« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 11 kwietnia 2021.Imieniny: Filipa, Jaromira, LeonaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Żyd, gej, Papież i chrześcijańskie miłosierdzie

Autor: Obserwator
Wtorek, 20 marca 2018, 13:21
Czy można sobie wyobrazić coś gorszego, niż gej? Trudno. A coś gorszego, niż (dziś w niektórych środowiskach) Żyd? Też niełatwo. Tym trudniej przyjąć, że jest ktoś taki, jak Żyd i gej w jednym, w dodatku Polak z pochodzenia, a do kompletu – że odnosi sukcesy jako ambasador.
Oczywiście, że nie ambasador Polski, tylko Kanady. Jesteśmy społeczeństwem bardzo tolerancyjnym, ale są przecież granice tej tolerancji. A nasz rodak, Artur o swojsko brzmiącym nazwisku Wilczyński reprezentuje Kanadę. Ambasador Kanady w Norwegii – Żyd i żonaty gej z Polski.

Nasza, znana szeroko w świecie tolerancja, z gruntu katolicka, ma swój specyficzny koloryt. Dowodzi tego choćby modlitwa Księdza Profesora Edwarda Stańka, który wzbudził spore zainteresowanie nawet w swoim własnym środowisku, bo modlił się – w skrócie – o to, żeby Papież Franciszek zmądrzał, albo umarł. Podkreślał przy tym, że modli się o szczęśliwą śmierć Papieża, bo szczęśliwa śmierć, to łaska. W zasadzie więc Ksiądz Profesor modlił się wyłącznie o łaskę.

W średniowieczu, w czasie turniejów rycerskich, każdy rycerz miał przy sobie sztylet zwany „mizerykordia”. Kiedy zwalił już kopią swego przeciwnika z konia, a jeszcze było mu mało, to powalonemu wbijał w gardło ten sztylet i rozwiązywał problem na wieki amen. Taki sztylet miłosierdzia, żeby się już przeciwnik długo nie męczył. Odnoszę zadziwiające wrażenie, że modlitwa Księdza Profesora ma pełnić tę samą funkcję.

Żeby uniknąć posądzeń, że coś przekręcam, zacytuję za publicznymi mediami święte słowa Księdza Profesora: „Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni – modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca”.

Ksiądz Profesor publicznie stwierdził, że Papież błądzi, mylnie interpretując miłosierdzie Chrystusa, głownie co do mahometan. Nieomylnie interpretujemy pojęcie miłosierdzia tylko my, Polacy, bo wiemy, że pod Wiedniem spuściliśmy manto muzułmanom. Mając (wprawdzie kilkaset lat temu, ale zawsze) bezpośredni kontakt z tymi innowiercami wiemy lepiej od Papieża, jacy oni są. Ksiądz Profesor wytknął też w homilii inne błędy Papieża, z czego wynika, że ten ostatni niekoniecznie nadaje się do swojej roboty, skoro sadzi takie byki, jeden za drugim.

Bogu należy dziękować, że Ksiądz Profesor Edward Staniek zostawił Papieżowi jakąś alternatywę i wygłaszając tę homilię w królewskim mieście Krakowie dał Papieżowi szansę, by ten się opamiętał i zmądrzał. W przekazach nie ma nic o tym, czy wyznaczył jakiś czas na podjęcie działań Papieża w tym kierunku, ale sądzić należy, że Papież powinien zacząć mądrzeć „bezzwłocznie”. Kościół katolicki ma dwa tysiące lat tradycji i w niektórych sprawach wykazuje nieprawdopodobną cierpliwość, ale Ksiądz Profesor – który zapewne modli się żarliwie w każdej sprawie –już nie musi być tak cierpliwy, jak jego Kościół.

Jest pewien dowcip świetnie ilustrujący tę sytuację: Czym się różni kibic Legii od Pana Boga? Otóż – kibic Legii nie przebacza. Ksiądz Profesor Staniek zachowuje się tak, jakby już siedział na „żylecie” (dla niewtajemniczonych – „żyleta” to sektor stadionu przeznaczony dla najbardziej zawziętych kibiców Legii).

Najchętniej spytalibyśmy Księdza Profesora o co by się pomodlił w przypadku ambasadora Artura Wilczyńskiego. Ale nie jesteśmy aż tak wrogo nastawieni do Pana Ambasadora i nie życzymy mu tak źle, by wnosić do Księdza Profesora o modlitwę w jego intencji.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~jaka | 20 marca 2018, 13:25
religja taki ksiądz!!!!
~do : autora - Obserwatora | 20 marca 2018, 13:45
Obserwując Pana/ Pani nadaktywność medialną, dobór i wagę tematów i argumentów, mam tylko dwa pytania. Po pierwsze, czy był Pan lub Pani właścicielem magla? Jeżeli nie to czy był " aktywnym uczniem", którego "charakterystykę" podaję z netu? A oto cytat z netu: Ryszard Petru (albo ci, którzy za nim stali) wskazali na osoby kierujące się zasadą „mówię, więc jestem”. Cierpią one na coś w rodzaju werbalnego natręctwa, co wynika zapewne z ich wcześniejszych doświadczeń, także szkolnych. Bardzo często w podstawówce, a szczególnie w gimnazjum czy liceum spotyka się uczennice (uczniów), które w każdej sprawie muszą zabrać głos, choćby w żadnej nie miały nic do powiedzenia. Wychodzą z założenia, że jeśli mówią, to znaczy, iż odpowiadają na jakieś pytania albo rozwiązują jakieś problemy.
~rom | 20 marca 2018, 13:50
do 13.45 - dziękuję za mądre słowa !
~Real | 20 marca 2018, 16:25
Nudne jak film radziecki.
~Anonim+ | 20 marca 2018, 16:41
Trafny strzał! Co, zabolało - (do 13:45)? Brakuje tylko bardziej dosadnych inwektyw, ale - jak mniemam - trudno takim faktom zaprzeczyć! Moja Mama (niestety, nie doczekała czasu "przemian") mawiała ( i to w czasie największego szaleństwa komuny): "oby nigdy Kościół już nie miał takiej władzy, jak przed II wojną"; niestety ma już nieograniczoną...
~alachakbars | 20 marca 2018, 16:53
proponuje coś o muslimach - czy strach was oblatuje heh
~do : ~Anonim+ | 20 marca 2018, 17:13
Co mnie niby miało zaboleć? Przecież ja się nie mam nawet zamiaru odnosić do treści, bo treści w tych "a...lizach" Obserwatora, jak dla mnie przynajmniej, brak. Napisałem i powtórzę, są to plotki z magla, opowiadane przez " aktywnego ucznia". Jest to szukanie jakiegokolwiek, nawet błahego, duperelnego powodu, żeby napisać trochę inaczej, nie wprost: " Nie lubię PiS-u". Ja też mógłbym na tej samej zasadzie skrytykować np. bezapelacyjną zwyciężczynię np. Opola. Mogła zwyciężyć w opinii jury i plebiscycie publiczności a ja bym twierdził,że to się nie godzi, żeby najważniejszy konkurs piosenki w Polsce wygrywała artystka z krzywymi, moim zdaniem, nogami. Nie wiem czemu, ale ciągle mi się gdzieś pałęta powiedzenie o psach i karawanie ...
~do : ~Anonim+ i Obserwatora | 20 marca 2018, 17:28
I jeszcze jedno. Jak słusznie zauważył alachakbars | Dziś, 16:53 , jesteście " mądrzy" i" odważni " w jechaniu po KK i Polakach. Stosujecie tanie chwyty z importowanej " pedagogiki" wstydu. Według niej, to Polacy to faszyści, homofoby, antysemici itp. itd. Jednak, jak chcecie zobaczyć, jak wygląda nietolerancja, neofaszyzm, antysemityzm,to pojedźcie za Odrę, do Francji, Anglii. Tam są ... trupy gejów, Żydów, uchodźców, niewinnych mieszkańców ... . To co w "tych tematach" u nas się zdarza, to są " żarty", nawet nie incydenty!
~Schengen | 20 marca 2018, 18:34
Na początku la 90-tych liczyłem na to, że po latach "cierpienia" nienasycony KK zadowoli się konkordatem, religią w szkołach (etaty & emeryturki), etatowymi duchownymi w wojsku, straży pożarnej, szpitalach i HGW gdzie jeszcze... Nawet możliwość bezcłowego sprowadzania aut na "cele kultowe"była do przełknięcia. Po kończącym się etapie odzyskiwania nieruchomości "utracnych" , nastał klimat zakupów nieruchomości w cenach promocyjnych. Teoretycznie jest czas siewu i czas zbiorów... i tu mam jedno przemyślenie - co to za "magiczne ziarenko" było, że żniwa (czas zbiorów) trwają nieprzerwanie tyle lat? Zanim przeczytam jakim to jestem ż...okomunistycznym lewakiem z przodkami w UB mam prośbę do szanownych komentatorów. Zamiast całować mnie w d... - popchnijcie swe wnuki w te objęcia "miłości"...
~do : Schengen | 20 marca 2018, 19:12
Aż się wystraszyłem, że to u nas, w Polsce jest tak źle. Ale spytałem wujka Google''a, jak to jest na "jasnym'' zachodzie. I jestem przerażony, bo nie ma gdzie uciekać. Kościoły opanowały świat i nawet w Niemczech , w Bundeswehrze służy 81 - OSIEMDZIESIĘCIU JEDEN KAPELANÓW. Jeżeli zaś chodzi o szkoły niemieckie, to cytat: " Nauka religii w szkołach publicznych – za wyjątkiem szkół bezwyznaniowych – jest przedmiotem standardowym. Religia jest nauczana zgodnie z wymogami stawianymi przez poszczególne Kościoły i pod ich kontrolą". / .../ " Koszty ponoszą landy ". Ciemnogród ??? Nie wiem nic o ich klimacie przy zakupach promocyjnych, podobnie jak o zakupach KK w Polsce. Możesz coś bliżej, czy tylko " zdajecisię"? Zanim skoczycie, żem pisowczyk lub katol, to nic z tego. Nie lubię tylko hucpy !!!
~Autor-k | 20 marca 2018, 19:50
Bardzo dobra obserwacja, trafna w punkt. Jak usłyszałam słowa tego księdza, to w pierwszej chwili uznałam, że musiałam się przesłyszeć. Jednak nie, ta wypowiedź to autentyk. Wiernym nie pozostaje nic innego jak tylko "modlić się o mądrość dla księdza profesora".... ale jako że szanse na nią są maleńkie... to trzeba modlić się "o szybkie odejście do domu Ojca..."
~tT | 20 marca 2018, 20:22
Cieszmy się, że ksiądz nie ekskomunikował papieża Franciszka.
~Ob. Serwator | 20 marca 2018, 20:44
Kościół to największy z...z w historii. Z ich ręki - albo za ich namową i poparciem - wymordowano miliony, dziesiątki milionów ludzi. Z tego większość takich, co z otwartymi rękami ozdobionymi złotymi wyrobami, wychodzili do przybyszów. Im na widok złota puściły wszystkie zwieracze w tym także wyzbyli sie przyzwoitości, sumienia i strachu. Właśnie w trakcie swojego panowania papież Aleksander VI (Rodrigo z rodu BORGIO), tuż po odkryciach Kolumba, wydał papiery, zezwalające (w efekcie ostatecznym) kościołowi kat. na grabież i mordowanie mieszkańców Ameryki Południowej. Uzyskał na tym olbrzymie ilości złota, jakimi opłacono... odpuszczenie grzechów konkwistadorom - bo to ich sie tyczyło. C.D.N.
~Ob. Serwator | 20 marca 2018, 20:51
Setki tysięcy spalonych na stosie,zamordowanych w przesłuchaniach na mękach, czarownic utopionych w czasie "dowodzenia niewinności", to dzieła KK sprzed 300-500 lat. Jeszcze w XIX wieku trwały procesy o czary.Wszystkie budowle - kolosalnie drogie katedry, kościoły - pochodziły z pieniędzy zagrabionych, wyłudzonych, ukradzionych.Także z darowizn władców, którzy zdobyli je w sposób niegodny.Ludzie kupowali sobie NIEBO i oddawali wszystko co mieli, umierając z głodu, byle tylko dostać się do pana bozi.Nigdy żadnemu księdzu oko nie drgnęło, gdy brał pieniądze od nawet najbiedniejszego. W czasie wojen i konfliktów, zawsze kościół brał co sie dało, a także błogosławił hitlerowców idących na Polskę. To jest jego oblicze, o którym niewielu mówi i pisze.Cała ich religia to wymysły i kłamstwo.CDN
~Ob serwator | 20 marca 2018, 21:04
Praktycznie wszystko podpada pod kodeks karny w zakresie artykułu 286.Nie przytaczam osobistych doświadczeń z kontaktów, są to sprawy wszystkim dostępne i znane, lub niechciane z jakiegoś powodu. Na tle tego wszystkiego odzywki współczesnych dowódców Watykańskich są skandaliczne, bezczelne, aroganckie i wszystko co najpaskudniejsze. Bardzo symptomatyczne jest wypowiedziane niedawno przez jednego kościelnego hierarchę zdanie: KONKUBINATY SĄ TRWALSZE OD MAŁŻEŃSTW DLATEGO, BO PATRONUJE IM SZATAN. Krótko mówiąc, nie można liczyć na pomoc Stwórcy, gdyż to szatan ma więcej do gadania. I to dopiero wyjaśnia wiele, a głownie szatańskie dzieła księży gwałcicieli, rozpustników, p...lów i innych seksualnych zboczeńców w sukienkach. Kto tego nie widzi - jest już nogą jedna w Piekle. Czego im życzę.
~Fantazje ;)yco by było gdyby | 20 marca 2018, 21:55
A co by było gdyby tak dać na mszę w intencji takiej jak u ks. Stańka , koniecznie z alternatywą , w przypadku i zyda (od strony matki ,więc żyd)i geja i na dodatek takiego malutkiego , takiego tyci tyciego ?
rymcycymcy | 21 marca 2018, 1:14
Haloo, a maże na chwilę na Ziemię? Czy Kościół winny swego bogactwa, przywilejów i władzy ? Większość ..ba, nawet zaryzykuję, że zdecydowana większość z szanownych oburzonych, postępowych, i tak mocno podnieconych niemo...lnym zachowaniem facetów w czarnych kieckach, komentatorów postępowała by dokładnie tak samo jak oni ! :) ...łącznie ze mną oczywiście :) No, bo jeśli od wielu lat, jeden z drugim, bez względu na opcję, od lewa do prawa, pcha mamonę w karmany sutanny, oddaje zaszczyty, płaszczy się i wślizguje w końcowy odcinek jelita grubego, to czy można IM się dziwić ? ...od czerwonej lewicy, poprzez pseudo-liberałów ..po niebieskich narodowych socjalistów i oszołomów od muzyka, nie odważył się nawet pomyśleć, by pokazać operatorom kropidła gdzie ich miejsce. Liczą się GŁOSY ! :) i tyle
~anonimus | 21 marca 2018, 2:20
gorszy od geja ? KAZDY KATOLIK !!!
~Real | 21 marca 2018, 7:27
...Niczym, "Cierpienia młodego czekisty"... znaczy starego zgorzkniałego oczywiście ;)
~AD 966 | 21 marca 2018, 7:34
Kler opanował rząd.Nic nie dzieje się bez udziału klechy, wide wczorajsza wizyta prezydenta na terenach po huraganie.Kler+ sekta toruńska. Kroniki z lat dyktatur w Ameryce Południowej czy w Europie Hiszpania ,Włochy, Portugalia zawsze podpierały się watykańskim kościołem.Czy nie czas na nasze ateistyczne modły o klątwę na ciemiężców?
~Real | 21 marca 2018, 8:02
Ooo, jesteś AD, już się martwiłem, taki temacik, a Ciebie nie ma. Tak, to mamy komplet ;)
~Mirecki.w. | 21 marca 2018, 10:06
jak kiedys powiedzial Lenin Kazda religia to opium dla motlochu od wielu lat KK i inne religie tumania ludzi w calym swiecie i maja szeroki dostep do rzadow i polityki za czynnym ich poparciem. Nawet wszelkie przysiegi -odwoluja sie do BOGA / nie wiadomo ktorego/ co swiadczy o braku jakiej kolwiek odpowiedzialnosci a jedyna sprawiedliwoscia jest smierc kazdego.
firstlight | 21 marca 2018, 11:12
"Rzuciłem palenie i kościół też, do pierwszego czasem wracam, do drugiego - nie..." Lao Che, jakże prawdziwie :)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja