« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 1 lipca 2022.Imieniny: Haliny, Marcina, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Szambo w cieplickim parku

Niedziela, 29 maja 2022, 18:42
Byłem świadkiem jak osoby starsze, musiały załatwiać swoje potrzeby w pobliskich zaroślach, podobnie dzieci… Czy takie wspomnienia mają zachować kuracjusze, turyści i goście odwiedzający Cieplice?
Podczas dzisiejszego spaceru po Cieplickich parkach, byłem świadkiem scen uwłaczających ludzkiej godności. Otóż zarówno osoby starsze, jak też rodzice z małymi dziećmi, poszukiwali w Parku Norweskim toalety. Kiedy już ją znaleźli, czekała ich niemiła niespodzianka: „Toalety nieczynne z powodu remontu” - informują kartki na drzwiach szaletu.

Jak się dowiedziałem mieszkańców Cieplic, toalety są w remoncie od niepamiętnych czasów, w związku z czym za toaletę robi ich zaplecze… Widok straszny, któremu dorównuje tylko panujący tam smród.

Czy tak powinna wyglądać sytuacja w mieście turystycznym? Mieście uzdrowiskowym? Czy remont toalet przerasta możliwości Jeleniej Góry i są one w związku z tym, nieczynne od wielu tygodni?

Byłem świadkiem jak osoby starsze, musiały załatwiać swoje potrzeby w pobliskich zaroślach, podobnie dzieci… Czy takie wspomnienia mają zachować kuracjusze, turyści i goście odwiedzający Cieplice? Kuracjusze są osobami często przyjmującymi znaczną ilość leków,
mających wpływ na częstotliwość korzystania przez nich z toalety. Ci starsi ludzie musieli niemal na widoku załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Byłem zastanym widokiem i sytuacją zażenowany, było mi wstyd, zwyczajnie wstyd za to w jaki sposób traktujemy naszych gości. Coś nieprawdopodobnego.

Fekalia z parku są zmywane przez deszcz i spływają do pobliskiej rzeczki., później dziwimy się, dlaczego nasze rzeki są martwe lub są źródłem smrodu.

Może Wydział Ochrony Środowiska zacznie zadawać pytania w tym temacie pod adresem Ratusza?

Marzy się nam Jelenia Góra jako Perła Karkonoszy, ale tymczasem nie potrafimy jako miasto ogarnąć podstawowych spraw. Tutaj nie ma gospodarza, tutaj jest tylko komisarz wykonujący swoje zadania po najmniejszej linii oporu. I tak od czterech lat.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~hydrek | 29 maja, 20:20
Jaskie turystyczne miasto? Tutaj już niema turystycznego miasta, ten wielki wódz z Czarnego te miasto uśmierca i to dosłownie, tak właśnie działa patologia z partii PO. Należy pana prezydenta wyrzucić na bruk bo on już do niczego się nie nadaje, odkąd zachłannie pobiera podwójną wypłatę ten pan już nic w tym mieście nie robi i tylko oszukuje dzieci. Skate park obiecał a potem pokazał środkowego palca, ten pan jest kompletnie bezczelny i powinien zostać wyrzucony z pracy natychmiastowo.
~Mojżesz | 29 maja, 20:43
ja pamiętam kilka lat z 5-6 lat jak była tam miła sympatyczna kobieta zawsze było czysto zadbane nawet kwiaty były ale to chyba wówczas MPGK to miało jeśli się nie mylę. Byliśmy w sanatorium a teraz lepiej nie mówić..
~DJ 8* | 30 maja, 8:35
Trzeba wrócic do "lej na mur"i wychodków.To fakt pod rządami obecnego administratora miasta Jelenia a zwłaszcza Cielice upadają.
~` | 30 maja, 8:44
To Wina PO za PISU było lepij
~hahahaha | 30 maja, 9:42
Tam jest chyba jeden z tych remontów "kapitalnych" trwających wiecznie :-D Podejrzewam, że koszt wymiany kilku pisuarów i innego ustrojstwa wyniósłby jakieś 3 miliony :-D Otwórzcie tak jak jest, posprzątać i postawić tam bezrobotną Ukrainkę i tyle.
~!!! | 30 maja, 10:51
Można, pisać ile się da i tak nic z tego. Toalety będą remontowane, ulice niby łatane. Smród i żenada, że mamy takiego prezydenta. Nic nie robi tylko zaprasza turystów na odwiedzanie ul. 1Maja bo jest ładna. Nigdy nie mieliśmy prawdziwego prezydenta i gospodarza. Można pozazdrościć miastu Bolesławiec, gospodarz jak patrzy. Ale wszyscy od Trzaskowskiego są tacy sami..
~owczarek staroniemiecki | 30 maja, 19:28
Miasto od turysty, kuracjuszy pobiera 4,8 zł za dobę opłaty uzdrowiskowej. Zapewne pieniądze te potem się rozchodzą na inne ważniejsze rzeczy. Co tam WC w ,,Uzdrowisku ".
~Kasimir | 30 maja, 19:58
Jest czas na wszystko tylko nie na to co najistotniejsze i co jest obligatoryjne w cywilizowanym świecie.
~tara | 31 maja, 17:14
Tak jest w każdej miejscowości, gminie, gdzie włodarzem jest ktoś z Peło. Krzyczą tylko, że rząd za mało kasy im daje na podwyżki wynagrodzeń i zatrudnionych, popierających ich urzędasów.
~średnio Zadowolony | 10 czerwca, 1:56
Dlaczego obrażacie Państwo naszą przewielebną Władzę i twierdzicie, że nic nie robi w kwestii publicznego ustępu w Parku Norweskim? Nooo, przecież robi : REMONT od co najmniej kilku lat. Wciąż ROBI, a Wy wyszydzacie !!! Sam korzystałem właśnie z dobrodziejstwa istnienia tego "obiektu" i jego "zbawicielskiej ściany", dziękując losowi, że nie muszę siusiać na ścieżce, na oczach spacerujących. Wprawdzie zapach tam istniejący powala z nóg, ale przynajmniej wszyscy załatwiają swoje potrzeby SZYBKO. Przecież zapłaciłem "klimatyczne" więc dostaję "klimat" którego dłuuuugo nie zapomnę i opowiadam wszem i wobec w Polsce, gdzie wróciłem po pobycie w Sanatorium, jakie te Cieplice mają KLIMAT !!! Żenada Panie Władzo !!!
~średnio Zadowolony | 10 czerwca, 2:17
Na problem tego "śmierdziuszka w Parku" jest rozwiązanie !!! Wystarczy, że szanowna władza samorządowa wyrazi zgodę na budowę w tym miejscu Stacji paliw lub Sklepu wielkopowierzchniowego!!! Tam MUSZĄ być ustępy ogólnodostępne, więc problem byłby rozwiązany i to w standardzie XXI wieku. A tak poważnie - to pewnie Ratusz czeka niecierpliwie na uruchomienie Restauracji "po sąsiedzku" i tam będzie można sobie ulżyć w potrzebie. Wtedy "śmierdziuszka" się rozbierze i po problemie. Przecież dzięki takim w/wym obiektom, temat potrzeb fizjologicznych Mieszkańców, Kuracjuszy i Turystów, funkcjonuje w Jeleniej Górze trochę kulawo, ale jakoś tam, bo przecież na szalety publiczne, to liczyć się nie da, bo albo ich nie ma, albo są w "standardzie" epoki Odrodzenia lub w REMONCIE !!!
~aktualizacja | 20 czerwca, 17:26
wina Tuska ( piją , a potem sikają )

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja