« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Poniedziałek, 26 lipca 2021.Imieniny: Anny, Grażyny, MirosławyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Rynek pracownika w rozkwicie

Autor: Kasia80
Wtorek, 20 czerwca 2017, 7:13
Specjaliści, zajmujący się demografią przekazują optymistyczne wieści dla pracowników. Przekonują, że jest to właśnie ich czas. Dodatkowo obniżony wiek emerytalny spowoduje, że miejsc pracy będzie jeszcze więcej. Pobieranie emerytury rozpocznie bowiem ponad milion seniorów. Osoby, pozostające be zatrudnienia obawiają się jednak, że o dobrą pracę wciąż będzie ciężko. Poza tym spore znaczenie ma region, z którego pochodzimy.
Wydaje się, że jako mieszkańcy Dolnego Śląska narzekać nie możemy. W naszym województwie każdy powinien znaleźć pracę. Choć dodać trzeba, że wciąż ciężko jest o posadę, która spełniałaby nasze wymagania. Często bowiem zdarza się, że ludzie po studiach i z doświadczeniem muszą decydować się na zajęcie, znacznie odbiegające od ich oczekiwań. Znajdziemy jednak pracę w sklepie czy na produkcji. Jeśli ktoś ma chwilowe kłopoty finansowe i nie pracuje, bez problemu powinien przetrwać.

Niestety nie we wszystkich regionach Polski znalezienie jakiejkolwiek pracy nie stanowi problemu. Miałam okazję poznać rodzinę, pochodzącą z województwa podkarpackiego. Przedstawiane przez nich realia nie były optymistyczne. W okolicach ich domu była bowiem tylko jedna fabryka, w której pracowali szczęściarze.

Nie ma co ukrywać, że rynek pracownika to dla wielu osób dobra informacja. Pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że w końcu również będziemy zarabiali znacznie więcej i wykonywali zajęcia, które będą nas satysfakcjonować.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~soclib | 20 czerwca 2017, 7:59
Milion przejdzie na emeryturę i zabraknie kasy w ZUSie. Rząd teraz obiecuje więcej jak ktoś dobrowolnie pozostanie nadal w pracy. Hipokryci. Piskowcy handlarze ludzkimi losami.
~XXX | 20 czerwca 2017, 8:14
Autorem artylułu są chyba dyrektorzy z Drexa albo galerii. No przecież jestb tyle pracy za te groszki.....żenada
~z | 20 czerwca 2017, 9:24
jaki obniżony ???? przywrócony a nie obniżony, po za tym kiedyś był jeszcze niższy niż 60/65 przydałoby się przywrócić, kiedyś to starszych ludzi się szanowało, a dziś goni się ich do roboty a niektórzy to jęczą że za mało pracujemy i że powinno być jeszcze więcej niż 67
~soclib | 20 czerwca 2017, 15:56
Dawno temu szło się do pracy w 18 roku życia a dziś u mamy ,popracuje 5 lat i na rynte się stara. Kto dziś z młodych przepracuje minimum 40 lat ,a byli tacy za moich czasow że za 50 dostawali złoty krzyż + 10% do emerytury.
~r | 20 czerwca 2017, 17:17
Zus nigdy nie zbankrutuje.Więcej miejsc pracy więcej składek.
~j | 20 czerwca 2017, 19:44
a czy jak zapiszę się do pisu to dostane dobrze płatną państwową pracę, w której nie będę musiał się na niczym znać? ja kiedyś hodowałem dżdżownice i jak ten od błazenków co teraz jest szefem dynamitu, też chcę zarabiać i korzystać z programu "koryto plus".
~PL | 20 czerwca 2017, 19:55
Jak będziesz wazeliną i czopem będziesz donosił szefowi czeka cię premia tacy teraz są poszukiwani na rynku pracy
~do : j | Dziś, 19:44 | | 20 czerwca 2017, 21:15
j | Dziś, 19:44 |Zapisz się do PO, to może załapiesz fuchę w UE, przy Tusku. Graś był cieciem u Niemca, nawet dżdżownic nie potrafił hodować a teraz jest ważnym nikim w UE !

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja