« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 25 lipca 2021.Imieniny: Jakuba, Krzysztofa, WalentynyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Wyjeżdżasz na wakacje – sąsiad na wagę złota

Autor: ela26
Poniedziałek, 19 czerwca 2017, 17:16
Rozpoczął się sezon urlopowy. Wiele osób nie może doczekać się wymarzonego wypoczynku. Warto jednak pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania lub domu w trakcie naszej nieobecności. Okazuje się, że najbardziej pomocnym w tej kwestii może być sąsiad. Osobiście odradzam umieszczania informacji o naszej nieobecności na portalach społecznościowych. Może to bowiem wykorzystać złodziej!
Z pewnością są osoby, które uważają, że przesadzam. Znam jednak ludzi, którzy pochwalili się wszystkim, że wyjeżdżają i po powrocie w ich mieszkaniu nie było dosłownie nic. Warto wiedzieć, że w takiej sytuacji należy od razu kontaktować się z policją. W przypadku bałaganu niczego nie ruszajmy, czekajmy na przyjazd funkcjonariuszy.

Sami mundurowi często podkreślają, że warto poprosić zaprzyjaźnionego sąsiada o opiekę nad naszym domem. Może się to odbywać na przykład na zasadzie wymiany. W końcu jest w okolicy codziennie więc najprawdopodobniej zobaczy, gdy będzie działo się coś złego.

Wyjeżdżając na wakacje należy pamiętać o zamknięciu wszystkich okien i drzwi, w tym także tych w piwnicy i garażu. Nie należy zostawiać także wartościowych rzeczy czy dużej gotówki. Poza tym pamiętajmy o zakręceniu wody i gazu. Chodzi w końcu oto, żeby wakacje faktycznie były czasem relaksu, niezmąconym żadnymi problemami.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~znowu | 19 czerwca 2017, 19:10
"Z pewnością są osoby, które uważają, że przesadzam." - tak, masz rację. Przesadzasz z ilością nic niewnoszących artykułów na tematy wszelkie. Twoje posługiwanie się co najmniej trzema nickami też jest przesadą, Elu, Jolu, Kasiu czy jak tam cię dzisiaj zwą...
~xx | 19 czerwca 2017, 19:13
co za bełkot,zależy jakich kto ma sąsiadów,jak patola to tylko czeka aż wyjedziesz żeby cię oskubać.Poza tym w dzisiejszych czasach ludzie często nawet nie wiedzą kto jest ich sąsiadem,dziś są czasy izolacji w strefie srajfona o pejsbuka,nawet rodziny w jednym domu potrafią się porozumiewać na smsy.
~do 19:13 | 19 czerwca 2017, 23:01
no to czas najwyższy przynajmniej spróbować się zapoznać z sąsiadami (o ile nie są to patole) nawet jeśli wiele lat tylko dzień dobry sobie mówiliście na schodach, chociażby dlatego że osamotnieni obywatele to dla wyzyskiwaczy łatwy kąsek bo np nie otrzyma z nikąd pomocy i będzie zmuszony wziąć kredyt u lichwiarza
~a kaszanke tez mam zabrac | 20 czerwca 2017, 1:13
ela mam zabrac tez kaszanke jak bede jechal na urlop?
~lokator | 20 czerwca 2017, 8:17
Teraz dobrego sąsiada ciężko spotkać jak nie pracują całodobowo u obcych to mówią że nic nie widzą,słyszą a niektórzy to by w łyżce wody utopili

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja