« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Poniedziałek, 1 czerwca 2020.Imieniny: Anieli, Jakuba, Justyna, KonradaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Ubezpieczasz się – dokładnie przeczytaj umowę

Autor: ela26
Sobota, 13 maja 2017, 8:24
Coraz więcej osób decyduje się wykupić nie tylko obowiązkowe ubezpieczenia, ale także dodatkowe. Warto jednak dokładnie sprawdzić, co kupujemy, żeby nie być zaskoczonym, gdy ubezpieczyciel odmówi nam odszkodowania.
W sieci internetowej roi się od przykładów zapisów w umowach, które mogą być niekorzystne dla ubezpieczonego. Zdarza się, że polisa na życie nie obejmuje zawału serca, wylewu czy innych nagłych chorób. Problemowe może też być m.in. przedawkowanie leków, zatrucie, bycie nosicielem wirusa HIV.

Niejasności znajduje się zarówno w ubezpieczeniach życia, domu czy samochodu. Trzeźwa ofiara wypadku może mieć problem z otrzymaniem ubezpieczenia, jeżeli auto prowadził pijany kierowca. Wykupując polisę na wakacje też trzeba uważać.

Ubezpieczając dom warto się zaś zastanowić, czy opłaci się nam polisa, w której zapisane jest, że otrzymamy odszkodowanie za straty spowodowane przez wiatr, ale w umowie dodano, że jest to uzależnione od jego prędkości.

Przykładów różnych, dziwnych zapisów można mnożyć. Samo ubezpieczenie się jest pomocne i czasem ratuje nas z kryzysu, ale warto dokładnie przeczytać umowę, żeby później nie być zaskoczonym.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~iras | 13 maja 2017, 9:38cbo132.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.112.132)
Ciekawe jak sprawa się ma ze złamaniami i zwichnięciami???
~tanie pranie (mózgu) | 13 maja 2017, 9:52user-94-*-162-143.play-internet.pl (94.*.162.143)
ela, jola, edward, olaf, johnny itd. - po co piszesz o sprawach, które niczego nie wnoszą? Druga sprawa - dlaczego Twój sposób pisania można porównać z instrukcją obierania ziemniaka(?)
~Zenek Jarzębina | 13 maja 2017, 11:51*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.137.61)
w prawie a nawet konstytucji powinien być przepis (zawsze egzekwowany) że jakakolwiek umowa zawierana z osobą fizyczną nie ma prawa przekraczać 1 str A4 mieć odpowiednią wielkość czcionki oraz odstęp między wierszami i być pisana językiem prostym i bez odnośników do innych treści
~YetiZdalekiejKamczatki | 15 maja 2017, 8:53apn-31-*-46-249.dynamic.gprs.plus.pl (31.*.46.249)
Wszystkie ubezpieczenia grupowe w dużych firmach to jedna wielka ściema. I tak znajdą pretekst że to była twoja wina i dostaniesz grosze.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja