« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 8 lipca 2020.Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza, ProkopaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Ile kosztuje ludzkie życie?

Autor: ela26
Czwartek, 16 marca 2017, 13:33
Większość z nas, dopóki nie zetknie się z poważnie chorą osobą, nie zastanawia się, jak wysokie są koszty leczenia. Ci jednak, których dotknął ten problem wiedzą, że to czy przeżyją czy nie, jest często związane z kwotą, jaką mogą wydać na leczenie.
Osoby zarejestrowane na portalach społecznościowych często mają okazję czytać różnego rodzaju apele o pomoc. Potrzebujących jest bowiem bardzo dużo. Dzisiaj skupiłam się na relacjach samych chorych.

Kilka lat temu poznałam historię 25-letniej wówczas Kingi. Młodej, ambitnej i przebojowej dziewczyny. Wszystko w jej życiu układało się pomyślnie, dopóki nie zaatakowała jej białaczka.

-Od jakiegoś czasu moje samopoczucie pogarszało się, ale myślałam, że jestem przepracowana. Dorabiałam bowiem w fabryce w Anglii. Niestety szybko się okazało, że diagnoza jest znacznie poważniejsza – mówi Kinga. –O chorobie dowiedziałam się już po powrocie do Polski. Jak w wielu podobnych przypadkach, potrzebowałam przeszczepu szpiku kości. Pierwszy udało się zorganizować szybko, ale zakończył się on niepowodzeniem. Konieczny był drugi. Niestety ani ja, ani moja rodzina nie mieliśmy wystarczających funduszy (około 100 tysięcy złotych). Ze względu na konieczność stałej opieki umieszczono mnie w hospicjum. Wtedy stał się cud, oczywiście dzięki najbliższym. Sprzedali, co mogli, głównie samochody i uzbierali w ten sposób potrzebną kwotę. Dzięki czemu żyję. Oczywiście muszę cały czas dbać o siebie i kontrolować swoje zdrowie. Prawda jest też taka, że w hospicjum było więcej takich osób jak ja. Niestety nie wszystkich udało się uratować, największy problem stanowią na ogół pieniądze.

Takich historii, jak Kingi można mnożyć. Drugą grupę stanowią osoby przewlekle chore, które nie mają dostępu do najlepszych dla nich leków. - Nikt oficjalnie tego nie powie, ale lek, który codziennie zażywam, po iluś latach może wywoływać białaczkę. Obecnie wraz z moim lekarzem ubiegamy się więc o bardziej optymalny medykament, ale nie jest to łatwe. Mam jednak nadzieję, że ostatecznie się uda, bo chciałabym chociaż wychować córkę – mówi 30-letnia Katarzyna, chora na przewlekłego raka krwi, mama siedmioletniej Julii. – W sumie mogę jeszcze wyjechać do Niemiec, tam odpowiedni lek jest refundowany – dodaje.

Podobne problemy, jak Katarzyna i Kinga ma wielu innych chorych. Na fakt, że to właśnie pieniądze często stanowią barierę skutecznego leczenia po prostu brakuje słów.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~zaboberek | 16 marca 2017, 16:36*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.144.224)
Jest to bardzo przykre,że aby żyć,trzeba być bogatym.Jeszcze bardziej przykre jest to,gdy sam proces leczenia jest finansowany przez Państwo,natomiast "duże kieszenie"personelu tak potrafią wydrenować rodzinę chorego,że jeszcze kupę lat borykają się ze spłatą zaciągniętych pożyczek.Naprawdę wiem co mówię a działo się to na G.Śląsku.
~Duch Gór | 16 marca 2017, 21:2794.*.121.183.threembb.co.uk (94.*.121.183)
Znajomy mi opowiadał że można z tym żyć , miał już dwie operacje , ponoć tylko potem nie ma się już tyle siły i tabletki osłabiają organizm , ale można z tym żyć , mówił że widział na twarzach lekarzy którzy mu pokazywali na monitorze zdjęcia ,, smutek , i nastempną serie tabletek jamką dostanie to trucizna ale to za kilka miesięcy , szkoda że państwo tego nie refunduje.
~prawda 111 | 17 marca 2017, 8:46chb184.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.255.184)
Jest dobra zmiana i takie sytuację nie mają na szczęście już miejsca pan Kaczyński i ojciec Rydzyk rozwiązali problem życie jest bezcenne i dzięki naszemu PIS każdy otrzymuje bezpłatne leczenie widocznie leczyła się pani za rządów Tuska. To kłamstwa rozpowszechniane przez Owsiaka każdy polak dojstaje pieniądze na leczenie od państwa a resztę pokrywa fundacja radia maryja i fundacja Caritas.
~18 sqandal | 17 marca 2017, 11:11*.dynamic-zab-06.vectranet.pl (31.*.131.209)
..... jeżeli chodzi o służbe zdrowia. Sama nazwa < służba zdrowia > wskazuje na służalność państwa w sprawie opieki zdrowotnej . A tu co nie masz kasy to do ziemi . a Pani premier Szydło trochę tam się pogłukła i tydzień < przesiedziała > na szpitalnym wikcie i to jakim. Ano ppojadła sobie dobrze a reszta , no cóż ............. szkoda słów , pozdrawiam wszystkich chorych i życze zdrowia i NADZIEJI bo cóz nam pozostało < dzika ta Polska > i tyle .
~!@#$%^&*()_+ | 17 marca 2017, 18:1677-*-56-221.adsl.inetia.pl (77.*.56.221)
Nie wiem, jaka sytuacja jest lepsza...Czy kiedy wiemy, ze nie jesteśmy sami zabezpieczeni ani przez rodzinę i jak nikt się nie ulituje to musimy do piachu (tak kiedyś bywało) czy też kiedy się łudzimy, że istnieje jakaś tam służba zdrowia i jesteśmy ubezpieczeni a potem okazuje się, że to wszystko pic na wodę...I jeżeli 25 lat nie ma zmian na lepsze a raczej na gorsze, to znaczy, że przez te 25 lat wykiwano Polaków z ich afrykańskimi pensjami i z służbą zdrowia pierwszą od końca w EU.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja