Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3906
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Trzęsą się budynki na Dolnym Śląsku

Autor: jola32
Czwartek, 1 czerwca 2017, 12:51
Dla niektórych „kołyszące” się bloki to totalna abstrakcja. Okazuje się jednak, że dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego to norma. Dlatego jadąc w te rejony, przygotujmy się na trzęsienie się budynków. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce klika dni temu.

Jak nietrudno się domyśleć, budynki w tym regionie Dolnego Śląska „kołyszą” się czasami z powodu wstrząsów, jakie mają miejsce w kopalniach miedzi.

Takie wstrząsy nie są przyjemne dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego (odczuwalne są głównie w Głogowie, Polkowicach i Lubinie), ale też stwarzają element grozy, bo nigdy nie wiadomo, czy nikomu nic się nie stało. Ostatni, bardzo mocny, okazał się być efektem tzw. robót strzałowych, więc nikogo nie było w miejscu zagrożenia. Był on jednak kolejnym, który przypomniał o tragicznych wydarzeniach z końca ubiegłego roku, kiedy to ośmiu górników zginęło, albo jak to mówi się w Zagłębiu „odeszło na wieczną szychtę”.

Wybierając się do rodziny z Zagłębia Miedziowego trzeba więc liczyć się z tym, że siedząc przy obiedzie, albo kolacji możemy odczuć wstrząs. Może on też nas obudzić. Tamtejsi mieszkańcy do tego przywykli i jeżeli już, to boją się o górników, którzy są pod ziemią.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group