« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 1 lipca 2022.Imieniny: Haliny, Marcina, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Zlot Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków na Jurze

Autor: DBMaciek
Środa, 13 października 2021, 21:12
W miniony weekend grupa 43 osób z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków znów zawitała na Jurę Krakowsko-Częstochowską.
Podczas poprzedniej wiztyty 2 lata temu zwiedzali północną część Jury. Tym razem postanowili spenetrować część południową. Baza wypadowa znajdowała się w miejscowości Domaniewice (powiat olkuski) w Hostelu Jurajskim.

W sobotę po wspólnym śniadaniu udaliśmy się do Zamku Korzkiew, następnie odwiedziliśmy Pustelnię Błogosławionej Salomei wraz z kościołem pw. Wniebowzięcia NMP, zamek w Pieskowej Skale i znajdującą się po sąsiedzku Maczugę Herkulesa - wylicza Maciej Pawlik, rzecznik DTMZ - Potem zawitaliśmy do zamku w Ojcowie i przeszliśmy Doliną Prądnika od zamku do Bramy Krakowskiej.

W niedzielę, gdzie na śniadanie była oczywiście jajecznica, Grupowicze udali się na zwiedzanie zamków Rabsztyn oraz Tenczyn. Potem pojawili się jeszcze w Olkuszu, gdzie podziwiali zabudowę Śródmieścia wraz z murami miejskimi i na Pustyni Błędowskiej.

- Wszystkim 43 osobom, uczestnikom kolejnego spotkania Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków na Jurze, serdecznie dziękuję za udział w zlocie - mówi Robert Matwiejów, szef Grupy - Podczas spotkania, ktoś obliczył że to był nasz jubileuszowy 50 "duży" zlot. Szczególne podziękowanie składam: Agnieszce Kowalskiej, Iwonie Wójcik, Radosławowi Wójcikowi i Andrzejowi Nowaczykowi za pomoc w organizowaniu "super wypasionego" miejsca zakwaterowania oraz zabytkowych miejsc docelowych. Również dziękuję Panu Jackowi Sypieniowi za materiały dydaktyczno - historyczne, które udostępnił uczestnikom zlotu.

Kolejny zlot Towarzystwa planowany jest na przełom 2021 i 2022 roku. Odbędzie się w Pałacu Książęcym we Wleniu i będzie to coroczny tradycyjny, wigilijno-noworoczny zlot. Grupa planuje też w przyszłym roku ponownie zawitać do Domaniewic i zwiedzać fortyfikacje okolic Krakowa.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja