« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 11 lipca 2020.Imieniny: Benedykta, Karoliny, Olgi, PelagiiNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Zdrowa – niezdrowa żywność

Autor: jola32
Środa, 8 marca 2017, 16:44
CETA, czyli umowa handlowa między UE, a Kanadą ma wielu przeciwników w Polsce i Europie. Mimo to 15 lutego 2017 roku Parlament Europejski zagłosował za przyjęciem jej. Niejasności wynikających z tego faktu wymienia się wiele, ja jednak najbardziej obawiam się problemów z żywnością. Już teraz sporo czasu zajmuje mi znajdowanie odpowiedniej jakości warzyw i owoców. Jeżeli faktycznie w polskich marketach pojawią się znaczne ilości produktów GMO może być jeszcze gorzej.
Zauważyłam, że na ogół problem żywności pojawia się wraz narodzinami pierwszego dziecka. Najpierw bowiem mama stara się żywić zdrowo, później wartościowych składników szuka dla swojej latorośli. Cóż jednak oznacza pełnowartościowe odżywianie w dzisiejszych czasach. Wiadomo - trzeba unikać cukru i nie spożywać mięsa w nadmiarze (choć w tej kwestii istnieją różne opinie). Dietetycy zalecają jadanie różnego rodzaju kasz i oczywiście dużej ilości warzyw i owoców. Tu już zaczynają się poważne problemy. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie sprzedawane produkty nadają się do spożycia. Choć może się to wydawać przesadzone to wspominają o tym również lekarze.

- Oficjalnie pewnie nikt tego nie powie, ale gdy poszedłem do lekarza z moją nastoletnią córką, której nadmiernie rosły piersi, lekarz kazał mi kupować wyłącznie drób od zaufanej gospodyni. Okazało się bowiem, że hormony wzrostu i inne składniki negatywnie wpływały na jej rozwój – mówi anonimowo 40-letni Andrzej . – Wiem, że podobne problemy mają również rodzice małych dzieci.

Z warzywami i owocami z kolei bywa tak, że czasami uczulają nie one same, a nawozy, którymi je podlano.

- Lekarka zaleciła mi, abym pierwszych, podawanych dziecku warzyw i owoców nie kupowała w sklepach, żebym dokładnie wiedziała, co wywołuje alergię – mówi mama sześciomiesięcznej Jagody.

Takich przykładów można oczywiście mnożyć. Poza tym podobne problemy dotyczą również ryżu czy innych produktów, które mogą zawierać m.in. metale ciężkie. Dlatego też z obawą patrzę w przyszłość, w której na polskich stołach mogą pojawić się duże ilości żywności GMO. Być może nikomu nie zaszkodzi, ale skoro nie ma w tej kwestii pewności, po co ryzykować?

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Real | 8 marca 2017, 17:29176.*.22.254 (176.*.22.254)
W UE przy hodowli zwierząt, tutaj akurat jest przykład drobiu, nie wolno stosować hormonów wzrostu czy antybiotyków. Jeśli odpowiednie służby taki proceder wykryją, to producent dostanie wysoką karę finansową. Jak hodowca tak robi to łamie prawo. Stosunkowo łatwo wykryć w takim mięsie produkty rozkładu hormonów wzrostu, czy antybiotyków. To są mity, że drób jest nafaszerowany zw. chemicznymi. Metale ciężkie zawierają głównie duże ryby, typu tuńczyk.
~niestety | 9 marca 2017, 8:1581.*.59.34 (81.*.59.34)
Do ~Real | Wczoraj, 17:29 | Kontrole dotycza malych polskich przedsiebiorstw. Wielkie korporacje sa chronione przez ukaldy polityczne.
~wtf | 9 marca 2017, 10:0581-*-5-253.adsl.inetia.pl (81.*.5.253)
Wypociny kolejnej nawiedzonej zeschizowanej mamuśki na punkcie karmienia swojego dzieciaka.Nie wczuwaj się tak ,jak skończy naście lat to i tak będzie żarł to co zechce,najpewniej śmieciowe jedzenie przy którym gmo to pikuś .

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja