« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 8 lipca 2020.Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza, ProkopaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

O plusach komunikacji zbiorowej

Sobota, 19 października 2019, 21:53
Czasem wydaje się nam, że mając samochód jesteśmy niezależni, ale ja apeluję do tych, którzy mieszkają niedaleko linii autobusowych, czy szlaków kolejowych, by z tego korzystali.
Bo taką pozwalam sobie stawić tezę, że właśnie w taki sposób człowiek ma możliwość poczuć się wolny, a i zdrowszy. Bo do pociągu czy autobusu trzeba dojść, dzięki temu jest więcej ruchu, trzeba wykazać się punktualnością, bo jest odpowiednia godzina odjazdu. W autobusie można kogoś spotkać, porozmawiać, a jak nie, to poczytać, książkę, gazetę, posłuchać dobrej muzyki, przemyśleć na spokojnie różne sprawy.

Z drugiej strony jest pociąg, którego na przykład trasa choćby do Szklarskiej Poręby jest tak urocza, że ma się ochotę trzymać cały czas w pogotowiu aparat fotograficzny, bo właśnie kolej daje możliwość upajania się nieziemskimi widokami. Aż szkoda, że do Karpacza została zlikwidowana.

Ktoś pewnie powie, że autobus czy pociąg rzadko jeździ. Zgoda, ale to jest trochę takie błędne koło, bo jeśli nie ma zbyt wielu pasażerów, to nie zwiększa się kursów, tak jak na przykład jest dość deficytowa trasa jeśli chodzi o połączenia choćby na ulicę Podchorążych, gdzie mieści się kilka instytucji a i linia 15, która w weekendy by mogła mieć spore zainteresowanie zwłaszcza z powodu urokliwego Jagniątkowa czy siedziby "Teatru Naszego" w Michałowicach.

Tak więc zachęcam dla zdrowia fizycznego i psychicznego, nie mówiąc już pielęgnowaniu ekologicznych postaw, do przesiadania się na autobusy i pociągi!

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja