« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Wtorek, 18 maja 2021.Imieniny: Aleksandry, Eryka, FeliksaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Zmiana (nie całkiem chyba) dobra

Autor: Obserwator
Środa, 7 marca 2018, 12:24
W jednej z oficjalnie wydawanych gazet zacytowano treści komentarzy, jakie pojawiły się na komunikatorze Messenger posłanki Joanny Scheuring–Wielgus. Jako że tekst rozmowy z posłanką został upubliczniony, nie widzę przeszkód, by nie móc z niego skorzystać, chociaż… opory są. Wynikają z faktu, że adresowane do posłanki informacje (cytowane w pełnym brzmieniu) ilustrują poziom zezwierzęcenia autorów.
Tylko niektóre są anonimowe. Są bowiem ludzie, jak b. członek PiS z Pruszkowa, pan Pypeć, który napisał – nie wstydząc się swoich słów: „Takim k… jak ty powinno się wkładać w p… butelkę i rozgniatać ją i następnym razem taka kara cię spotka”. A były wpisy jeszcze wulgarniejsze, choć to wydaje się nieprawdopodobne...

Posłanka poinformowała, że policja odmówiła wszczęcia postępowania.

W tym stanie rzeczy popis b. księdza Jacka Międlara, który po wyroku skazującym go na prace społeczne za obrazę posłanki powiedział, że prędzej wyliże deskę sedesową, niż ją przeprosi - jest już wręcz ewangelicznie stonowany.

Do Róży Thun, europosłanki przyszedł list, a w nim: „Ty szwabski szmalcowniku za to co szmato (…) w tym hitlerowskim programie będziesz ogolona a potem zastrzelona, jak się to robiło za okupacji z takimi (…) oglądaj się szmato za siebie, bo jest już po tobie, jesteś martwa. Pluję na ciebie na twój szwabski ryj. Takie muszą być zabite, żeby Polsce nie szkodziły (…). Polska dla Polaków”.

Jestem smutny. Wydawałoby się, że w realiach XXI wieku, w cywilizowanym społeczeństwie najostrzejsza krytyka może być wyrażona inaczej. Ludzie są różni, reprezentują rozmaite postawy, rozbieżne krańcowo poglądy, ale wydawałoby się, że powinna ich łączyć szeroko rozumiana kultura. I wcale mi nie chodzi o to, że do kobiet (czy o kobietach) należałoby mówić z większą estymą, niż do mężczyzn. Niech będzie „po równo”, w końcu mamy równouprawnienie. Tyle, że to „równo” powinno mieć inny poziom.

Nie każdy musi czytać i lubić wiersze Tuwima. Nie dlatego, że był Żydem (Tuwim, oczywiście, a ściśle – Polakiem żydowskiego pochodzenia). Nie każdy musi znać jego wiersz „Modlitwa” z cyklu „Kwiaty Polskie”, w którym napisał wersy dziś wyjątkowo adekwatne do rzeczywistości (choć mogą być odbierane jako skrajna pozagrobowa złośliwość): „Otwórz nam Polskę, jak piorunem/Otwierasz niebo zachmurzone/ Daj nam uprzątnąć dom ojczysty/Tak z naszych zgliszcz i ruin świętych/Jak z grzechów naszych, win przeklętych/Niech będzie biedny, ale czysty (…) Lecz nade wszystko – słowom naszym/Zmienionym chytrze przez krętaczy/Jedyność przywróć i prawdziwość/Niech prawo zawsze prawo znaczy/A sprawiedliwość – sprawiedliwość (…)”.

Wydawałoby się, że skoro żona prezydenta Poznania jest wzywana na komisariat policji, bo powiedziała, że jest „wkurwiona” na stosunek władzy do problemów kobiet, to Pan Pypeć z Pruszkowa, winien być potraktowany co najmniej tak samo. Ale nie jest. Scenka, którą opisał w Messegerze jest sceną filmową z gwałtu dokonanego przez hitlerowca na rannej dziewczynie w Powstaniu Warszawskim. To było w „Kolumbach”. Przytoczenia opisu tej zbrodni w poście do posłanki na Sejm RP w 2018 roku nie sposób skomentować.

I nie wystarczą słowa Władzy, że prawo jest jednakie dla wszystkich. Skoro tak łatwo zobaczyć, że nie jest.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~itemeti | 7 marca 2018, 13:30
to tylko słowa. Niektórym puszczają nerwy. Za to lewaki zabijają naprawde. R. Cyba wpadł uzbrojony do biura PiS. Zabił jedną osobę, druga ranił. Na jednej z ostatnich miesięcznic lewak zabił nożem zwolennika PiS rozdającego ulotki. Albo w 2010 lewak, który kopnął w brzuch starszego pana, który później zmarł. Co do Scheuring-Wielgus ona ma naprawde chore poglądy. Twierdzi, że Polska powinna podporządkować sie Niemcom dlatego, że jest słabszym państwem.
~Anonim+ | 7 marca 2018, 14:58
Jedno należy bezwarunkowo przyznać: Kaczyńskiemu udało się w krótkim czasie, podzielić społeczeństwo na dwie antagonistyczne grupy (sorty - dla mniej kumatych)i to na niewiarygodnie skutecznym poziomie! Zastanawia mnie, skąd u zwolennikach PIS wyzwala się tyle jadu, wulgaryzmów i innych bezeceństw, a to w społeczeństwie katolickim, które naturalnie powinno miłować bliźniego swego?
~do : Anonim + | 7 marca 2018, 16:09
A mnie zastanawia mnie, skąd u zwolennikach PO wyzwala się tyle jadu, wulgaryzmów i innych bezeceństw, a to przecież " młodzi, dobrze wykształceni, z dużych miast ". Europejczycy, światowcy, kochający drzewa i zwierzątka, w tym futerkowe.
~trzecia zmiana | 7 marca 2018, 16:11
To już niestety normalka, tak się w tym kraju rozmawia. Wystarczy poczytać GW a zwłaszcza komentarze pod jakimkolwiek tekstem. Cóż, jakie społeczeństwo taka mowa, robimy co chcemy!
~Bambo | 7 marca 2018, 16:13
Szkoda komentować! Mam wrażenie, że nasz obserwer sam decyduje co usunąć, a co nie. Nawet jeśli komentarze są na temat, a nie konicznie zgadzające się z opiniami "zezowatego". Tak jak to było w jego "twórczości" pt. "Horoskop"!!!
~to jest | 7 marca 2018, 16:26
amok i szaleństwo.Poczytajcie jak się podobnie zaczęło w 1933 na zachodzie.?
~Bona | 7 marca 2018, 16:29
Fakt jest taki, iż wśród moich znajomych są zarówno ludzie inteligentni i wykształceni, jak i ludzie bardzo prości, inteligentni przeciętnie lub niżej. Nie piszę nic o statusach majątkowych, gdyż to bez znaczenia. Wśród inteligentnych nikt nie popiera Pis-u ani polityki jaką Pis prowadzi, wśród drugiej grupy natomiast ma on duże poparcie. Wystarczy przełożyć to na skalę całego społeczeństwa i wszystko wiadomo. Człowiek inteligentny nie popiera Pis-u, tak samo jak nie słucha disco polo. Sam człowiek Pis-u JACEK KURSKI powiedział kiedyś ''CIEMNY NARÓD WSZYSTKO KUPI''. Jak dla mnie to mówił właśnie o wyborcach Pis-u.
~Anonim+ | 7 marca 2018, 16:46
Do wpisu z 16:09 - pierwszego zdania już nie przytoczyłeś, a szkoda, bo w nim jest całe sedno...
~Gość | 7 marca 2018, 16:51
Nie pochwalam takich wyzwisk ale to co obie panie wyczyniaja jak obrżają mnie jako Polaka donosząc i kłamliwie wypowiadać się o moim kraju to jestem wstanie tych co piszą te listy zrozumieć ,ale też te obie panie szkodazą wizerunkowi mojego kraju , a jeszcze do pani Bony sie odniose ,moądrych wykształconych to my mielismy przez 8 lat i słyszeliśmy ich wypowiedzi a pani to jest chyba zlekka zakompleksiona stara panna
~rom | 7 marca 2018, 17:25
do Bona - jak widać inteligencja i wykształcenia nie zawsze idą w parze
~do : totalniaków | 7 marca 2018, 18:37
Ludzie, z Obserwatorem na czele,napiszcie krótko i na temat, że nie lubicie Kaczyńskiego i PiS-u. Bo reszta, to dorabianie "ideologii" do Waszej klinicznej niechęci. Kompromitujące zaczepki / horoskopy /, znane z działalności GW / którą powinno ? się czytać obowiązkowo ? /stereotypy. Stereotypy o wyższości intelektualnej antypisowców nad " ciemnym ludem " czyli wyborcami PiS-u. A dla " uwiarygodnienia, obsadzone " przez Bonę w środowisku jej znajomych. Czy ja mam stosować podobne zabiegi socjologiczne, że najwięcej zwolenników PO i totalnej opozycji jest wśród moich znajomych, obecnie odsiadujących wyroki? Bo najwięcej zwolenników PO jest w ZK a gdyby nie klawisze, to byłoby 90-95%? A dlaczego niby to Kaczyński podzielił naród a Tusk i nie Schetyna " ja cię zniszczę "?
~Real | 7 marca 2018, 18:43
...rozmowa kontrolowana...rozmowa kontrolowana...rozmowa kontrolowana....
~B+ | 7 marca 2018, 19:39
A Obserwator to słyszał i też się tak oburzał, kiedy w czasie jednego z wieców totalnej opozycji "farmazon" publicznie lżył kobietę???
~Urban | 7 marca 2018, 20:27
Do intemeti podaj szczeguly tego kopnietego dziadka ktory zmarl lub tego zarznietego .Ogladam Republike iTV Trwam i nic nie mowili czy piszesz jak Gebels
~loc | 8 marca 2018, 8:34
Thun mówiła per „śmieci” o zwolennikach i działaczach PiS-u, „ogolonych łbach” z ONR-u. POtargowica wyzbyta jest jakiegokolwiek interesu narodowego. Oni nie czują się Polkami, oni są reprezentantami Niemiec. Tun w niemieckich gazetach opluwa nas Polaków. Należy postawić ją Przed Trybunał Stanu za zdradę Naszego Kraju.
~Jak to jest ? | 8 marca 2018, 12:10
Przepraszam Anonimie plus, nie czytam ani GW ani Gościa ani nie oglądam programów info, ani w TVP ani TVN , ale przelotem "skacząc " po kanałach w poszukiwaniu czegoś, czego jeszcze nie oglądałam, trafiłam na tego malego gostka, ktory co miesiąc pieni się z drabinki i krzyczał z mównicy sejmowej /?/ coś o zdradzieckich m...ach . Ten pan jest/już/ z PO? a może z kropki N ? Uświadom mnie proszę jak to jest, bo po jego zachowaniu zawsze sądziłam ,ze jest z PiSu. No bo te jego namolne pisdolenie...A przyklad idzie z gory i wszystko jasne!
~Alladyn | 8 marca 2018, 12:36
A wszystkich pozdrawia niejaki Niesiołowski - miszcz kunsztu oratorskiego :D
~do : Jak to jest ? | 8 marca 2018, 15:17
" No bo te jego namolne pisdolenie." A twoje to " Marudzenie samotnej waginy "?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja