« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 25 lipca 2021.Imieniny: Jakuba, Krzysztofa, WalentynyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Naukowcy wzięli pod lupę wodę w butelkach. I co?

Autor: jola32
Piątek, 23 czerwca 2017, 7:14
Specjaliści z Niemiec przebadali 18 rodzajów wód butelkowych. Znaleźli w nich ponad 24 tysiące substancji chemicznych. Część z nich jest szkodliwa. Przypuszcza się, że mogą wpływać m.in. na zaburzenia rozwojowe, hormonalne i płodność.
Okazuje się, że wpływ na jakość wody ma plastik, z którego powstaje wiele niebezpiecznych substancji. Przede wszystkim nie należy więc trzymać butelek w słonecznym miejscu, bo to dodatkowo potęguje wytrącanie się ich.

Tego typu doniesienia są szokujące, tym bardziej, że większość z nas regularnie pije wodę butelkową. Wygląda jednak na to, że trzeba zmniejszyć ilość jej spożycia i zaopatrzyć się w filtr do wody kranowej.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja