« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Poniedziałek, 26 lipca 2021.Imieniny: Anny, Grażyny, MirosławyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Leki będą droższe?

Autor: ela26
Środa, 28 czerwca 2017, 6:45
Podpisana przez Prezydenta RP nowelizacja prawa farmaceutycznego jest krytykowana przez wielu specjalistów. Według nich jest ona niekorzystna dla klientów, bo wprowadzenie jej będzie związane najprawdopodobniej z podwyższeniem cen leków, a także ograniczonym dostępem do nich.
W myśl zasady „Apteka dla aptekarza” nowe apteki otwierać będą mogli wyłącznie farmaceuci. Przy czym powstanie nowego punktu sprzedaży będzie uzależnione od liczby osób w okolicy (przynajmniej trzy tysiące mieszkańców) i odległości do już działającej apteki, która powinna wynosić 500 m.

Specjaliści mówią, że takie rozwiązanie może oznaczać wyższe ceny, a także pogorszenie dostępności leków. Niewykluczone, że część farmaceutów straci pracę, a nieduże apteki przestaną funkcjonować.

Jeżeli nowelizacja prawa farmaceutycznego faktycznie spowoduje podwyższenie cen to chyba większość Polaków będzie niezadowolonych. W końcu z usług aptek każdy z nas musi, co jakiś czas, skorzystać. Nie mówiąc o ludziach chorych, dla których liczy się każda złotówka.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Ciekawy | 28 czerwca 2017, 8:34
I tak w Jeleniogórskich Aptekach leki są najdroższe , wystarczy zajrzeć na strony internetowe Aptek z innych miast np. z Warszawy, i właśnie tam robię zakupy poprzez stronę internetową, każdy lek jest tańszy o 10zł.
~III sort | 28 czerwca 2017, 9:17
No cóz pozostaną nam znachorzy ,święte medaliki ,egzorcyści i pielgrzymki do Rydzyka,Forsa płynie do Torunia .Alleluja.
~A czego | 28 czerwca 2017, 10:07
można się spodziewać przy tej władzuni? Władzunio droga ,gros klientów aptek to twoi wyborcy. Jak powyzdychają jak kawki, to nawet 500 plus nie starczy.
~anonom | 28 czerwca 2017, 17:13
To dla biednych chorych emerytow na chleb nie starczy. Leki podrozaly nawet 100 lub więcej procent. Gdzie można kupic leki refundowane? Kto je znajdzie? A te obiecane za darmo?
~B+ | 28 czerwca 2017, 17:56
do III sort 9:17 Ile tej forsy płynie do Torunia?Możesz podać jakieś dane, konkretne sumy?
~k | 28 czerwca 2017, 23:46
Nie podrożeją tylko już są droższe tak jak spożywka, nabiał i mięso i wędliny, 500 plus dziala wybornie !!!
~III sort | 29 czerwca 2017, 7:42
B+ poszukaj sobie w necie ,dziś czwartek kup Tygodnik Faktycznie i masz biało na białym i czarne na czarnym jak to mówi jaruś . Chyba ostatnio dostal około 30 milionów .
~III sort | 29 czerwca 2017, 7:45
DO B+>>>/www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/dotacje-dla-rydzyka-pieniadze-ojca-rydzyka/7xnh2j7
~do : III sort | 29 czerwca 2017, 11:22
III sorcie, POrównaj ile rocznie i na co wydawało PO + ZSL.http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/pieniadze-za-reklamy-od-rzadu-wiemy-kto-dostal-najwiecej_759582.html. Zobacz, ile na swoją reklamę z publicznych pieniędzy wydawało PO !
AleksanderPietrzak | 13 sierpnia 2017, 15:57
Pan Prezydent uległ namowom aptekarzy i bez najmniejszych oporów ustawę podpisał. Jeszcze za czasów PO próbowano takie prawo uchwalić, PO nie wyszło im na przeciw, a PIS zapewnił im monopol. A miało być inaczej!!!

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja