« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 8 lipca 2020.Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza, ProkopaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Książkowo–filmowe deja vu po odwiedzeniu biblioteki

Piątek, 2 sierpnia 2019, 6:05
Może zastanawialiście się Państwo nad takim tematem, może przeszła Wam gdzieś taka myśl: gdzieś to już widziałem, gdzieś już to było. Otóż mnie przydarzyła się taka historia po przeczytanych w ostatnim czasie dwóch książkach wypożyczonych z Książnicy Karkonoskiej, która moim zdaniem jest świetnie wyposażona, nie tylko we wcześniejsze książkowe pozycje, ale także w nowości...
I właśnie o tych, które zostały wydane stosunkowo niedawno sprawa dotyczy. Są oczywiście bardzo kobiece, ale kto powiedział, że panom nie będą one odpowiadać.

Pierwsza z nich kto książka autorstwa Nicky Pellegrino zatytułowana "Pod włoskim niebem", po jej przeczytaniu przypomniał mi się film "Holiday", gdzie jedną z głównych ról grała m.in. Kate Winslet. W filmie chodziło o zamianę domów na czas świąteczny między obywatelkami Anglii i Stanów Zjednoczonych, a w książce o zamianę domów po różnych życiowych niepowodzeniach między Angielką a Włochem.

Druga książka to z kolei "Czas ukradziony" napisana przez Chloe Duval opowiadająca historię miłosnego listu, który nie dotarł na czas do adresatki, ale został odnaleziony po czterdziestu latach przez nową lokatorkę domu, która próbuje dotrzeć zarówno do autora jak i adresatki. I tu znów miła niespodzianka. Przypomniał mi się film zatytułowany"Listy do Julii", gdzie główna bohaterka odnajduje list z prośbą o pomoc pozostawiony w słynnej Weronie i i odpisuje na niego, tym samym także próbuje odnaleźć autorkę i pomóc zapomnianej miłości.

Z oczywistych względów, nie opowiem więcej, ale tak książki jak i filmy są bardzo sympatyczne i warte polecenia. A warto dodać również informację, że książki w stosunku do filmów są osadzone w zupełnie innych ramach czasowych, ale jakże fabułą do siebie zbliżone. Jednak w każdym z wymienionych przypadków polecam tak lekturę książek, jak i obejrzenie filmów,a przede wszystkim zachęcam do korzystania z Książnicy Karkonoskiej, bo wiele można się ciekawego dowiedzieć i coś niesamowitego dla siebie znaleźć.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja