Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13647
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: NIE – dla in vitro

Autor: krzychu70jgpl
Wtorek, 29 listopada 2022, 18:33
Drodzy Państwo. Jak możemy się dowiedzieć z porządku obrad najbliższej sesji Rady Miejskiej, która to odbędzie się 30.11.2022, pośród kilku przygotowanych projektów uchwał jest jedna, która moim zdaniem budzi wielkie kontrowersje. Mianowicie mam na myśli, projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu polityki zdrowotnej, zatytułowany „Leczenie
niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców Jeleniej Góry w latach 2022-2026” – druk nr 565.2022.
Ów projekt jest inicjatywą Nowej Lewicy.

Zacznę może od tego, że sam tytuł projektu uchwały jest już chybiony. Słowo leczenie – oznacza zastosowanie dostępnych środków medycznych, które doprowadzą do wyleczenia z jakiejś choroby. Zaś in vitro nie można nazwać leczeniem, ponieważ jest to doprowadzenie do poczęcia istoty ludzkiej w warunkach laboratoryjnych. A więc, nie możemy mówić, że osoba bezpłodna została z czegokolwiek wyleczona.

Sprawa druga, to pomysł aby promować in vitro przez Lewicę jest obłudny i kuriozalny. Partia, która promuje i nawołuje do zalegalizowania aborcji na życzenie, partia która promuje związki homoseksualne, partia która zachęca kobiety do organizowania czarnych marszy ma czelność wypowiadać się na temat trwałości rodziny i odpowiedzialnego rodzicielstwa???

Dlaczego jestem przeciwny in vitro? Odpowiedź jest prosta. W wyniku działań medycznych embriolog łącząc komórki męskie i żeńskie powołuje do życia wiele zarodków ludzkich, z których tylko jeden zostaje zakwalifikowany do implementowania. Reszta zostaje uśmiercona. Na stronach klinik in vitro, można przeczytać takie „ładne” sformułowanie, że zarodki są zamrażane do ewentualnego użycia. Chyba nikt zdrowo myślący nie wierzy, że te zarodki jeszcze będą miały szansę rozwoju.

I teraz taki przykład. Rodzą się trojaczki, i lekarz mówi, że tylko jedno dziecko jest 100% zdrowe natomiast dwoje z pozostałego rodzeństwa kwalifikuje się do uśmiercenia, ponieważ ma jakieś niedoskonałości. Proszę mi wskazać kobietę, która nosi 9 miesięcy swoje dzieci , a potem pozwala uśmiercić dwoje z nich. Absurd – prawda?
Przy metodzie in vitro jest dokładnie tak samo, ale tylko jedno ma prawo żyć. I tutaj, ta kobieta i jej mąż zagłuszając swój głos sumienia, tłumaczą sobie, że to przecież tylko zlepek komórek. Ale przecież ten zlepek komórek będzie za chwilę waszym upragnionym dzieckiem. Patrząc na nie musicie mieć świadomość, że pozbawiliście życia braci i siostry tego dziecka, którym się teraz cieszycie.

Życie ludzkie rozpoczyna się od poczęcia, i czy chcemy czy nie, z tego zarodka ukształtuje się pełnoprawna istota ludzka.
Problem bezpłodności jest dla wielu małżeństw bardzo dotkliwy, ale nic nie usprawiedliwia uśmiercania istnień ludzkich. Nawet chęć posiadania własnego dziecka.

Dlatego też, jako członek Konfederacji Korony Polskiej, stojącej zawsze po stronie prawa do życia, zwracam się z apelem do radnych miasta Jelenia Góra, aby odrzucili w/w uchwałę jako nieetyczną i antyludzką.

Z wyrazami szacunku,

Krzysztof Sługocki

Twoja reakcja na artykuł?

11
22%
Cieszy
2
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
27
55%
Złości
9
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group