« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Wtorek, 19 listopada 2019.Imieniny: Elżbiety, Seweryna, MaksymaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Przemoc wobec dziecka – kara za milczenie

Autor: Kasia80
Sobota, 29 kwietnia 2017, 7:11
Wydaje się, że przypadki znęcania się nad dziećmi są rzadkie. Prawda jest jednak taka, że w samym 2016 roku ponad 14 tysięcy maluchów było ofiarami przemocy domowej. 600 z nich trafiło do miejsc, w których ich bezpieczeństwo nie było zagrożone.
Prezydent podpisał już nowelizację Kodeksu karnego, dzięki czemu przepisy prawa, regulujące te kwestie, zostaną zaostrzone. Zgodnie z nimi nawet trzy lata więzienia będą grozić osobom, które milczą wiedząc, że dziecko cierpi z powodu złego traktowania. Natomiast przestępcy, działający ze szczególnym okrucieństwem, będą musieli liczyć się z dożywociem.

Raczej nie można liczyć na to, że człowiek, znęcający się nad dzieckiem nagle zmieni swoje postępowanie, ale zaostrzenie przepisów sprawi, że już nikt nie będzie czuł się bezkarny. Poza tym osoby, które tylko podejrzewają, że dziecko stało się ofiarą przemocy, ale nie są pewne, będą wiedziały, że powinny zgłosić ten fakt. Teraz niektórzy zastanawiają się, czy nie przesadzają – nie są nadgorliwi?

Faktem jest, że dzięki przekazaniu informacji o przemocy wobec dziecka sąsiad czy nauczyciel może uratować mu zdrowie, albo nawet życie.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~M | 29 kwietnia 2017, 9:43*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.137.61)
a kiedy w końcu nasze państwo zacznie cokolwiek robić z przemocą między dziećmi ? zwłaszcza rówieśnikami
~jem teraz | 29 kwietnia 2017, 11:46188.*.78.52.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.78.52)
Wzniosły artykuł.
~Bambo | 29 kwietnia 2017, 15:48*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.118.80)
Droga autorko tych wypocin.Zastanawiam się jak kara powinna być dla osób publikujących takie"cóś"?.Co innego jest pomóc dziecku,bo rodzice/opiekunowie go maltretują-przypadki z mediów,które bulwersują;a co innego klaps gdy dziecko nie słucha(wyjątkowe sytuacje).Tego nie ureguluje żaden przepis.To kwestia etyki i zdroworozsądkowego podejścia do tych kwestii.Myślę,więc że p.autorka napisała"co ślina i inne media na język przyniosą".W końcu tzw"bez stresowe wychowanie"nie jest dobre.Dla podniesienia świadomości autorki tego czegoś powyżej niech dotrze również druga strona złych informacji związana np.z postępowaniem niemieckichjugendamtów.Proszę szanowna autorko również obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=LTf3mp3tbz4.Bo chyba do tego zmierza ten polski"postęp".Problem jest gdzie indziej
~Tolka | 29 kwietnia 2017, 17:01176.*.234.151 (176.*.234.151)
Do Bambo...sam sobie daj klapsa najlepiej w łeb . TY wiesz ze dzieci bija i klapsy tez daja ludzie ktorzy nie umieja wychowac dzieci,ktorzy sa słabi psychicznie. Wychowalam dwoje dzieci i chcesz wierz albo nie ale nigdy zadne nawet klapsa nie dostalo. Da sie??? DA tylko trzeba umiec a Ciebie to bym lala jak popadnie za pisanie takich rzeczy. Jak mozna wlasne dziecko uderzyc????????
~Bambo do dziś 17:01 | 29 kwietnia 2017, 20:48*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.118.80)
Jakoś po twoim wpisie nie wierzę w to!!!Niektóre Twoje słowa to nawoływanie do nienawiści. Nie masz widocznie 5 klepki. Pewnie teraz walisz głową w mur... Cóż pewnie jesteś tą kobietą do których pasują dowcipy o blondynkach!!!! Ponadto naucz się czytać. Jak osoba która nie umie czytać ze zrozumieniem mogła dobrze wychować dzieci?...
~co da taki podpis | 2 maja 2017, 13:4178.*.82.103 (78.*.82.103)
Do Tolki Moze to ty dostawałas od tych swoich "aniołkow" albo one dostawały od ojca i już bylo po kłopocie

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja