« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Poniedziałek, 26 lipca 2021.Imieniny: Anny, Grażyny, MirosławyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Co z tolerancją Polaków?

Autor: Kasia80
Sobota, 1 lipca 2017, 6:25
Niepokojące wieści dochodzą od osób czarnoskórych, mieszkających w Polsce. Mówią, że w ostatnim czasie więcej osób szykanuje ich i wytyka palcami”. Narzekają też Polacy, którzy mają ciemniejszą karnację, niż większość naszych rodaków.
- Żona ma bardzo ciemną karnację i gęste czarne włosy, czym wyróżnia się od większości Polek. Teraz nie czuje się komfortowo, a wręcz boi się wychodzić sama z domu. Zdarzają się bowiem sytuacje, że obcy ludzie odzywają się do niej wulgarnie, a nawet grożą – mówi 40-letni znajomy.

Okazuje się, że część Polaków mieszkających za granicą nie wraca do kraju właśnie z powodu czarnoskórego partnera, który nie czuje się komfortowo, przyjeżdżając do naszego kraju. Z jakiegoś powodu część Polaków nie rozumie, że są tak samo wartościowymi ludźmi, jak wszyscy.

W ostatnim czasie odnosi się wrażenie, że część osób myli patriotyzm z rasizmem, a to zupełnie coś innego. Można kochać i działać na rzecz swojej ojczyzny i jednocześnie szanować ludzi o innym kolorze skóry i wyznaniu. Nie zapominajmy, że siła tkwi w różnorodności.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Real | 1 lipca 2017, 6:41
Rasizm to jest nienawiść. Nie można wrzucać wszystkiego i wszystkich do jednego worka. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że takie szufladkowanie ludzi ułatwia i upraszcza atak. Natura ludzka jest jednak bardziej skomplikowana. Czym innym, zupełnie czym innym jest NIECHĘĆ, brak sympatii, a czym innym jest rasizm.
~AD966 | 1 lipca 2017, 7:35
Przecież Polacy sami siebie nienawidzą .. Zawiść mściwość ,spór o miedzę.Kasiu jedź w Polskę i zacznij mieć swoje zdanie to się przekonasz ,kierunek Małopolska. PIS z Rydzykiem podzielili krajan.
~gość | 1 lipca 2017, 8:39
Nie można oskarżać całego narodu Polski na podstawie wrażenia żony jednego znajomego. Poza tym ten znajomy nie mówi, że ktoś pobił jego żone tylko o jej wrażeniu. Ona ma wrażenie, że ktoś na nią krzywo spojrzał. Może to tylko jej wyobraźnia? Gdy rzucasz oskarżenia na cały naród należałoby podeprzeć się statystykami i danymi. Na przykład w Niemczech rocznie dochodzi do 41500 przestępstw z nienawiści, 113 przypadków pobić,zabójstw,znieważen powodowanych nienawiścią rasową (https://t.co/ZUpR9qwXVj) to są konkrety a nie jakaś anonimowa zonka.
~do : Kasia80 | 1 lipca 2017, 8:40
Kasiu, jak w drodze do Małopolski spotkasz AD966, to on Ci baaaardzo prosto świat objaśni. Deszcz i upał,susza i powódż, i wszystko inne to sprawa KK i Rydzyka. I PiS-u ! I dokładnie przyglądaj się, czy widzisz to samo, co AD966, czyli za każdym rogiem kogoś w sutannie i w moherze. Nie widzisz? No to jesteś normalna, w przeciwieństwie ...
~gość | 1 lipca 2017, 8:43
poprawka. 113 takich przypadków każdego dnia.
~!@#$%^&*( | 1 lipca 2017, 8:51
Ludzie o ciemniejszej karnacji maja tez problemy na Zach. wynająć np mieszkanie - tam jest rasizm, tylko ukryty. W Polsce większość społeczeństwa, własciwie 100% jest biała to inni ludzie bardziej się rzucają w oczy. Będąc w Warszawie czy Krakowie nie zauważyłem aby byli jakoś wytykani palcami. A tu warto zajrzeć do bloga ciemnoskórego Brytyjczyka - był Polską zachwycony, więc nie wmawiajcie ludziom rasizmu!https://www.youtube.com/watch?v=j-eILsM4Ev4
~!@#$%^&*( | 1 lipca 2017, 10:08
Nie dajmy się zwariować, w tej chwili toczy się kampania oczerniania i zniesławiania Polaków (nie tylko nielubianego przez lewactwo rządu) ale społeczeństwa...Każdy, kazdy najmniejszy incydent (np domniemane, a nie potwierdzone oplucie muzułmanki w Lublinie) zostaje najpierw nagłosnione i rozdmuchane do wymiaru zamachu przez media anty-polskie w Polsce, polityków PO i Nowoczesnej a potem jota w jotę cytowane przez media na Zach. głównie niemieckie. Tak więc ktoś kto włada obcym językiem może się dowiedziec że Polska to był zawsze mały, rasistowaki narodzik a młodzi Polacy są na równi z potomkami nazistów. Tak nam nasza pierd...elita doprawia gębę! I naprawdę kazdy najgupszy leming juz dawno powinien otrzeźwieć. Toczy się propoagandowa wojna jak w ''39. Kierujmy się własnym rozumem!
~No to się dopiero zacznie... | 1 lipca 2017, 10:28
W demokratycznych,podobno ,Stanach, do tej pory ,choć nielegalnie, ale jednak ganiają ludki w poszwach na głowie z dziurami na oczy w poszukiwaniu czarnych wspólobywateli,ktorych nbsami sobie sprowadzili i wobec ktorych zachowują się nie tylko niegrzecznie ale i brutalnie. W PL,póki co, przeważa wsiowa ciekawość. Czasem zazdrość. We W-wie,Krakówku czy Wro, specjalnie nikt się ciemnym nie przygląda. Choć wobec wydarzeń w Paryżu,Berlinie,Kolonii,Monachium,Manchesterze,spojrzenia pełne niepokoju a nawet niechęci są w pełni zasłużone.Sama we Wro zastanawiałam się , czy z tramwaju nie wysiąść, bo jechała taka w burce i coś tam pod nią w ukryciu trzymała.Uff, wyjaśnło się, tylko butelkę z wodą.A kto powiedział że ciemnoskora szajba ma odpalać tylko w wielkich ośrodkach miejskich,a nie w PL wJG
~x | 1 lipca 2017, 10:54
Tu nie ma żadnej tolerancji ponieważ komuna skutecznie odizolowała nas od świata.Przez niemal 50lat żyliśmy wyłącznie wśród 99% swoich,stąd strach przed obcymi,szczególnie u starszych i tych którzy nigdy nosa z Polski nie wyściubili.
~!@#$%^&*( | 1 lipca 2017, 11:41
Do 10:54. Jeżeli ty z dziupli przez ostatnie 50 lat nosa nie wyściubiłeś to współczuję i zalecam terapię. Naprawdę możesz miec problemy w kontaktach z innymi. Ale nie sądź innych po sobie. Z mojej rodziny nawet w latach komuny jeździło się do Egiptu, Grecji, Bułgarii, NRD, Stanów i Kanady. Ludzie mieli kontakty ze wszystkimi nacjami. A w szole to pamiętam Palestyńczyków z którymi się kumplowlismy. Zachowywali się normalnie. Teraz w wielkich miastach pełno jest cudzoziemców i też normalnie żyją. Przestań wmawiac ludziom swoje fantazje na temat tolerancji.
~do 10.54 | 1 lipca 2017, 11:46
A uważasz,że takie sobie , nic nie znaczące wybuchy,jak w USA ( te duże wieże, gdzie było wielkie buuum),Paryż, Kolonia,Berlin, Manchester, etc.etc.to nic nie znaczące pierdy, których w ogóle nie należy się obawiać, bo to tylko pierdy ?Skąd poczucie nieśmiertelności u onego, młodość czy jakieś specjalne eliksiry?Normą jest ,że inność zawsze zwraca uwagę.Zielone włosy młodej osoby, a jeszcze większą jeśli takie zafunduje sobie 60 latka. Grube społeczeństwo jest, ale każdy się obejrzy za 180 kg osobnikiem. Nawet osoba z białą laską sciąga spojrzenia.I osoba z nietypową urodą czy poparzeniami na twarzy. A jeśli się ucieka ze wzrokiem... to też jest ...żle.
~N10 | 1 lipca 2017, 12:06
Łajt pałer !!!!!:)
~do : 10:54 | 1 lipca 2017, 12:06
ty się pewnie, jako ten " jewropejczyk" , nowoczesny i świadomy obywatel Eurokołchozu, wstydzisz też pewnie, jak nakazuje GW, TVN24, NYT,FAZ itp. także " polskich obozów śmierci", zorganizowania przez Polaków Holocaustu, wywołania II WŚ nierozumnym oporem przed normalną inwestycję drogową z Rzeszy do Gdańska i napadem na radiostację w Gliwicach, itd. itp.Czy za takie poglądy ktoś cię chociaż po pleckach klepnie ???
~do 11:41 | 1 lipca 2017, 13:07
Jak byłeś w rodzinie komuchów to i nie miałeś problemu z wyjazdami,Ja pisałem o przeciętnych Polakach a nie resortowych łajzach jak ty.
~10:54 do 12:06 | 1 lipca 2017, 13:09
Lecz się moherowy tłumoku na nogi bo na łeb już za późno.Jak byłeś mały to matka ci pieluchę na łeb zakładała bo wiedziała co masz w środku.
~do : 10:41 | 1 lipca 2017, 13:45
10:54 Szkoda, że ciebie rodzice nie bili w d...pę, tylko w głowę. I to są skutki. Szanowni rodzice,nie bijcie dzieci a jeżeli, to nie w głowę, tak jak bito 10:41. Bo będziecie mieć tak żałosne k...nki, jakim jest ten 10:41.
~hbuyygoyg | 1 lipca 2017, 14:09
czy w gnieździe bociana będzie mógł zamieszkać orzeł lub jastrząb i będą mogli razem żyć i mieć potomstwo ? niestety nie i tak samo jest z ludźmi tylko będą mogli mieć potomstwo ale wewnętrzna mentalność będzie nie do zmiany i jedni drugich będą szkalować
~soclib | 1 lipca 2017, 15:11
NOOO to po dzisiejszym przemowieniu Jaroslawa wzmocni się podział wśrod "szanowni państwo"
~nadpis | 1 lipca 2017, 15:30
miłuj bliźniego swego jak siebie samego, tak to szło? czasami myślę, że im większy katolik to w nim więcej nienawiści do ludzi.
~do : nadpis | 1 lipca 2017, 16:11
nadpis , jak ci nie pasują katolicy w temacie tolerancji, to zawsze możesz liczyć na zrozumienie i tolerancję u islamistów - dżihadystów. Będziesz zażenowany !
~@#$%^&* | 1 lipca 2017, 16:28
Do 13:07...Bylem w normalnej rodzinie, a ty chyba d...li. Takich to i teraz trzymają w pokoju bez klamek.
~??? | 1 lipca 2017, 23:04
Łubudubu łubudubu Kasi murzyn robi cudu
~em | 1 lipca 2017, 23:06
No i czytając "komentarze".....to tyle jeśli chodzi o tolerancję.
~do : ~em Dziś, 23:06 | 1 lipca 2017, 23:42
~em przeczytałeś i komentujesz nieprzychylnie dla autorów przeczytanych przez Ciebie komentarzy. Widać, że jesteś kompletnie nietolerancyjny !!! Prawda ???
~wonski 1234 | 2 lipca 2017, 1:55
w czym problem czy szwecja jest naturalnie islamskim krajem ? czy tradycja niemiecka jest islamska czy zawsze od pokoleń zamieszkiwali te kraje czarni i islamscy bojownicy ? no k...a nie !! to jeśli p...lony lider zj...nej partii mówi ze samorządowcy z po będą ich przyjmować to ja bym mu ryjo obił z chęcią. Bo mnie nikt nie pyta się o zdanie mojego sąsiada itp tylko cymbał z partii oderwanej od koryta i rzeczywistości pieprzy takie kacaboły aaaaaaaaaaaaaa
~Gość | 2 lipca 2017, 9:09
Bo ludzie nakrecani sa przez politykow ,tych z prawa i lewa nie maja kompletnie pojecia i swojego zdania dla mnie czarny bialy zolty zyd to jedno sa to tacy sami ludzie jak ja i tak samo zasluguja na szacunek ,ale nie wszyscy sa tacy jak ja bo tepi sa i glupi mysla tylko o sobie nigdzie nie jezdza nie bywaja za granica tylko tu siedza i patrza w te telewizory i lykaja te nienawisc rzadzacych idzie taki jeden z drugim i jedna z druda do kosciola raczej jada pod sam kosciol swoja wypasona bryka zeby sie innym pokazac czym to sie woza i za ile a potem wyzywaja kazdego napotkanego ciemno skurego czy innego od uchoccow i innych ,to sa wlasnie Polskie Barany
~do : Gość | Dziś, 9:09 | 2 lipca 2017, 10:01
ty Gość-iu, WOW ! ŁOŁ !ty bywały w świecie jesteś. WOW !W Harrachovie byłeś ? I " ciemno skurego " widziałeś ? I bardziej tępych i głupszych niż ty ??? WOW !
~gość @Gość | 2 lipca 2017, 11:25
Wiedza nie bierze się z jeżdżenia tylko czytania. Czy ze spotkania z murzynem dowiesz się, że statystyki pokazują, że murzyni w US mają bardzo niskie IQ i dlatego wykonują głównie prace fizyczne? Albo czego dowiesz się o islamie rozmawiając z imamem? Raczej niewiele bo co innego mówi się niewiernym a co innego swoim.
~do Gość | 2 lipca 2017, 12:33
Niestety bezmyślne wpuszczanie mieszanie różnych kultur moze się skończyc atakami i pogromami. W Paryżu została brutalnie zamordowana o świcie w swoim mieszkaniu Żydówka, pani Sarah Halim...przez arabskiego sąsiada, który wyzwał ja od "brudnych Zydówek"...W Berlinie w szkole z hasłem tolerancji logo dzieci arabskie prześladowały ż...owskiego chłopca strzelając do niego z plastikowego pistoletu. Oburzeni rodzice zabrali syna z tej szkoły, pisała o tym prasa niemiecka i amerykańska. Czy takich konfliktów nam potrzeba? To nie elity przybywają do Europy a niepiśmienni chłopi, z całym swoim zacofaniem i nietolerancją! Nasze polskie "barany" są naprawdę oświecone w porównaniu z tymi ludźmi!

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja