Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 11535
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Lex Kaczyński bez większości w Sejmie

Autor: RobertObaz
Środa, 2 lutego 2022, 11:30
Zakażeń w Polsce przybywa i chyba nikt już nie wierzy, że rząd jest w stanie wypracować strategię na walkę z pandemią. PiS nie potrafi nawet przeprowadzić reformy podatków w taki sposób by Polki i Polacy na tym nie stracili a co dopiero walczyć w sposób skuteczny z pandemią.

W Polsce mamy blisko 60 tys. nowych przypadków Covid. Gdy w całej Europie wprowadza się obowiązkowe szczepienia, tworzy się metody walki z fake newsami antyszczepionkowców w Polsce to właśnie oni decydują o tym jakie prawo i kiedy ma powstać.

Gdy partii rządzącej pali się grunt pod nogami (bo trudno ukryć partactwo przy tak dużej liczbie nowych przypadków i rosnącym zapotrzebowaniu na łóżka szpitalne) Jarosław Kaczyński wychodzi i rzuca na stół ustawę, która w mediach nazywana jest zupełnie słusznie Lex Konfident.

Powiedzieć, że miejsce tej ustawy od samego początku było w kuble na śmieci to nic nie powiedzieć. Ustawa nie tylko nie wprowadzała obowiązku testowania, powszechności używania w przestrzeni publicznej paszportów covidowych ale wynagradzała donosicielstwo i tworzyła pozory przeciwdziałania zakażeniom.

Niezwykle trudnym zadaniem byłoby domaganie się odszkodowania od wskazanej osoby w zakładzie pracy, która była niezaszczepiona lub nie wykonała testu. Ustawa ta nie zobowiązuje nikogo do jego wykonania a także nie wyciąga konsekwencji za jego brak. Prawo, które chciał uchwalić Jarosław Kaczyński nie wprowadzało narzędzi, które mogłyby wykorzystać te podmioty, które mają stosować limity i ograniczenia. Zamiast tego dostaliśmy przepisy, które nie zmieniały absolutnie nic w dotychczasowej polityce rządu a dodatkowo legitymowały donosicielstwo.

Prawo stanowione przez PiS charakteryzuje się wieloma wadami. Wielokrotnie najważniejsze ustawy trzeba łatać poprawkami na kolejnych obradach Sejmu. Nic więc dziwnego, że nawet sami posłowie Prawa i Sprawiedliwości odwrócili się plecami do tak skonstruowanej ustawy. PiS nie miał większości a napięcia wewnątrz partii stają się coraz większe. Jak napisał poseł Lewicy - Marek Rutka: „Nie ekscytujmy się wczorajszym głosowaniem. Potrzebujemy natychmiast w Sejmie nowego projektu, skutecznej ustawy antycovidowej”.

Lewica taki projekt złożyła a dodatkowe propozycje ogłosiliśmy w sobotę 29 stycznia na konwencji programowej. Tak dla obowiązkowych szczepień wyraziło: OPZZ, Forum Związków Zawodowych, NSZZ Solidarność, Business Center Club, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego. Z powodu Covid-19 zmarło już ponad 100 tys. Polek i Polaków zacznijmy działać.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group