenie dla zapobiegania szpitalnym zakażeniom RSV ma staranna higiena rąk i izolacja chorych. CDC opublikowało przegląd piśmiennictwa dotyczącego higieny rąk, na podstawie którego opracowano zalecenia dotyczące mycia rąk i stosowania płynów antyseptycznych przez chorych na zapalenie oskrzelików i osoby z otoczenia. Ręce należy myć po każdym bezpośrednim kontakcie z chorym, po zdjęciu rękawiczek i po kontakcie z przedmiotami znajdującymi się w bezpośrednim otoczeniu chorego. Jeśli ręce nie zostały w widoczny sposób zabrudzone, wystarczy przetrzeć dłonie alkoholowym środkiem antyseptycznym. Alternatywą jest dokładne umycie rąk. Dodatkowe metody kontroli zakażeń szpitalnych to: częste zmienianie rękawiczek, noszenie maseczek podczas bezpośredniego kontaktu z chorym oraz izolowanie poszczególnych chorych lub grup chorych RSV dodatnich i przydzielanie do opieki nad nimi personelu niemającego kontaktu z innymi chorymi. W kontaktach z chorymi na zapalenie oskrzelików wszyscy lekarze powinni dawać przykład przestrzegania zasad higieny rąk i je propagować. Lekarze muszą znać aktualne zasady profilaktyki i leczenia zapalenia oskrzelików obowiązujące w instytucji, w której pracują.”

W nocy z 23 na 24 grudnia dziecko ponownie trafiło na SOR Pediatryczny jeleniogórskiego szpitala,
z niską saturacją, po wymiotach powodowanych spazmatycznym kaszlem.
Przypomnę: dziecko mające raptem 7 tygodni.

25 grudnia okazało się, iż dziecko zostało zakażone wirusem RSV. Pomimo tego, iż 90% oddziału było wolne, położono do tego dziecka, do tego samego pokoju, dopiero co przyjęte zdrowe dziecko
(nie mające zakażenia RSV)…

Zatem przez celowe działanie, w postaci umieszczania zdrowych i chorych dzieci
w tym samym pomieszczeniu, doprowadzono do zakażenia przynajmniej jednego dziecka wirusem RSV.
Obecnie zgłaszają się kolejni rodzice z podobnymi historiami jakie miały miejsce na jeleniogórskiej pediatrii.

Nie jest to oczywiście koniec tej sprawy.
Proszę o kontakt rodziców dzieci, które zostały zarażone nie tylko wirusem RSV ale też innymi w WCSKJ, jak też w temacie warunków panujących na oddziale pediatrycznym: wojciech.leszczyk@gmail.com
Ktoś z lenistwa lub głupoty postanowił narażać życie i zdrowie najmniejszych, bezbronnych dzieci.


Aby skomentować całą tę sytuację, posłużę się cytatem:

„Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić państwa (org.: pańskie) postępowanie”

C.K. Dezerterzy reż. J. Majewski

Ad.1 http://www.korektorzdrowia.pl/wp-content/uploads/zalecenia-neonatologia-kl-11.09.12.pdf
Opracował Zespół Ekspertów w składzie:
- prof. dr hab. n. med. Paweł Januszewicz, dr n. med. Marek Migdał
Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka", Warszawa
- prof. dr hab. n. med. Janusz Gadzinowski, dr n. med. Jan Mazela
Akademia Medyczna, Poznań
- prof. dr hab. n. med. Jacek Pietrzyk
Collegium Medicum, Uniwersytet Jagielloński, Kraków
- prof. dr hab. n. med. Urszula Godula-Stuglik
Akademia Medyczna, Zabrze
- doc. dr hab. n. med. Jacek Wysocki, dr n. med. Mariola Schwartz
Specjalistyczny ZOZ nad Matką i Dzieckiem, Poznań
- doc. dr hab. n. med. Andrzej Piotrowski
Akademia Medyczna, Łódź
- dr n. med. Piotr Korbal
Wojewódzki Szpital Zespolony, Bydgoszcz
- dr n. med. Andrzej Pogorzelski
Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc, Rabka
- dr n. med. Ewa Gulczyńska
Instytut "Centrum Zdrowia Matki Polki", Łódź
Ad.2 Artykuł ukazał się oryginalnie w Pediatrics in Review, Vol. 30, No. 10, October 2009, p. 386: Bronchiolitis, wydawanym przez American Academy of Pediatrics (AAP). Polska wersja publikowana przez Medical Tribune Polska

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Gość | 27 grudnia 2021, 4:19
Podejrzewam że pan zmyśla wręcz na pewno wiem. To jest szpital, idziesz z zapaleniem oskrzeli wrócisz z jelitowka. Nie mieli innego wyjścia musieli położyć Dziecko z rsv z innym chorym. Zazwyczaj są dzieci rozdzielane. Nie było miejsca. A jak było to pewnie były dzieci z np jelitowka gdzie niE chcieli kłaść rsv z jelitowka. Nie podoba się personel szpitala wychodzę i jade gdzieś indziej a nie pcham się do szpitala w Jeleniej Górze. To jest człowiek i jeżeli odzywasz się chamsko z zadaniami to i ten człowiek też taki będzie.wiec zastanówcie się jacy wy jesteście i nie jeździj człowieku do tego szpitala to w innym mieście po co tu jedziesz jeżeli personel nie odpowiada. Był pan na na oddziale widział pan miejsce gdzie kto z jakimi objawami lezy? Przejdzie sie człowieka do WC i inny wirus
~Gość | 27 grudnia 2021, 4:20
Inny wirus może być przyniesiony. To jest szpital i wirusów pelno.
~Daser | 27 grudnia 2021, 10:32
Do komentarzy powyżej, wam chyba coś spadło na głowę. Każą wam łazić po sklepach maskach a na oddziale kładą chore i zdrowe dzieci razem. Mam nadzieje że ktoś zdrowo beknie za to co się wydarzyło.
~Anonimowy | 27 grudnia 2021, 13:21
Za pierwszym razem łóżka były pełne, za drugim razem kiedy wyszedł pozytywny wynik dziecka rsv zostało położne z dzieckiem, u którego nie wykryto rsv, a WSZYTSKIE pokoje były wolne, ponieważ wypuszczono dzieci przed świetami, dopiero zaczęłyśmy prosić personel, aby dzieci odizolować, bo przecież wszytskoe pokoje wole- wtedy dzieci położyli osobno, niestety dzieci zdążyły pobyć razem cała noc i cały dzień.
~Ser | 27 grudnia 2021, 19:40
Postawił Pan zarzut na podstawie.. właśnie - czego? Ile osób Pan słuchał? Rozmawiał Pan z lekarzami? No właśnie... To takie pisowskie. Ty razem może to Pana drogo kosztować.
~michal111 | 27 grudnia 2021, 21:47
Boże minęło dopiero 7 tygodni a ojciec juz zeswirował. Wyluzuj trochę bo masz 25 lat jeszcze odpowiedzialności za to dziecko...
~Do ser | 28 grudnia 2021, 0:27
przeczytaj co jest napisane w tekście, nikt nie mając dowodów nie zrobiłby takiej awantury, politykę odłóż na bok.
~tak trzeba ... | 29 grudnia 2021, 9:43
To jest zdarzenie wymagające pilnego rzetelnego wyjaśnienia z urzędu przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jeleniej Górze . Rodzice maja prawo złożyć w tej sprawie doniesienie do prokuratury lub cywilny pozew o odszkodowanie
~MX | 30 grudnia 2021, 7:40
W szpitalu zaraża się przede wszystkim Covidem , zobaczcie co się dzieje na SOR i na Neurologii.Pacjenci zarażają się nawzajem, personel SORu nie stosuje środków ochrony i przemieszcza się od zakażonych do zdrowych i na odwrót. Do szpitala wszyscy wchodzą jak chcą, nie ma żadnego reżimu sanitarnego, podczas gdy w pobliskich szpitalach nikt się nie prześlizgnie niepowołany do środka. To co się tam dzieje to jeden wielki bor-del-lo bum-bum.
~qer | 30 grudnia 2021, 11:56
Zobaczcie jak działają szpitale w innych miastach. Tutaj Bolesławiec: http://www.zozbol.eu/index.php?act=strona&id=26 Do Jeleniej powinien wparować prokurator.
~Chris | 31 grudnia 2021, 16:53
Cały czas jest mowa o zdrowym dziecku. Pytanie zasadnicze co zdrowe dziecko robi w szpitalu, i po kiego grzyba rodzice ze zdrowym dzieckiem jada na sor?
~pediatra emeryt | 11 lutego, 22:58
Dlaczego nikt nie wspomni o pobycie rodzica razem z dzieckiem w szpitalu. często głównym żódłem przenoszenia infekcji jest rodzic,któremu trudno się podporządkować do zasad reżimu sanitarnego.Rodzice integrujący się na korytarzu miedzy sobą są często głównym przenosicielem infekcji.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja