Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 3772
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Z pamiętnika jeleniogórskiego czytelnika część kolejna

Autor: roxettetylosand1991
Czwartek, 21 marca 2024, 12:58
Książnica Karkonoska to jedno z tych miejsc na mapie naszego miasta, które uwielbiam odwiedzać i jednocześnie trochę się go "boję" z tej przyczyny, że zawsze znajdę książkę, lub nawet książki, które absolutnie warte są przeczytania, ale też i godne polecenia. Tak też stanie się i tym razem Drodzy Państwo...

Dziś bowiem mam do polecenia dwie książki-jedną dla dorosłych i drugą dla dzieci.

Pierwsza autorstwa znakomitego włoskiego przyrodnika i paleontologa Alberto Angeli, który z niezwykłą dokładnością łącząc, naukowe fakty, ciekawostki i lekką powieść stworzył niebywale interesującą książkę o tytule "Pompeje-trzy ostatnie dni", ukazująca historię miasta na krótko przed zniszczeniem go przez wybuch wulkanu w 79 r. n.e. Nie jest to łatwa książka, gdyż i objętość i nagromadzenie wielu informacji "zmusza" czytelnika, do znalezienia odpowiednio wystarczającej ilości czasu na relaks i czytanie, wręcz jej pochłanianie. Do tego przepiękna fotograficzna rekonstrukcja miejsc, w których toczy się akcja, zachęca do natychmiastowej wycieczki i odwiedzin tego miejsca.
Drugą pozycją godną polecenia jest znaleziona w dziale dziecięco-młodzieżowym filii nr 4 Książnicy Karkonoskiej przy placu Piastowskim książka autorstwa Sam Sedgman z ilustracjami Sam Brewster "Świat pociągów" z fascynującym opisem 12 niezwykłych podróży pociągiem przez 12 różnych krajów. To historie nie tylko linii kolejowych, ale również ciekawostek przyrodniczych, czy kulturowych na temat danego kraju. Znajdziemy tu także pozostałe dodatki także inżynieryjne, architektoniczne, które nie tylko zachęcą dzieci, ale i dorosłych do wybrania najpiękniejszej, niezapomnianej podróży.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group