Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 11657
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Zlot Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków na Jurze

Autor: DBMaciek
Środa, 13 października 2021, 21:12
W miniony weekend grupa 43 osób z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków znów zawitała na Jurę Krakowsko-Częstochowską.

Podczas poprzedniej wiztyty 2 lata temu zwiedzali północną część Jury. Tym razem postanowili spenetrować część południową. Baza wypadowa znajdowała się w miejscowości Domaniewice (powiat olkuski) w Hostelu Jurajskim.

W sobotę po wspólnym śniadaniu udaliśmy się do Zamku Korzkiew, następnie odwiedziliśmy Pustelnię Błogosławionej Salomei wraz z kościołem pw. Wniebowzięcia NMP, zamek w Pieskowej Skale i znajdującą się po sąsiedzku Maczugę Herkulesa - wylicza Maciej Pawlik, rzecznik DTMZ - Potem zawitaliśmy do zamku w Ojcowie i przeszliśmy Doliną Prądnika od zamku do Bramy Krakowskiej.

W niedzielę, gdzie na śniadanie była oczywiście jajecznica, Grupowicze udali się na zwiedzanie zamków Rabsztyn oraz Tenczyn. Potem pojawili się jeszcze w Olkuszu, gdzie podziwiali zabudowę Śródmieścia wraz z murami miejskimi i na Pustyni Błędowskiej.

- Wszystkim 43 osobom, uczestnikom kolejnego spotkania Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków na Jurze, serdecznie dziękuję za udział w zlocie - mówi Robert Matwiejów, szef Grupy - Podczas spotkania, ktoś obliczył że to był nasz jubileuszowy 50 "duży" zlot. Szczególne podziękowanie składam: Agnieszce Kowalskiej, Iwonie Wójcik, Radosławowi Wójcikowi i Andrzejowi Nowaczykowi za pomoc w organizowaniu "super wypasionego" miejsca zakwaterowania oraz zabytkowych miejsc docelowych. Również dziękuję Panu Jackowi Sypieniowi za materiały dydaktyczno - historyczne, które udostępnił uczestnikom zlotu.

Kolejny zlot Towarzystwa planowany jest na przełom 2021 i 2022 roku. Odbędzie się w Pałacu Książęcym we Wleniu i będzie to coroczny tradycyjny, wigilijno-noworoczny zlot. Grupa planuje też w przyszłym roku ponownie zawitać do Domaniewic i zwiedzać fortyfikacje okolic Krakowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group