Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3841
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Dobra zmiana

Autor: Obserwator
Wtorek, 14 marca 2023, 14:26
Czy ktokolwiek mógłby pomyśleć, żeby hasłem „Dobra Zmiana” zilustrować inicjatywą Pani Kurator Oświaty z Krakowa? Chciałaby Ona, żeby w placówkach oświatowych zawisły w salach portrety Jana Pawła II.

To z pewnością dobra zmiana, bo wielu Polaków z odpowiednim PESEL-em pamięta, że nad tablicami w klasach wisiały swego czasu portrety Bieruta, Gomułki czy Cyrankiewicza. I ci Polacy pamiętają z jakim hukiem te portrety spadały.

Przymus miłości czy szacunku nie działa, o czym powinien wiedzieć pedagog, ale Kurator Oświaty pedagogiem być nie musi. I w tym wypadku – nie jest.

Na marginesie: jako plastyczną wizualizację rozwoju wypadków w tej sprawie można przytoczyć zdanie z uroczego, aczkolwiek złowróżbnego wiersza Wojciecha Młynarskiego. Poeta i piosenkarz napisał, że „wiklina, wiklina, zawsze się odgina”. W konkluzji, że jak ktoś odegnie ją za mocno, to można się spodziewać, że wiklina równie mocno pacnie tego odginającego. W tej sytuacji Pani Kurator Oświaty może być odpowiedzialna za zabójstwo.

Pomysł, żeby w klasach szkolnych i salach przedszkolnych powiesić portrety Jana Pawła II, szczególnie w tym okresie rozliczania z grzechów zaniechania może bowiem zabić dobrą pamięć o Papieżu. Obrzydzi ją i zabije. Na wieki, wieków amen.

Twoja reakcja na artykuł?

11
65%
Cieszy
1
6%
Hahaha
3
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group