« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Wtorek, 26 maja 2020.Imieniny: Filipa, PaulinyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Szubrawcy znów wypalają trawy

Autor: jola32
Środa, 15 marca 2017, 13:05
– Nie rozumiem, jak tak można. Co roku trąbią o tym w mediach, a wciąż znajdują się osoby, które wypalają trawy. Uważam, że wszystkich ludzi, dokonujących tego procederu powinno się surowo karać. Dla mnie to szubrawcy, będący zwykłymi przestępcami – mówi 35–letni Jarosław, nie kryjąc swoich emocji.
Należy pamiętać, że wypalanie traw jest szkodliwe dla środowiska, bo m.in. niszczy miejsca lęgowe ptaków, zabija wiele istot żywych i wyjaławia ziemię. Ponadto stanowi poważne zagrożenie także dla ludzi, bo ogień szybko się rozprzestrzenia i nigdy nie wiadomo, jakie szkody wywoła. Poza tym strażacy, jadący go ugasić, mogą być bardzo potrzebni w innym miejscu.

Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody i o lasach zabrania się wypalania traw na łąkach, pozostałości roślinnych na nieużytkach, skarpach kolejowych i rowach przydrożnych. Sprawcy podpalenia muszą się liczyć z grzywną w wysokości pięciu tysięcy złotych, a w przypadku spowodowania dużego pożaru, zagrażającego życiu, zdrowiu i mieniu mogą nawet zostać ukarani karą pozbawienia wolności do 10 lat. Nie warto więc wypalać traw!

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~małaMi | 15 marca 2017, 13:13ip-5-*-255-239.free.aero2.net.pl (5.*.255.239)
ale randapować wolno - wtedy też życia za wiele na takiej przestrzeni nie ma. Dobrze mieć gruby zeszyt z notatkami czego NIE WOLNO - ciężko to wszystko spamiętać, bo już chyba każda aktywność jest oprzepisowana.
~a na | 15 marca 2017, 13:34cgk59.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.238.59)
Ukrainie nie palą?Jeżeli tak ,to wiele by to mówiło.
~1-2-3 | 15 marca 2017, 16:17*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.71.36)
@ana twoim polu palą? Palą! To wszystko wyjaśnia!

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja