« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Wtorek, 25 stycznia 2022.Imieniny: Elwiry, Miłosza, PawłaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Wszystkie kryzysy Kaczyńskiego

Autor: RobertObaz
Wtorek, 30 listopada 2021, 13:18
Prawo i Sprawiedliwość czuje się jak ryba w wodzie jeśli chodzi o kryzysy, które wywołuje. Czy można pójść o krok za daleko i stracić kontrolę nad wyzwaniami i zagrożeniami dla bezpieczeństwa ekonomicznego i społecznego państwa? Okazuje się, że tak szczególnie gdy, patrzy się na sprawy w oderwaniu od rzeczywistości, którą żyją mieszkańcy naszego kraju.
Dzisiaj mamy największą inflację w XXI wieku, która wynosi ponad 7,7% i jest znacznie wyższa od tego co przewidywali eksperci. Dodatkowo problemem jest słaby złotówka, która przełoży się dla tysięcy z nas na wyższe raty kredytów. NBP osłabiał krajową walutę nawet wtedy, kiedy złoty już był słaby, tylko po to, aby zwiększyć dywidendę Narodowego Banku Polskiego do budżetu. Do tego doszedł konflikt rządu z Komisją Europejską o praworządność, wstrzymanie środków w ramach KPO oraz groźba Polexitu.

Lewica dostrzegła te problemy wcześniej i złożyliśmy konkretne propozycje już miesiąc temu w tym postulat: czasowej obniżki akcyzy na paliwo. Wtedy prezes Jarosław Kaczyński krytykował ten pomysł, a dzisiaj rząd go wprowadza. Nowa Lewica zaprezentowała systemową obniżkę VAT – wiedzieliśmy bowiem, że obniżka punktowa w postaci tylko VAT na gaz to za mało! Rząd już od lat mówi o rekompensatach to trzeba je w końcu wprowadzić! Dzisiaj PiS przedstawia niejasne rozwiązania w postaci dodatku osłonowego nie podając żadnych konkretów.

Lewica ma jasny postulat - rekompensaty dla wszystkich gospodarstw domowych za ceny energii elektrycznej i gazu - rząd musi na to przeznaczyć co najmniej 7,5 mld zł. Skąd na to pieniądze? Rząd zyskuje na drożyźnie przez większe wpływy z VAT. Tylko w 2021 roku wpłynęło 33 mld zł więcej. PiS stać na stworzenie odpowiedzialnej społecznie osłony i zbicie inflacji.

Jeśli tego mało to warto wspomnieć o paraliżu decyzyjnym w sprawie obostrzeń ograniczających rozprzestrzenianie się Covid-19. Okazuje się, że z perspektywy bezpieczeństwa zdrowotnego zaszczepieni stali się zakładnikami antyszczepionkowców. Natomiast to co proponuje Minister Niedzielski to kpina. Wysyłanie smsów do osób niezaszczepionych nawet nie można nazwać półśrodkiem. Przypomnę, że stoimy przed momentem rozprzestrzeniania się nowej mutacji Covid-19 - omicrona.

Z tego wszystkiego wypływa cenna lekcja, że kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Kryzysy i kryzysiki wywoływane przez PiS nakładają się z wyzwaniami globalnymi a paraliż decyzyjny i strach przed spadkiem poparcia dodatkowo związują Kaczyńskiemu ręce.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Hose | 30 listopada 2021, 13:55
"Okazuje się, że z perspektywy bezpieczeństwa zdrowotnego zaszczepieni stali się zakładnikami antyszczepionkowców." - Przecież zaszczepieni są uodpornieni, a my, niezaszczepieni, umrzemy w pierwszej możliwej chwili.
~Kaśka | 30 listopada 2021, 14:11
To wspaniale,że PISowi coraz gorzej się rządzi i ich działalność prowadzi do ruiny bo na to zasłużyli. Czego się nie tkną to skutki są fatalne - tylko się cieszyć bo wreszcie widać,że do niczego się nie nadają. Niestety radość psuje fakt, że żyjemy tu i teraz, mamy świadomość postępującej ruiny kraju i naszego życia, nie widać żadnych perspektyw, nadzieja już prawie umarła. Nawet najlepszy rząd w przyszłości będzie potrzebował 20 lat na naprawienie tej demolki a zadłużenie kraju dotknie kilkanaście przyszłych pokoleń. W tym kraju naprawdę nie chce się i nie można normalnie żyć.
~efi | 30 listopada 2021, 14:29
Kto by pomyślał dwa trzy lata temu, że kawałek szmaty na gumkach zmieni oblicze ziemi " Tej Ziemi" i nie tylko...
~Do Kaśki | 30 listopada 2021, 14:40
Jesteś bardzo sfrustrowana może powinnaś udać się do psychologa po poradę.
~jajacek | 30 listopada 2021, 15:36
Kaczor rządzi przez chaos, im głupiej tym lepiej
~Kaśka | 30 listopada 2021, 15:37
Rykowisko to dyskusje merytoryczne stąd proponuję uwagi dot. ekonomii i sytuacji w kraju a nie stanu psychicznego komentujących /zresztą uzasadnionego okolicznościami/.Inaczej szkoda czasu na komentowanie.
~pokaż program tej swojej bandy | 30 listopada 2021, 16:00
Panie Opas zajmij się pan nawożeniem kartofli a nie kontestowaniem ludzi i to w dziedzinach o których nie masz pan nawet najmniejszzego pojęcia !!!! Pięknie jest krytykować /w zasadzie to krytykanctwo/ i za nic nie odpowiadać !!!
~paradise | 30 listopada 2021, 16:41
PO rządziła z lewicą w latach 2007-2015 POdwyższony wiek emerytalny, zajumane przez Tuska nasze składki z OFE, czas upadku i klęski, zamrożone podwyżki w budżetówce, emerytury były podwyższane o 5 zł, co osobiście ogłaszał psychol Tusk. Za rządów PIS Polska stała się silna, bogata i wolna. Never more PO and comunists, PIS is The Best.
~soclib | 30 listopada 2021, 16:55
Mejza Bonkowski Misiewicz Sasin Piebiak Obajtek Suski Szumowski Gliński Czarnek Cieszynski Czarnecki Zalewska Kempa Kuchciński Suski Sobolewski Macierewicz Ziobro Święczkowski Wójcik Kurski Kaminski Kowalski Witek Tchórzewski Pawłowicz Piotrowicz Pawłowska Morawiecki Kaczyński Sami kryształowo czyści, prawdomowni ,uczciwi katolicy.
~Lenin w Polsce | 30 listopada 2021, 18:03
No i LEWICA ma nadal problem, a tak się starają i NIC nie mogą, tych których popierają nie mają zaufania u większości Narodu, komuny nie da się przywrócić. Ofert Lweica też wiele nie ma, a ci co są w UE raczej szkodzą Polsce i Polakom i to się mści na poparciu.
~Tak | 30 listopada 2021, 18:08
Opłata za śmieci o 200 procent zafundowana przez miasto, i wzrost podatków od nieruchomości.
~Mnn | 30 listopada 2021, 19:14
Pan Obaz zapomniał, że komuna się skończyła, jak chce obostrzeń to niech wprowadzi u siebie w rodzinie, a nas zostawi w spokoju, niczym nie różnicie się od pisu, po,psl czy hołowni w zamykaniu ludzi
~jjjjj.jjj | 1 grudnia 2021, 9:14
Kaczyński swoją piramidę władzy stworzył z hien, szakali, cynicznych oszustów, przekupionych i ślepych wazeliniarzy, czyli takich jak on sam, państwo bandyckiego pseudoprawa.
~Kaśka | 1 grudnia 2021, 10:27
w nawiązaniu do sytuacji, perspektyw, stanów psychicznych i możliwości życia w tym kraju proponuję taką dzisiejszą perełkę: https://tvn24.pl/polska/polski-instytut-rodziny-i-demografii-opozycja-krytykuje-projekt-ustawy-5509446. Na razie emigracja do Afganistanu nam nie grozi ale do każdego normalnego kraju tak. W kraju zostaną obłąkani klerykalni fundamentaliści i Kaczyński z kotem /nomen omen/.
~Dorsz | 1 grudnia 2021, 10:59
Kryzysy, kryzysiki PiS; ale jakoś Lewica nie zyskuje u wyborców. Totalna opozycja, oprócz obrzydzania PiS, nie ma niczego do zaproponowania w zamian. Jest prawdopodobne, że obecny rządz straci władzę; ale nie dlatego, że źle rządzą, ale dlatego, że uda się opozycji przekonać młode pokolenie do "ciepłej wody w kranie" i "poprawności politycznej", które to zjawiska pozwolą żyć młodym dotychczasowo beztroskim życiem. Nic bardziej mylnego; ale muszą się [przekonać na własnej skórze.
~Gościu | 1 grudnia 2021, 11:00
Kasiu wypowiadaj się częściej. Rykowisko opanowali "talibo katole" i nawet nie chce się czytać opinii. Zgadzam się w 100% z Tobą i posłem Obazem. Miło jest poczytać mądrych ludzi. Pozdrawiam.
~gość | 1 grudnia 2021, 11:09
Następny bajkopisarz wydawać kolejne miliardy których nie ma i głosić hasła docierające do tępaków ,wszystkie kryzysy w tym kraju są waszym dziełem polityków którzy tak naprawdę są jedną kliką ,każda instytucja w tym kraju jest pod nadzorem partyjnym ,wszystkie instytucje takie jak NBP,KNF,ministerstwa zamiast zapobiegać kryzysom wywołują je celowo po to żeby cały czas wywoływać u ludzi strach i udawać że Im pomagają rzucając ochłapy z tego co Im ukradli, Ci co podpisują podwyżkę Swojemu kolesiowi o 7800 zł są złodziejami którym pan też podaje rękę przy każdej okazji ,wszyscy kłamiecie ,kłamiecie ,kłamiecie i tylko zrzucacie winę na innych a potem robicie to samo macie jeden cel utrzymanie struktur za wszelką cenę nawet największego kryzysu WY NIGDY NIE TRACICIE TRACĄ ZWYKLI LUDZIE
~PIS | 1 grudnia 2021, 16:18
pandemie mamy pod katrola cały czas dostawiamy łóżka otwieramy szpitale tymczasowe i najważniejsze powiekszamy cmentarze
~***** *** | 1 grudnia 2021, 19:15
A słowniki ortograficzne i gramatykę zatrzymała nam KAS, bo uznali to za wiedzę tajemną ("pandemie mamy pod katrola cały czas ") :P Reforma czarnka z Ciemnogrodu jeszcze nie działa, a już trolle z przywileje i skandale zapominają o ustawie o ochronie języka polskiego.... P.ośle Obaz-przestańcie bić pianę, świnię od koryta można oderwać tylko batem lub granatem. Niestety, wszyscy jesteście tacy sami-chorągiewki, ziobro zasad moralnych i przyzwoitości. Czekam na wiatr, co rozgoni...
~hi hi | 2 grudnia 2021, 12:17
cZŁEK ,KTORY RAZ ZDRADZIŁ ,,MOŻE ZDRADZAĆ DALEJ .a JEGO SZEF ŁGARZ ,.NIE ODDAŁ MANDATU.
~aaaby | 3 grudnia 2021, 10:30
Kaczyński jest jak ten baron co sam się chce za włosy wyciągnąć z topieli
~do rozpuku | 3 grudnia 2021, 16:00
Ze względu na ujawnione ostatnio przekręty i korupcje w KE i TSUE jest obecnie niepowtarzalna okazja aby nie dziamgolić i płakać tylko rozpędzić to towarzystwo a wszelkie uwagi i zalecenia unijnych skorumpowanych przekrętów kwitować tylko głośnym śmiechem !!!!

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja